VIRFRONTA
26.10.2020
Kategorie: Politika

Česko drtí corona, Bělorusko Lukašenko

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonZprávy veřejnoprávní televize jsou natolik jednostranné, až je to zarážející. ČT si přímo vynucuje uzavření ekonomiky ala Izrael, zatímco v Bělorusku (covid-necovid ) je nejdůležitější svrhnout Lukašenka.

Zemanova taktika pozdržet odvolání Romana Prymuly z funkce ministra se ukazuje jako účinná. Pokud zítra nedojde k poklesu hodnot infikovaných, bude zaveden totální lockdown. Stačí tedy, když laboratoře provedou další rekordní počet testů a uzávěra ekonomiky je nevyhnutelná. Vypadá to tak, že o uzavření ekonomiky rozhodne ještě Prymula a nový ministr tak dostane do vínku uzávěru a slízne všechnu kritiku.

V Itálii, která si na jaře prošla skutečně martyriem, se už lidé bouří a nechtějí poslouchat nová omezení z vlády. Corona je posledním trumfem Demokratické strany před prezidentskými volbami v USA. V podstatě se demokraté vezou na strachu z nákazy, zatímco mítinky Donalda Truimpa jsou v obvyklém formátu a Trump si z Joe Bidena utahuje.

Běloruská opozice vyzvala po včerejších protestech v ulicích Minsku ke generální stávce. V ČT promluvil zpravodaj Českého rozhlasu a čelili otázkám moderátorky, zda Bělorusko čeká „kolaps“. Tedy kolaps ekonomický. Zpravodaj se „kroutil“ a nakonec přiznal, že se žádná stávka, natož generální, konat nebude. Je naprosto z mého pohledu šokující, když zprávy ČT z Evropy jsou jen o šíření coronaviru s výjimkou Brexitu, zatímco Bělorusko coronu neřeší a hlavní je svrhnout diktátora. Má to jeden „nečekaný“ dopad. Pokud by snad v Bělorusku opozice zvítězila, bude na prvním místě coronavirus jako u nás. To jsou ony paradoxy doby. Ekonomiku to poškodí stejně jako případná úspěšná generální stávka.

Pokud Andrej Babiš bude souhlasit s úplným uzavřením ekonomiky, mohl klidně Prymulu na postu ministra zdravotnictví ponechat. Včera v ČT dokonce ministryně financí Alena Schillerová, která na počátku proti ekonomickým dopadům Prymulových opatření protestovala, označila Prymulu za výborného odborníka, který by měl zůstat v epidemiologickém týmu ministra.

Samostatnou kapitolu si zaslouží Milan Kubek – prezident ČLK. Ten navrhnul úplnou uzávěru ekonomiky po vzoru Izraele, jinak se údajně viru nezbavíme. Strašil tím, že české zdravotnictví zkolabuje (to je vlastně šíření poplašné zprávy?), když jsou v nemocnicích tisíce pacientů s covidem a tisíce zdravotníků má covid nebo je v karanténě. To, že z oněch asi 6000 pacientů by tam skoro polovina být nemusela, nezmínil a že české zdravotnictví má kapacity na JIP z jarní fáze příprav, také.

Takže, opět nás nezajímá ekonomický dopad uzavření ekonomiky, který bude stejný ne-li horší než ona jarní „generálka“. Teď budeme hlavně zachraňovat (nic proti tomu), ale bez všech společenských souvislostí (tj. směřovat ochranu právě na nejzranitelnější část populace seniorů), to odneseme úplně všichni, ať už se nakazíme nebo ne. Dluhy se totiž platit musí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 336 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.