vakcinaastrazeneca
16.3.2021
Kategorie: Společnost

Česko AstraZeneca a Německo Sputnik

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Tahle situace by byla velmi směšná, kdyby nebyla k pláči. Naši politici jsou takové vlezprdelky vůči Německu, že se mi z nich dělá vyloženě špatně od žaludku. Jsem velmi zvědavá který z nich si zajede za Merkelovou a vynadá jí, že dělá obchody s Ruskem a jak si dovolila jednat s Ruskem o jejich vakcíně, když úžasní politici z ČR rozhodli o její nepoužitelnosti. Prezidenta Zemana nařkli se spolčování s Ruskem a skoro to vypadá, že je Zeman agentem Kremlu. Tak co je potom Merkelová?

Nikdo nemusí mít rád Zemana nebo Rusko, to záleží na každém člověku, ale pokud jim jde o zdraví svých občanů, tak má jít naprosto všechno stranou. Právě poslouchám premiéra Babiše a potvrdil, že ČR bude dál používat AstraZeneca. Ještě si pochvaloval, jak nám okolní státy pomáchají  a posílají nám svoje zásoby této úžasné vakcíny, protože oni sami ji k očkování používat nechtějí.

Je to u nás jako se vším. Všechno, co se západu nehodí předhodí do naší země, protože co není dobré pro zápaďáky, je dobré pro Česko a Slovensko. Možná, že chtějí aby krevní sraženiny tvořící se po této bezva vakcíně pozabíjeli náš národ a oni se nemuseli obtěžovat nás pozabíjet jinak. Zatím jsem se snažila chápat ministra Blatného, ale teď? Věřte mi kdybych věděla jak ho odstranit z jeho funkce, tak to velmi ráda udělám. Ten člověk je buď, šílený, blbec nebo podplacený. Možná všechno dohromady. Nevím, neviděla jsem ho nikdy živě abych mu mohla říct, že má na rukou českou a moravskou krev.

Tak co Babiši?   Rusko oznámilo, že podepsalo dohodu s Německem na výrobu vakcíny Sputnik V, napsala agentura Interfax s odvoláním na šéfa fondu přímých investic RDIF Kirilla Dmitrijeva. Podobné dohody Rusko uzavřelo také s Itálií, Francií a Španělskem. Jednání se vedou s dalšími společnostmi a čeká se na souhlas Evropské agentury což umožní její výrobu a zásobování evropského trhu. Itálie chce vyrábět vakcínu Sputnik v Lombardii od července. EMA proces schvalování vakcíny Sputnik V již zahájila. Postupně se analyzují výsledky vědeckých a klinických testů.

Ruská vakcína Sputnik V byla první vyvinutou a schválenou vakcínou proti koronaviru na světě. Rusové tvrdí, že je bezpečná a účinná. Žádné významnější nežádoucí účinky nejsou hlášeny. Vakcínou se očkuje v téměř 50 zemích, včetně Maďarska, které ji používá i bez souhlasu EMA. První dodávky vakcíny dorazily také na Slovensko, kde nestandardní nákup Sputniku V způsobil vládní krizi. Podle studie zveřejněné v prestižním časopise The Lancet má Sputnik V účinnost 91,6 procenta.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 969 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)