CTVOLBY
14.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Česká televize ohrožuje regulérnost voleb

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekCo mají společného Trikolora, ČSSD, Přísaha a KSČM? Jejich volební preference oscilují okolo pěti procent. V některých průzkumech jsou nad pětiprocentní hranicí, v některých pod. Za této situace neexistuje jediný důvod, proč by tři z těchto politických stran měly být do předvolebních debat veřejnoprávní televize zvány a jedna jediná ne. Přesto se to děje. Trikolora v debatách není, přestože jí průzkumy některých agentur řadí dokonce před ČSSD, KSČM i Přísahu.


Pokud Česká televize svévolně volební formaci Trikolora Svobodní Soukromníci do volebních debat nepouští, a to pouze na základě svého pochybného interního průzkumu, nelze to hodnotit jinak než jako hrubé narušení volné politické soutěže, jež ohrožuje regulérnost nadcházejících voleb.

Proti politické svévoli České televize kupodivu neprotestuje pouze poškozená Trikolora, veřejnoprávní televizi za její postup kritizují i zákonodárci, kterým by to možná mohlo být jedno, neb se jich to přímo netýká, kupříkladu senátor Michael Canov, ba dokonce i ti, kteří ze svévole ČT mohou coby političtí konkurenti profitovat, konkrétně pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Český politický systém funguje dle naší Ústavy jako soutěž politických stran. Není to uzavřený systém, a zvláště předvolební období doslova vybízí ke zvýšené prezentaci nových politických subjektů, jež mohou oživit zdejší politickou scénu. Je naprosto nepochopitelné, možná přímo zločinné, že zatímco některé privátní televize již nějaký čas zvou do svých předvolebních pořadů vedle politiků zavedených stran také zástupce nových menších politických subjektů, veřejnoprávní televize, financovaná z peněz prakticky všech domácností, jde zcela opačným směrem, cestou betonování současného stavu, cestou diskriminace, jež pro nové subjekty vytváří další bariéru. A znovu opakuji, tato bariéra, tato diskriminace ohrožuje samotnou regulérnost voleb.

Česká televize, jež by měla být zcela nestranná, dlouhodobě vystupuje jako spojenec některých politických subjektů. Kupříkladu to, jakým způsobem na své obrazovce téměř den co den protežuje předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou, je čiročirá nestoudnost. Oproti tomu politiky Trikolory dlouhodobě nepouští na svoji obrazovku prakticky vůbec. Teď tomu ovšem v předvolebních debatách nasazuje korunu.

Počínání České televize je hanebné. Destruuje demokracii. Veřejnoprávní televize opět předvádí a dokazuje (po kolikáté už?), že není nestranná, že není vyvážená, že není objektivní a že není pluralitní, z čehož logicky plyne, že její konání je v rozporu s povinnostmi a pravidly, které jí předepisuje zákon. Jak dlouho jí to bude trpět Rada pro rozhlasové a televizní vysílání? Jak dlouho jí to bude trpět Rada České televize? Jak dlouho si to ještě nechají líbit televizní poplatníci, za jejichž peníze Česká televize svoji politickou svévoli provozuje?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 677 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)