udalosti ct
16.9.2021
Kategorie: Společnost

Česká televize lže, manipuluje a porušuje jak svá vlastní pravidla, tak i zákon!

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Tímto otevřeným příspěvkem veřejně obviňuji Českou televizi z provedení vědomé předvolební manipulace formou diskriminace naší politické formace Trikolora Svobodní Soukromníci z předvolebních debat. Toto rozhodnutí je flagrantním porušením vlastních interních pravidel, jakož i porušením zákona o ČT.


Ve včerejším pořadu Události komentáře odcitovala redaktorka ČT, paní Marcela Augustová, veškerá kritéria, podle nichž naše veřejnoprávní televize, jejíž provoz financujeme my všichni z našich peněz formou koncesionářských poplatků, zve do debat.

Těmito kritérii jsou:

  • celostátní reprezentační průzkum volebních preferencí jednotlivých politických stran (tento průzkum realizuje agentura Kantar, která s v minulých volbách “sekla u SPD a Pirátů o více než 100% v porovnání s reálným volebním výsledkem)
  • váha kandidujícího subjektu v hlavních orgánech zastupitelské demokracie
  • tradice politické strany
  • velikost členské základny
  • zastoupení v některých z komor Parlamentu ČR

Pojďme si tedy porovnat, jak je na tom dle těchto kritérií naše formace TSS například v porovnání s hnutím Přísaha:

1) Celostátní reprezentační průzkum
Přísaha získala dle Kantaru o 1% více než TSS. Ve všech ostatních průzkumech publikovaných v posledních týdnech (Phoenix, Median) je naopak TSS o více než 1% před Přísahou. Buď jak buď, co se týče průzkumů, jsme na tom zhruba stejně – pohybujeme se ve stejné úrovni v rámci statistické chyby.
Výsledek: remíza

2) Váha kandidujících subjektů v orgánech zastupitelské demokracie
Desítky členů TSS působí jako starostové, místostarostové a zastupitelé po celé České republice. V Zlínském kraji už dokonce byli přímo za Trikoloru do zastupitelstva zvoleni. V Přísaze je dle dostupných informací jen jeden jediný člen zastupitelem v Pohořelicích.
Výsledek TSS

3) Tradice poltických stran
Trikolora byla založena v roce 2019, Svobodní v roce 2009, Soukromíci v roce 2008. Hnutí Přísaha v roce 2021.
Výsledek: TSS

4) Velikost členské základny
Trikolora Svobodní a Soukromníci v součtu přes 2500 členů. Přísaha dle dostupných informací 128.
Výsledek: TSS

5) Zastoupení v některých z komor Parlamentu ČR
TSS disponuje třemi poslanci a jedním senátorem. Přísaha 0.
Výsledek: TSS

Sečteno a podtrženo dle vnitřních pravidel ČT neexistuje jediná kategorie, v níž by Přísaha mohla dosáhnout lepšího hodnocení než TSS. I přesto Přísaha, coby Babišův B tým, do předvolebních debat pozvána byla, zatímco TSS nikoliv.

Lze možná i doplnit, že zatímco podporu TSS již deklarovalo několik významných osobností českého společenského života (Daniel Landa, Ondřej Hejma atd.) u Přísahy jsem žádnou podporu významné osobnosti nezaznamenal.

Co se pak týče trendu, tak zatímco podpora TSS v průzkumech od června do září setrvale roste, tak u Přísahy naopak konstantně klesá.

Ve skutečnosti tak jde o to, že Česká televize opustila pozici nestranného moderátora a stala se samostatnou politickou silou razící svůj vlastní program. Z tohoto důvodu vyloučila z předvolebních debat subjekt, jenž tomuto politickému postoji naší veřejnoprávní televize nekonvenuje.
Hlavní problém ovšem spočívá v tom, že ČT se takto nesnaží umlčet jednu politickou stranu, nýbrž minimálně 200.000 občanů naší země, kteří v průzkumech vyjádřili svoje rozhodnutí volit právě TSS. Jedná se o 200.000 plátců koncesionářských poplatků, kterým jimi placená televize vzkázala “máte smůlu, váš názor prostor nedostane”

Tím současně ČT porušila zákon, který reguluje její činnost, konkrétně ustanovení §31 odst. 3 tohoto zákona který televizi ukládá, aby zejména nebyla v celku vysílaného programu “jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí, popřípadě jejich názory nebo názory jednotlivých skupin veřejnosti.”

Dodejme, že hnutí TSS trvale podporuje, aby přístup do debat měly přístup i ostatní politické subjekty s jakoukoliv relevantní podporou. Jsme přesvědčeni, že by právo účastnit se předvolebních debat měly mít i subjekty jako Zelení, Volný blok, či Otevřeme Česko. Jedině tak lze zaručit dodržení principu veřejnoprávnosti, jakožto hlavního pilíře, na němž je vysílání ČT založeno.

Proto jsme jednak podali žalobu na ČT k obvodnímu sudu v Praze a proto jsme také připraveni v případě zvolení do poslanecké sněmovny zásadně změnit pravidla pro přístup jednotlivých politických stran do vysílání ČT. Opravdu není možné, aby to, které strany se ve vysílání objeví, určoval dle svých subjektivních preferencí pan Václav Moravec a jemu blízcí kolegové. Tato praxe musí skončit a musí skončit ihned po volbách.

P.S. Perlička na závěr – paní Augustová také sdělila, že ČT dodržela počet 10 pozvaných stran, neboť do nich započítává i jednotlivé strany tvořící koalice. V tom případě bych doporučil panu Babišovi, aby si k sobě “přilepil” 9 pidistran s potenciálem kolem 0,1%. Pak by mohl být v příštích volbách v debatách úplně sám. Což by mu myslím docela vyhovovalo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 703 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
106 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)