CeskaPosta
27.4.2019
Kategorie: Ekonomika

Česká pošta zavede elektromobily, říká socialista Hamáček. Vše ostatní na poště asi tedy funguje

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Podle ministra vnitra a mého velkého oblíbence Hamáčka z ČSSD jde o projekt ozelenění České pošty, aby tak šla příkladem ostatním firmám. Inspiraci prý čerpal z Německa a z Francie a docela jistě udělá Grétě i českým neomarxistům velkou radost.

Nebudu samozřejmě tak pitomá, abych se ptala, jestli z toho budou mít radost také běžní občané.

Ti troubové, co celou tuhle legraci pochopitelně zaplatí, a to i když služeb tohoto zakrnělého státního kolosu dávno nevyužívají. Jen letos stát vyplatí ČP půl miliardy a příští rok dalších 300 000 000 korun, aby zacvakal ztráty za poslední roky.

Nápad, jak udělat celou tuhle báječnou partu listonošů ekologičtější nákupem elektromobilů, by byl moc prima, kdyby nebylo jedno nebo dvě ale.

Elektromobil bude vždy dražší, než auto na benzín či naftu, provoz takového elektrovozítka je dražší a méně efektivní i méně spolehlivé, nabíjení trvá hodiny a v zimě s ním skoro nikam nedojedete. Ale protože jsme bohatý stát s bohatými občany, můžeme si pochopitelně dovolit ze státního rozpočtu platit sny aktivistů, co mají pocit, že do desíti let pochcípáme jako dinosauři.

Z poštovních doručovatelů už dlouho tento státní kolos dělá velmi špatně placené prodavače kdejakého plátku nebo životního pojištění. U okénka, když se na vás konečně dostane řada, vám pak ještě musí snažit vnutit losy a když to neudělá, přijde o část svých peněz. Překvapivě, lidé se do řad žlutých šál nijak nehrnou, a tak z toho mála, co dosud fungovalo, díky nedostatku pracantů fungovat přestalo.

Z pozice člověka, který se tu a tam bez služeb České pošty neobejde, je to ještě víc tristní.

Za okýnkem vidíte ty milé paní často bojovat s počítači a tipnu si, že dílem to budou muzejní kousky a dílem mizerně proškolení zaměstnanci. Pokud chce pan Hamáček upustit nějakou tu korunu, sem by se podle mne hodila mnohem víc.

Úplné legendy jsou v doručování balíků, každý určitě máte svých historek dost. Česká pošta si je samozřejmě stížností velmi dobře vědoma, takže od března přišla se změnou. Výrazně zdražila ceny.

Dnes už se dokonce vyplatí si koupit lístek na vlak či autobus a balík doručit osobně a nikomu nemusíte tvrdit, že nebyl doma. A to je asi dobře, protože jestli ty elektromobily České pošty budou fungovat tak efektivně a skvěle, jako pošťáci, žádná ČP už brzy vůbec nebude.

Konkurence ze soukromých firem se také chovají ekologicky, mají ale především na paměti generování tržeb a s tím související spokojené zákazníky. Než zavedou novou službu, udělají si průzkum, co jejich klienti ocení. Budou muset být efektivní za přiměřenou cenu. Vědí, že pošťák je od slova pošta a nikoli od slova životní pojištění.

Za jednu věc jsem ale České poště velice vděčná. Neumím si představit zářivější příklad toho, proč firmy nejlépe fungují v soukromém vlastnictví.

Autor: Jitka Moody


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 926 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
57 komentářů