babisprojev
1.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Česká politika neobstojí už v žádném pohledu

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRZdá se, že v době těžké pro občany České republiky by jeden očekával, že se politici spojí a budou se snažit vytvořit co nejlepší podmínky pro zkrocení pandemie a pro návrat do alespoň přijatelného stavu. Opak, jak vidíme, je pravdou. Opozice nedaruje menšinové vládě ani pověstnou kůrku chleba a vláda v zoufalství samém se uchyluje k dalším represívním krokům. A je sporné, zda to vůbec k něčemu bude. Jenomže celý ten stav k žádnému divení není.


Premiér Babiš již předem deklaroval, že bude řídit stát jako firmu, a to, co mu v jeho firmách vycházelo, to ve státním logicky nefunguje. Ani po všech těch letech si to ale asi Babiš neuvědomuje. Jeho vláda je sice složena z výborných řečníků (až žvanilů), ale mizerných manažerů. Erudovaný odborník na ministerstvu je jistě dobrá věc, ale pokud k odbornosti nepřidá schopnost takový úřad řídit, jeho odbornost je de facto k ničemu. Na příkladu ministerstva zdravotnictví to vidíme přímo ukázkově. Jinde to není o moc lepší. Nejhorší výsledky České republiky v Evropě to jenom smutně potvrzují. Odpovědnost ale padá na hnutí ANO.

Jenomže hnutí ANO nemá žádné vnitřní očistné mechanismy, aby vlastnímu předsedovi někdo sdělil, že jeho personální a osobně prováděná politika je chybná a často až zoufalá. Premiér Babiš pak ve snaze strhnout vše na sebe a odpracovat nedostatky jiných, sám se nakonec utápí v nezvládnutelném. Zatímco ve svých firmách měl premiér Babiš schopné manažery, ve státní „firmě“ zjevně pohořel.

Proto je důvěra občanů ve stát stále nižší, chuť dodržovat vyhlášená opatření stále menší a i původní spojenci této vlády, strana KSČM a hnutí SPD dnes o žádnou kooperaci s ANO příliš nestojí. Přiznejme na jejich obranu, že hnutí ANO, posuzováno z vnějšího pohledu, za tuto kooperaci nikdy moc vděčné nebylo. A to se v politice vždy vymstí.

V politických kuloárech se údajně hovoří o tom, kdo že to bude více nadbíhat hnutí ANO po volbách, aby se stal tou bohatou nevěstou na spoluvládnutí s ANO. Vtipně se o české politice říká, že její medvěd ještě není ani uloven a už se porcuje. Hnutí ANO s dvacetiprocentním výsledkem ( a to ještě možná) vůbec nemusí být tím, kdo nějakou vládu sestaví. Že má jistotu té menšinové vlády?
Hra na menšinovou vládu, a to případně opakovaně a dokonce bez časové hranice, brzy narazí na ústavní mantinely takového stavu. Obzvláště, pokud Sněmovna bude připravena ke schválení většinové vlády. Ústava není žádným soukromým kuchyňským kalendářem všehoschopných politiků. A vládu ve finále schvaluje Poslanecká sněmovna, protože vyjádření důvěry vládě (Pozn. Čl. 68 odst. 3 Ústavy) představuje schvalovací proces bez ohledu, jak je nazýván.

Hrátky na vyšachování ostatních politických subjektů z podílu na řízení státu pouze ve prospěch jednoho subjektu si nikdo nenechá líbit. Preferování jednoho hnutí na úkor druhých politických subjektů, schopných sestavit většinovou vládu, tyto opomíjené subjekty proti společnému nepříteli spojí. V politice platí, že nic není nemožné, ani spojení dřívějších rivalů.

Větší zastání nenalezne tato vláda už ani u občanů, kteří jsou z kotrmelců, chaotických pokynů a čím dál více výhrůžných příkazů vlády unaveni. Pokud se stav bude stupňovat, vakcíny se dále nebudou zajišťovat a rozvážet a nebudou díky neschopnosti státu téměř žádné léky k dispozici, tak si na podzim může hnutí ANO o dvacetiprocentním výsledku jenom nechat zdát. Řešení věci samé, tj. útlum pandemie, je od této vlády totiž stále jen a jen mizerné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 466 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)