29.9.2014
Kategorie: Společnost

Česká novinářská hysterie

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 29|09|2014

Docela zajímavě sdělil svůj názor na dnešní mainstreamové “novináře” Petr Žantovský, jeden z posledních “investigativních” politických žurnalistů. Tvrdí, že mainstream byl tak dlouho vychováván ve smyslu úsloví “já jsem sedmá velmoc, kdo je víc”…, že při prvním prozření, že zdaleka ne všichni jsou tupé ovce schroustající vše, co se jim předhodí, začne hystericky a nenávistně kopat kolem sebe a více a více podsouvat do informací svůj povinný a jediný propagandistický euronázor. A běda, když někdo říká opak! Prezident, neprezident, plivneme na něj a pobrečíme si, že číro by byl mnohem lepší…

 

 

Za komunistů lidé četli zakázanou literaturu, noviny a samizdat. Dnes je nutné číst alternativní servery. Z úplně totožných důvodů!

 

Znovu se mlží, lže, podvádí a krade (tou krádeží myslím krádež času, který člověk stráví tím, aby hledal a hledal po internetu normálnější a rozumnější zpravodajství). Novinář už dnes není novinářem. Pokud píše o politice a mezinárodních vztazích, nemá šanci být objektivní. Musí zpívat písničku svých chlebodárců. A jeho chlebodárci musí zase lobovat za své zájmy u těch, o kterých by měl novinář kriticky psát. Začarovaný kruh.

 

iDnes píše :

Rusko zmodernizuje jaderné zbraně. Nadešel čas, řekl ministr Lavrov. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že nastal čas, aby Rusko zmodernizovalo své jaderné a konvenční zbraně. Stejný krok tento týden představily i USA. Závody ve zbrojení však Lavrov vylučuje…

Toto je příklad podprahového podsouvání propagandistické, nenávistné nformace. Nikde nenajdete přímo napsáno, že se jedná o odpověď na totožné vyjádření amerického prezidenta Obamy. A ironií je, že Rusko vylučuje závod v jaderném zbrojení. Když USA už odstartovaly…

Při pomalejším čtení to nakonec čtenář pochopí, nicméně už titulek a následný článek je koncipován tak, aby prvním vjemem byla informace, že Rusko vyhrožuje jadernými zbraněmi!

Diskuze k článku na iDnes mi dává za pravdu. Většina diskutujících se ihned vyjadřuje stylem, “Moskva haraší jadernými zbraněmi. Parchanti jedni…”

 

Dalším příkladem podprahového ovlivňování mám odstavec ze serveru aktualne.cz :

Lavrov se vyjádřil i ke krizové situaci na Ukrajině, kterou označil za výsledek státního převratu. Ten podle Lavrova podporovaly Spojené státy i Evropská unie. Zcela se vyhnul otázce ruské vojenské intervence na východě Ukrajiny, z níž Západ obviňuje Moskvu. Jarní anexi Krymu, který do té doby patřil Ukrajině, Lavrov označil za výsledek volby většiny ruskojazyčného obyvatelstva tohoto poloostrova. Referendum konané za přítomnosti ruských vojáků vyznělo ve prospěch připojení k Rusku.

Dotčenou větu jsem zvýraznil. Pro objektivitu informace totiž má úplně opačný význam. Má znehodnotit právě smysl a význam celého odstavce. Výsledkem sdělení tedy paradoxně není to, o čem Lavrov mluvil, ale že zmetek je to proto, že o něčem nemluvil! Komedie nehodná novináře, který pět let studoval…

 

 

Podobně se chová veřejnoprávní Česká televize a všechna oficiální mainstreamová média. Svoboda slova se tedy přesunula na alternativní platformy a mezi blogery. Zatím. Zde je totiž problém v tom, že od blogerů (samozřejmě, že píši i o sobě…) se očekává pouze pravda a ověřené informace. Jinak jsou napadáni, že lžou.

 

Když to vezmu samozřejmě na sebe, já tady nejsem placen za to, abych někomu přinášel objektivní informace. Já jako bloger se bráním právě tomu, o čem zde v tomto blogu píši. Bráním sebe a upozorňuji své čtenáře, že z nás dělají ti “zodpovědní” hloupé ovečky…..

 

Ale stejně byli napadáni kdysi ti, co vytvářeli samizdat. Neoficiální názor byla jasná lež. Protistátní propaganda A samozřejmě i trestný čin. Já si myslím, že se k tomuto neoficiálnímu a alternativnímu posuzování svobody slova zase brzy dostaneme.

 

Existuje totiž spousta lidí, kteří pro to dělají, co mohou. Dokonce včetně paní ombudsmanky, která už začala ničit za projevené názory svého zástupce Křečka. A samozřejmě i za pomoci mainstreamových novinářů.

 

Prohra se totiž v EU a v západní liberální demokracii nepřiznává…

 

ZDROJ: Petr Fojtík

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...