pasted image 0
14.10.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Češi na online nákupech utratili v létě nejvíce, stoupla oblíbenost slevových kupónů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Internetové obchody zaznamenaly v létě rekordní zisky. Je to způsobeno větší oblíbenosti nakupování online z pohodlí domova. Zákazníci již utratili více jak 50 miliard korun, je to neuvěřitelné číslo, které stouplo i díky teplému počasí. Roste i počet placených objednávek kartou. Lidé se už tolik nebojí platit platební kartou a trend bude rostoucí jako v případě bezkontaktních plateb. Nyní se koukneme jaký je obrat e-shopů v průběhu několika let:

Zdroj: Aktuálně.cz

Vyšší zájem o e-shopy je z tabulky znatelný. Tomu se přizpůsobuje i samotný trh, kdy vznikají stále nové e-shopy a v blízké době jejich růst jen tak nepřestane. Odborníci přisuzují nárůst nejen zvýšeným mzdám a inflaci, ale i změně návyků Čechů.

Lidé se při nákupech již neomezují jen na věci, ale častěji si nakupují i potraviny, kde přebírají zákazníky hypermarketům i maloobchodům s potravinami. Ti větší hráči se snaží tomuto trendu přizpůsobit.

pasted image 0

Zákazníci častěji využívají slevové akce

Češi se naučili lépe využívat internetových triků, jak si svůj nákup ještě více zlevnit. Políčko pro slevový kupón nenechávají zákazníci jen tak prázdným a naučili se využívat kupónových portálů, kde mohou získat přehled aktuálních slevových kódů.

E-shopy spolupracují se slevovými portály, kde máte možnost najít na jednom místě všechny zajímavé akce a slevy. Jedním z nich je třeba portál PromoKupon můžete natrefit na nejlepší slevy pro e-shopy v Česku a na Slovensku. Slevy v e-shopech jako Kasa, Alza, Notino, Pelikan a mnoho dalších. Na těchto stránkách můžete získat slevové kupóny, dopravu zdarma, dále natrefit na výprodeje nebo akce typu Black Friday.

“Meziročně nám stoupla návštěvnost o 200%, lidé vyhledávají a prozkoumávají nové slevy stále častěji.”, prozradil nám Jan Střálka, CEO projektu PromoKupon.

Další slevové portály nabízí upozornění na maily, možnost využít rozšíření do Chrome Zlevňovač. Toto rozšíření funguje přímo v e-shopech a vy si můžete nerušeně vybírat slevy bez návštěvy stránek slevového portálu.

Dopravci prasknou ve švech

Již minulé 2 vánoční sezóny měli dopravci problém doručit vánoční balíčky včas. Balíků je totiž neuvěřitelné množství.

“Minimálně stejný nárůst předpokládáme i v předvánočním období. Celkově jsme v listopadu přepravili 3,3 milionu zásilek, jedná se o náš nový rekord,” prozradil generální ředitel PPL Petr Chvátal pro Aktuálně.cz.

A to je jen jeden z tuctu dopravců, kteří v Česku fungují. Česká pošta například jen kvůli Vánocům nabrala minulý rok 3000 brigádníků. My s napětím můžeme nyní čekat, jakých obratů dosáhnou e-shopy po akci typu Black Friday a předvánočních nákupů.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 369,00 Kč
Vybráno 15.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.