pasted image 0
14.10.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Češi na online nákupech utratili v létě nejvíce, stoupla oblíbenost slevových kupónů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Internetové obchody zaznamenaly v létě rekordní zisky. Je to způsobeno větší oblíbenosti nakupování online z pohodlí domova. Zákazníci již utratili více jak 50 miliard korun, je to neuvěřitelné číslo, které stouplo i díky teplému počasí. Roste i počet placených objednávek kartou. Lidé se už tolik nebojí platit platební kartou a trend bude rostoucí jako v případě bezkontaktních plateb. Nyní se koukneme jaký je obrat e-shopů v průběhu několika let:

Zdroj: Aktuálně.cz

Vyšší zájem o e-shopy je z tabulky znatelný. Tomu se přizpůsobuje i samotný trh, kdy vznikají stále nové e-shopy a v blízké době jejich růst jen tak nepřestane. Odborníci přisuzují nárůst nejen zvýšeným mzdám a inflaci, ale i změně návyků Čechů.

Lidé se při nákupech již neomezují jen na věci, ale častěji si nakupují i potraviny, kde přebírají zákazníky hypermarketům i maloobchodům s potravinami. Ti větší hráči se snaží tomuto trendu přizpůsobit.

pasted image 0

Zákazníci častěji využívají slevové akce

Češi se naučili lépe využívat internetových triků, jak si svůj nákup ještě více zlevnit. Políčko pro slevový kupón nenechávají zákazníci jen tak prázdným a naučili se využívat kupónových portálů, kde mohou získat přehled aktuálních slevových kódů.

E-shopy spolupracují se slevovými portály, kde máte možnost najít na jednom místě všechny zajímavé akce a slevy. Jedním z nich je třeba portál PromoKupon můžete natrefit na nejlepší slevy pro e-shopy v Česku a na Slovensku. Slevy v e-shopech jako Kasa, Alza, Notino, Pelikan a mnoho dalších. Na těchto stránkách můžete získat slevové kupóny, dopravu zdarma, dále natrefit na výprodeje nebo akce typu Black Friday.

“Meziročně nám stoupla návštěvnost o 200%, lidé vyhledávají a prozkoumávají nové slevy stále častěji.”, prozradil nám Jan Střálka, CEO projektu PromoKupon.

Další slevové portály nabízí upozornění na maily, možnost využít rozšíření do Chrome Zlevňovač. Toto rozšíření funguje přímo v e-shopech a vy si můžete nerušeně vybírat slevy bez návštěvy stránek slevového portálu.

Dopravci prasknou ve švech

Již minulé 2 vánoční sezóny měli dopravci problém doručit vánoční balíčky včas. Balíků je totiž neuvěřitelné množství.

“Minimálně stejný nárůst předpokládáme i v předvánočním období. Celkově jsme v listopadu přepravili 3,3 milionu zásilek, jedná se o náš nový rekord,” prozradil generální ředitel PPL Petr Chvátal pro Aktuálně.cz.

A to je jen jeden z tuctu dopravců, kteří v Česku fungují. Česká pošta například jen kvůli Vánocům nabrala minulý rok 3000 brigádníků. My s napětím můžeme nyní čekat, jakých obratů dosáhnou e-shopy po akci typu Black Friday a předvánočních nákupů.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.