BABISKSCM
30.6.2020
Kategorie: Historie

Češi jsou komunismem prokletí

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Když uvidím obrovský banner s tváří Milady Horákové a nápisem ZAVRAŽDĚNA KOMUNISTY – má první, spontánní, reakce je, že leknu: To ne, tohle se přece nesmí, komunisti se budou mstít! Tak hluboko tví ve mně strach, jejž do mě naroubovala tři desetiletí vědomého života prožitého v komunistické diktatuře. Teprve druhá myšlenka je: Vždyť je to pravda – a je dobře, že někdo věnuje čas a peníze, aby byla takto zřetelně hlásána právě tato pravda. Zamlčovaná i zpochybňovaná mocnou vládnoucí (ale ano, vládnoucí!) politickou stranou, rozmývaná a relativizovaná silným vlivem domácích akademických papoušků západní, samoneomylné levice (a je jedno, jestli levice marxistické či neomarxistické či staromarxistické).

Komunistická strana už dávno neměla existovat.
.
Vytýkává se Václavu Havlovi, že po roce 1989 komunistickou stranu nezakázal. Jistě: v období krátce po revoluci měl tak silný vliv, že to mohl prosadit – ovšem znamenalo by to rozchod s mnoha jeho blízkými spolupracovníky a spolubojovníky z disentu. Bývalí komunisté, lidé pronásledovaní komunismem, odmítající komunismus, bojující proti komunismu si přece jen v srdci schovávali jakousi komunistickou světničku a v ní své rudé mládí v modrých košilích… Záměr iniciovat zákaz komunistické strany předložil prezident Havel nejužšímu okruhu disidentů na schůzce v restauraci Vikárka (kam měl ve zvyku svolávat ta nejcitlivější jednání) – a byl odmítnut. Těžko říct, jak ostrý by to byl konflikt, kdyby zákaz komunistické strany přesto prosadil, ale musíme mu věřit, věřit jeho mnohokrát předtím i potom prokázané politické rozvaze, že by to nestálo za to. Nakonec se i Václav Havel spolehl na všeobecné přesvědčení, že komunisté zaniknou sami od sebe, tak jako tak. Každý zákaz je totiž tvrdé opatření – a v očích některých lidí přidává jaksi body tomu, kdo je zakazován.
.
Výslovný zákaz komunistické strany a komunistických symbolů byl nakonec ze zemí bývalého Varšavského paktu přijat jedině v Maďarsku – ale nebylo to nutné; komunistické strany se sami od sebe rozpadaly, přejmenovávaly a prohlašovaly za obecně levicové, zmenšovaly a mizely. Silná a vlivná komunistická strana je jenom v Česku – a pak také, i když ne až tak mocná je Komunistická strana Ruské federace. Silnou komunistickou partaj nemají ani na Slovensku, v národě, s nímž jsme prožili celých čtyřicet let komunistické diktatury.
.
Češi jsou komunismem prokletí. Musíme se s tím nesmířit.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 031 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,11 out of 5)
Loading...
politicon.cz
108 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.