studentka
5.11.2019
Kategorie: Politika

Čertovská volební matematika

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaZa měsíc bude Mikuláš, ale čertovská nadílka z dílny politiků jako by svátky neznala a hrne na nás jedno překvapení za druhým.

Vládní roztodivný daňový balíček na sociálních sítích přes „dušičky“ představil premiér Babiš tím, že nám rozdělil alkohol na – jak on říká tvrdý chlast a pivo. Proti spotřebě čistého alkoholu na hlavu, kde opanujeme druhé místo v Evropě budeme bojovat tím, že alkohol budeme podporovat v jeho řidší podobě – snížením DPH na pivo. Současně jeho hustší podobou – jak říká premiér- chlast zdražíme. A budeme čekat na celkový výsledek, který má nás dostat z pomyslných stupňů vítězů. Dovolím si předjímat, že se nestane nic, mimo to, že pivní skauti z důvodu ušetření na pivu si na závěr večera dopřejí o „panáčka“ více a pokud si jej doteď nedávali, tak si jej dopřejí jako takovou zakázanou laskominu.

Takže po faktické stránce se nestane zhola nic, jen nízkopříjmové skupiny, které z nedostatku možnosti jiného způsobu trávení volného času – než je hospoda, budou mít Babiše rádi přesně v duchu „ když se zdraží pivo – padne vláda“.

To je taková „volební“ matematika. Tady je mi to v podstatě jedno, protože mne se to mimo politické nespokojenosti nijak nedotýká. Já jen čekám, zda-li dojde na předvolební sliby ANO, že sníží či zcela zruší DPH na ruční živnostenskou práci, jako jsou opraváři čehokoliv apod. Já jsem i spolumajitelem jedné opravny kol, tak tam bych to přivítal, protože bych z každé účtované stovky nemusel finančáku dát 17,35 jako daň , že tu práci umíme udělat a třeba bych mohl koupit ještě lepší vercajk než máme.

Když opustím tu „volební“ matematiku a budu se věnovat jen matematice prosté – jako vědě či jen jako součástí základního vzdělání, kdy úkolem je naučit číst , psát a počítat, tak se musím zastavit nad tím, že matematiku z tohoto výčtu znalostí Vláda chce vymazat. ANO vymazat. Z těch třech dovedností je matematika jedinou , které se nenaučíte, pokud se ji nebudete učit. Troufnu si i říci, že je prvními dvěma budete obdařeni jen tím, že budete do školy chodit a to i proto, že obě jsou vědy konečné ve smyslu toho, že po základní škole již nic moc neobjevujete co do základu, ale jen nabíráte na objemu. U matematiky po základní škole se teprve dostáváte k poznání co matematika vlastně je. Staré „známé“ věci se učíte novým způsobem.

Teď jen odbočím, abych byl rychleji pochopen. Myslíte si, že desetibojař bude trénovat hod oštěpem, když mu sdělí, že z důvodu krátkého hřiště na další olympiádě nebude. No nebude, protože se bude soustředit na disciplíny, které ho dovedou k vítězství.

No a maturita je stejný případ. Když sdělím, že nebude povinou, tak ti obecně línější či méně nadaní (nepopírám, že matematika je na myšlení a vnímání náročnější) se ji nebudou věnovat. Ovšem pak nemají chtít mít maturitu jako „zkoušku dospělosti“ či uzavření stupně vzdělání. To, že toto sortýrování je pozůstatek CK Rakouské monarchie, kdy ten způsob vzdělání je stejný a my ho už 101 let „zdokonalujeme“ je otázkou – byť zásadní- ale jinou.

Maturita se po revoluci stala politikou státu jedním s nejvíce devalvovaných hodnocení, protože dříve byla dokladem toho, že máte základní znalosti tedy , že umíte číst, psát a počítat. Nyní se stává jen papírem o dosaženém vzdělání, který je opuštěním středního stupně vzdělání pro další stupně jen papírem bez hodnoty. Proč ? No protože zákon „Školský“ a zákon „Vysokoškolský“ se navzájem nerespektují a tomu vyššímu je ten nižší stupeň jedno.

Z mého pohledu je škoda, že stávající vládní garnitura tak jak nepochopila přímou úměru spotřeby alkoholu v jakékoliv podobě k celkové jeho spotřebě, že i nepochopila to, že když matematiku zruší jako nedílnou součást středního vzdělání, tak jistě nedosáhne toho, že se po nějakém čase naše školství jí naučí učit lépe, jak jsem slyšel z úst obhájců maturity bez matematiky.

Pravda – jak říkal Doc.Havelka, když jsme mu v aule při matematice hlučeli. „Studenti vím, že z matematiky nemusíte umět vůbec nic a budete významnými osobami naší společnosti, ale pokud chcete být stavebními inženýry, prosím nehlučte nebo sem nechoďte rušit ty , kteří těmi inženýry být chtějí“.

Tenkrát v roce 1983 jsme se této větě smáli i z důvodu emoční narážky na tehdejší režim, kdy současný premiére byl jeho prominentem, ta logická část přišla až se vzděláním…..

Ale to už je trochu z Černých baronu…Kefalín čo je to to absurdné …

Autor: Oto Kaděrka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 969 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.