studentka
5.11.2019
Kategorie: Politika

Čertovská volební matematika

Loading...
Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaZa měsíc bude Mikuláš, ale čertovská nadílka z dílny politiků jako by svátky neznala a hrne na nás jedno překvapení za druhým.

Vládní roztodivný daňový balíček na sociálních sítích přes „dušičky“ představil premiér Babiš tím, že nám rozdělil alkohol na – jak on říká tvrdý chlast a pivo. Proti spotřebě čistého alkoholu na hlavu, kde opanujeme druhé místo v Evropě budeme bojovat tím, že alkohol budeme podporovat v jeho řidší podobě – snížením DPH na pivo. Současně jeho hustší podobou – jak říká premiér- chlast zdražíme. A budeme čekat na celkový výsledek, který má nás dostat z pomyslných stupňů vítězů. Dovolím si předjímat, že se nestane nic, mimo to, že pivní skauti z důvodu ušetření na pivu si na závěr večera dopřejí o „panáčka“ více a pokud si jej doteď nedávali, tak si jej dopřejí jako takovou zakázanou laskominu.

Takže po faktické stránce se nestane zhola nic, jen nízkopříjmové skupiny, které z nedostatku možnosti jiného způsobu trávení volného času – než je hospoda, budou mít Babiše rádi přesně v duchu „ když se zdraží pivo – padne vláda“.

To je taková „volební“ matematika. Tady je mi to v podstatě jedno, protože mne se to mimo politické nespokojenosti nijak nedotýká. Já jen čekám, zda-li dojde na předvolební sliby ANO, že sníží či zcela zruší DPH na ruční živnostenskou práci, jako jsou opraváři čehokoliv apod. Já jsem i spolumajitelem jedné opravny kol, tak tam bych to přivítal, protože bych z každé účtované stovky nemusel finančáku dát 17,35 jako daň , že tu práci umíme udělat a třeba bych mohl koupit ještě lepší vercajk než máme.

Když opustím tu „volební“ matematiku a budu se věnovat jen matematice prosté – jako vědě či jen jako součástí základního vzdělání, kdy úkolem je naučit číst , psát a počítat, tak se musím zastavit nad tím, že matematiku z tohoto výčtu znalostí Vláda chce vymazat. ANO vymazat. Z těch třech dovedností je matematika jedinou , které se nenaučíte, pokud se ji nebudete učit. Troufnu si i říci, že je prvními dvěma budete obdařeni jen tím, že budete do školy chodit a to i proto, že obě jsou vědy konečné ve smyslu toho, že po základní škole již nic moc neobjevujete co do základu, ale jen nabíráte na objemu. U matematiky po základní škole se teprve dostáváte k poznání co matematika vlastně je. Staré „známé“ věci se učíte novým způsobem.

Teď jen odbočím, abych byl rychleji pochopen. Myslíte si, že desetibojař bude trénovat hod oštěpem, když mu sdělí, že z důvodu krátkého hřiště na další olympiádě nebude. No nebude, protože se bude soustředit na disciplíny, které ho dovedou k vítězství.

No a maturita je stejný případ. Když sdělím, že nebude povinou, tak ti obecně línější či méně nadaní (nepopírám, že matematika je na myšlení a vnímání náročnější) se ji nebudou věnovat. Ovšem pak nemají chtít mít maturitu jako „zkoušku dospělosti“ či uzavření stupně vzdělání. To, že toto sortýrování je pozůstatek CK Rakouské monarchie, kdy ten způsob vzdělání je stejný a my ho už 101 let „zdokonalujeme“ je otázkou – byť zásadní- ale jinou.

Maturita se po revoluci stala politikou státu jedním s nejvíce devalvovaných hodnocení, protože dříve byla dokladem toho, že máte základní znalosti tedy , že umíte číst, psát a počítat. Nyní se stává jen papírem o dosaženém vzdělání, který je opuštěním středního stupně vzdělání pro další stupně jen papírem bez hodnoty. Proč ? No protože zákon „Školský“ a zákon „Vysokoškolský“ se navzájem nerespektují a tomu vyššímu je ten nižší stupeň jedno.

Z mého pohledu je škoda, že stávající vládní garnitura tak jak nepochopila přímou úměru spotřeby alkoholu v jakékoliv podobě k celkové jeho spotřebě, že i nepochopila to, že když matematiku zruší jako nedílnou součást středního vzdělání, tak jistě nedosáhne toho, že se po nějakém čase naše školství jí naučí učit lépe, jak jsem slyšel z úst obhájců maturity bez matematiky.

Pravda – jak říkal Doc.Havelka, když jsme mu v aule při matematice hlučeli. „Studenti vím, že z matematiky nemusíte umět vůbec nic a budete významnými osobami naší společnosti, ale pokud chcete být stavebními inženýry, prosím nehlučte nebo sem nechoďte rušit ty , kteří těmi inženýry být chtějí“.

Tenkrát v roce 1983 jsme se této větě smáli i z důvodu emoční narážky na tehdejší režim, kdy současný premiére byl jeho prominentem, ta logická část přišla až se vzděláním…..

Ale to už je trochu z Černých baronu…Kefalín čo je to to absurdné …

Autor: Oto Kaděrka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 903 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.