blackmilitia0-850x550BLM
15.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Černý rasismus nabírá obrátky

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonVelmi jsem se pobavil poté, co vyšla zpráva o diskriminaci černochů (v USA teď jen Černochů) v časopise Vogue. Černé modelky by měli fotit jenom Černí fotografové!

Černý fotograf prostě umí s černou pletí „lépe pracovat“!?

Lidé nejvíce kritizují nasvícení fotek, které údajně způsobuje, že barva pleti gymnastky vypadá utlumeně a vybledle. Dále se shodují na tom, že měl módní magazín najmout černocha, a to jak z etických důvodů, tak proto, že by uměl s tmavou pletí lépe pracovat.

Kritika se ozývá nejen od běžných uživatelů sociálních sítí, ale také od lidí, kteří mají ve světě fotografie silné slovo. „Nesnáším to tónování, nesnáším, jak předvídatelné ty fotky jsou, a ze všeho nejvíc mě štve, že se Vogue neobtěžuje najmout černého fotografa,“ napsala na svém twitterovém účtu Morrigan McCarthyová, která pracuje jako vedoucí fotoeditorka pro deník New York Times.

The New York Times je právě oním „pokrokovým“ deníkem, který se mimo jiné rozhodl psát o černoších s velkými písmeny. Takže si můžete přečíst „větičku“ o tom, že údajné násilí policie proti „Black People“ je dvakrát tak velké než proti „white people“. Jestli to nebude tím, že černoši podle statistik páchají dvakrát tolik závažných trestných činů než běloši v porovnání s počtem černochů ve společnosti.

Protože onu sportovkyni fotila uznávaná fotografka časopisu Vogue, zcela jistě i proto, že dokáže s barvou skvěle pracovat. Jestliže se s vážnou tváří zabrousí do úvah, že „černoch umí s černou pletí lépe pracovat“, mohli bychom v této novodobé pomatené filosofii pokračovat. Co kdyby například černou kávu mohl správně připravit jenom černý barman a když si do kávy naleji mléko, jestli se tím neproviním na „rasistickém“ přístupu ke kávě. Že je to absurdní? O nic méně než stanovisko oné fotoeditorky The New York Times.

Nejhorší na této věci je pak zřejmě to, že nejaktivnějšími „rasisty“ jsou dnes bílí Američané s pokrokovými (spíše pokrokářskými) názory, kteří nevidí rasovou rovnost jako rovnost příležitostí, ale jako zvýhodňování černochů. To se přitom děje v USA již desítky let (viz známé skutečnosti o přijímání na vysoké školy, kde černochovi stačí k přijetí o dost méně bodů než bělochovi). Podle pokrokových bílých Američanů se zvýhodňování černochů musí dále rozšířit. Vážně se tak uvažuje o finanční kompenzaci pro černochy za éru otroctví. Letošní volby prezidenta tak budou podobné jako před čtyřmi lety. Tehdy propagandě proti Donaldu Trumpovi vévodily jeho údajné sexuální skandály, letos jeho rasismus – tedy ten „tradiční“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 959 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.