blackmilitia0-850x550BLM
15.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Černý rasismus nabírá obrátky

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonVelmi jsem se pobavil poté, co vyšla zpráva o diskriminaci černochů (v USA teď jen Černochů) v časopise Vogue. Černé modelky by měli fotit jenom Černí fotografové!

Černý fotograf prostě umí s černou pletí „lépe pracovat“!?

Lidé nejvíce kritizují nasvícení fotek, které údajně způsobuje, že barva pleti gymnastky vypadá utlumeně a vybledle. Dále se shodují na tom, že měl módní magazín najmout černocha, a to jak z etických důvodů, tak proto, že by uměl s tmavou pletí lépe pracovat.

Kritika se ozývá nejen od běžných uživatelů sociálních sítí, ale také od lidí, kteří mají ve světě fotografie silné slovo. „Nesnáším to tónování, nesnáším, jak předvídatelné ty fotky jsou, a ze všeho nejvíc mě štve, že se Vogue neobtěžuje najmout černého fotografa,“ napsala na svém twitterovém účtu Morrigan McCarthyová, která pracuje jako vedoucí fotoeditorka pro deník New York Times.

The New York Times je právě oním „pokrokovým“ deníkem, který se mimo jiné rozhodl psát o černoších s velkými písmeny. Takže si můžete přečíst „větičku“ o tom, že údajné násilí policie proti „Black People“ je dvakrát tak velké než proti „white people“. Jestli to nebude tím, že černoši podle statistik páchají dvakrát tolik závažných trestných činů než běloši v porovnání s počtem černochů ve společnosti.

Protože onu sportovkyni fotila uznávaná fotografka časopisu Vogue, zcela jistě i proto, že dokáže s barvou skvěle pracovat. Jestliže se s vážnou tváří zabrousí do úvah, že „černoch umí s černou pletí lépe pracovat“, mohli bychom v této novodobé pomatené filosofii pokračovat. Co kdyby například černou kávu mohl správně připravit jenom černý barman a když si do kávy naleji mléko, jestli se tím neproviním na „rasistickém“ přístupu ke kávě. Že je to absurdní? O nic méně než stanovisko oné fotoeditorky The New York Times.

Nejhorší na této věci je pak zřejmě to, že nejaktivnějšími „rasisty“ jsou dnes bílí Američané s pokrokovými (spíše pokrokářskými) názory, kteří nevidí rasovou rovnost jako rovnost příležitostí, ale jako zvýhodňování černochů. To se přitom děje v USA již desítky let (viz známé skutečnosti o přijímání na vysoké školy, kde černochovi stačí k přijetí o dost méně bodů než bělochovi). Podle pokrokových bílých Američanů se zvýhodňování černochů musí dále rozšířit. Vážně se tak uvažuje o finanční kompenzaci pro černochy za éru otroctví. Letošní volby prezidenta tak budou podobné jako před čtyřmi lety. Tehdy propagandě proti Donaldu Trumpovi vévodily jeho údajné sexuální skandály, letos jeho rasismus – tedy ten „tradiční“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 909 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.