Miss-World
17.12.2019
Kategorie: Společnost

Černošky ovládají světové soutěže krásy. Mění se vkus, demografie, nebo jde o politiku?

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Tuto sobotu získala černá dívka z Jamajky titul Miss World. Černošky v tomto roce drží i tituly Miss Universe, Miss Teen USA, Miss America a Miss USA. A pokud nebudeme mluvit jen o černoškách, současnou Miss England je Indka Bhasha Mukherjee. Změnil se v posledních letech dramaticky vkus, nebo jde o výsledek změny demografie v západním světě, a nebo je za vším politika?

Tento rok je prvním rokem, kdy černošky ovládly většinu soutěží krásy. Pro naše rodiče a prarodiče v jejich době věc nepředstavitelná. Ideálem jejich doby byla bílá dívka s jemnou světlou pletí, rovnými vlasy světlé, hnědé, nebo rudé barvy a velkýma očima. Bělošky představovaly vznešenost a božství. Proč je tomu dnes jinak?

Jde o kombinaci mnoha faktorů. Průměrnému bělochovi se stále líbí bílé ženy a pokud by volba miss byla na něm, prvenství v soutěžích krásy by patřilo jim. Ale průměrný běloch se na Západě i ve světě stává vymírajícím druhem. A to nejen fyzicky, ale především vlivem.

Pokud se do finále jakékoliv soutěže dostane bílý a nebílý uchazeč, je téměř jisté, že uspěje ten nebílý. Nejen, že o to mají zájem porotci, ale tlak “veřejnosti” v případě vítězství bílého uchazeče o vítězství, by byl zničující, a obvinění z přetrvávajícího rasismu nekonečná. Kdo v posledních letech sleduje Oskary nebo Grammy, ví, o čem mluvím.

Vyhodnotit, kdo natočil nejlepší film, nejlepší písničku, nebo kdo je na světě nejkrásnější, je subjektivní. Pokud chceme hodnotit testy inteligence, početní příklady, obecné školní testy nebo třeba sportovní výkon, není o čem. Vítězí ten, kdo vše vyřešil správně a nejlépe. Ale při hodnocení krásy nebo filmu rozhodují takzvaní odborníci. Díky měnící se demografii západního světa je mezi nimi stále víc nebílých lidí, a mezi těmi bílými byste pravičáka museli hledat s hodně velkou lupou a stejně nenašli. A mezi bílými liberály nejen převládá názor, že svět to “nebílým dluží”, ale také sebeobviňování, aby snad nenadržovali bílým a nedopustili se možného rasismu.

Domnívám se, že většinu subjektivně hodnocených soutěží budoucnosti ovládnou soutěžící neevropského původu. Za prvé jich mezi námi bude stále víc, za druhé bude pro porotce morálně správné a moderní hlasovat pro ně, a za třetí si nikdo netroufne čelit křiklounům vinícím vás z rasismu, pokud byste si snad mysleli, že ideálem krásy, je vysoká modrooká blondýna.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 432 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
120 komentářů
    • texas
  1. texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)