carrol
20.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Černochu a cikáne, co ti běloch vlastně dluží?

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Víte kdo je David Carroll? Ne? Tak je to černý muž, kterého by si měli poslechnout všichni, černí i bílí. Mluví tak jak to je a bere mi slova z pusy. Když čtete jeho řeč, tam chtě nechtě musíte dát rovnítka mezi černochy a cikány. Stejný problém, stejné přísavky na státu a na pracujících.

Obě skupiny se nejraději válí a vykládají o tom, jak je běloši diskriminují, a že kvůli nic žijí v bídě a na okraji společnosti. Není to pravda a nenechte si nikým vnutit pocit, že jim něco dlužíte. Nedlužíte jim vůbec nic. Není důvod si kvůli jejich lenosti lehat na náměstí, klanět se jim, líbat jim nohy a nechat se bít. Jejich specialita je kopání do hlavy a dokonce skákání na hlavu. Nikdo mi nevymluví, že je v tom úmysl zabít. Nenechte si od nich nic líbit, protože jim vůbec nic nedlužíte. To oni dluží nám, protože si neustále platíme a máme strach z jejich řevu a násilí. Taková je pravda.

Co ti běloch dluží?   Nikdo, kdo rozumí současnému postavení afroamerického černocha nemůže popřít, že v roce 2012 jej už lze označit za profesionální oběť. Mohou za to především paternalističtí bílí levičáci, kteří viktimizaci vtloukají americkým černochům do podvědomí. Na vině jsou i šarlatáni, křiváci a zloději z tzv. lidskoprávního hnutí a část černošských duchovních. Ti všichni bez přestání přesvědčují amerického černocha, že vše špatné co se děje mezi černými v Americe může dát za vinu historickému dědictví, otroctví.

Když se dnes bavíte s Afroameričany a zeptáte se jich, co přesně jim dnes běloch vlastně dluží, po tom všem, co už černé menšině dal, čeho přesně se jim od bělochů nedostává, jaké nástroje pomoci ještě nebyly vyzkoušeny? Co by se muselo stát aby to smazalo odkaz otroctví? Většina černochů na to nebude odpověď. Protože když se podíváte ba nedávnou historii, na vše, co černoch v Americe už dostal, skutečnost, že pro 80% Afroameričanů se stalo křesťanství zásadní součástí života, tak jak to vše souvisí s odkazem otroctví?

Když byli afričtí otroci přivezeni, nemluvili anglicky, nečetli Bibli, ani nemohli být pokřtěni. To jim otrokář umožnil až potom, co si uvědomil, že by se tak mohli stát poslušnější. Až poté se z mnoho z nich stali křesťané. Stejně tak mnoho fakult s tradičně vysokým podílem černochů bylo založeno a financováno z peněz bývalých majitelů otroků. Ti dobrovolně odevzdali část svého bohatství, aby přispěli k černošskému vzdělávání. Podívejte se na listinu práv a svobod, na všechny dodatky ústavy, na zákony o afirmativní akci, na vládní granty, na antidiskriminační zákony pro pracovní trh, pro oblast vzdělávání i pro bydlení.

Jsme v roce 2012 a většina amerických černochů si může dovolit dát si k večeři žebírka nebo humra a mohou si je koupit i za potravinové lístky. Lístky, co vám zbudou pak můžete prodat v nějakém obchodě vlastněném Libanonci nebo Araby a pár utržených dolarů dáte na měsíční splátky za svoje auto vytuněné čtyřicetupalcovými chromovými koly, které mimochodem stojí před barákem ve státně dotovanými byty kde bydlíte.

Takže černochu, co dnes běloch vlastně dluží? Po tom všem, co už jsi dostal. Všechny dary a výhody, které od bílých černoch má mu stále nepomohly postavit se na vlastní nohy coby běžný člen společnosti. Předhánějí nás i někteří zcela čerství migranti. Koukáš se jim na záda, protože lelkuješ a čekáš zas nějakou pomoc od vlády. Co ještě ti běloch dluží? I kdyby tě nechtěl vzít do práce, můžeš se postavit na vlastní nohy a vydělávat. Všichni ostatní to zvládají. Proč potřebuješ pomoc na každém kroku? Do americké černošské komunity je podle střízlivých odhadů ročně investování 850 miliard USD. Ta částka se rovná ročnímu hrubému národnímu produktu některých evropských zemí.

Dost z toho jsi propil, prokouřil, projedl a utratil za striptérky… Hlavně ale nebyl vůbec využit potenciál těchto peněz. Jenže stále se většina z nás považuje za chudé a potřebné, protože tu kdysi bylo otroctví. Proto se neumíme zvednout. Ty jsi nikdy žádnou bavlnu nesklízel a tebe nikdy nikdo nebičoval. Letos má černá rasa v Americe nejvíce vysokoškoláků, co kdy měla. Máme černošské fakulty a plno absolventů. Máme dost černošských bavičů v televizi a sportovců. Do černošské komunity nepřestávají téct peníze. Ty však stále sedíš a lelkuješ. Stále čekáš na něčí pomoc. Jediný důvod proč to tak děláš je ten, že jsi se naučil být obětí z povolání. Přijal jsi za svou doktrínu viktimizace kterou ti do hlavy dostali bílí levicoví pokrytci kterým úplně vyhovuje, že jsi dnes na jejich otrokářské plantáži. Posloucháš lidskoprávní šmejdy, Jessie Jacksona nebo Al Sharptona a černošské pastory, kteří ani nepochopili poselství Bible které se pokoušejí kázat.

Tohle je dnešní stav amerických černochů. Podívej se na všechna fakta a řekni mi, co ti dnes běloch dluží. Vždyť už ti dal i svoje dcery. Tedy, ne že by ti je zrovna věnoval, ale nezlynčuje tě, když s nimi budeš randit. Když se s bílou holkou chytneš za ruku, tak na tebe odnikud nevyskočí gang a nezmlátí tě. Nikdo tě nezlynčuje ani za to, když s ní budeš mít dítě. Takže, co víc by ti dnes běloch ještě mohl dát? Co ještě zbývá? Napadá tě něco, co by ještě měl dát abys měl pocit, že se váhy konečně vyrovnaly? Nezapomeň přitom na těch 850 miliard, co tvoje komunita dostává každý rok.

Přitom kolik černých dnes vyhodí 250 babek za boty Air Jordan. Kolem krku máš spoustu řetězů, jezdíš ve svém SUV. Tolik bohatství a stejně máš pocit, že ti něco dluží. Největší problém s touhle teorií viktimizace je ten, že nejenže ty jsi nikdy nebyl otrok, ale dnešní běloch, který ti platí, nebylo nikdy otrokář. Tohle se mi zdá nejabsurdnější. Přesně takhle přemýšlí dnešní americký černoch a proto se neumí postavit na vlastní nohy i když jiní to umějí. Lidé kteří sem přišli přes ostrov Ellis sem přišli s prázdnýma rukama, ale vyhrnuli si rukávy a dali se do práce. Vybudovali zde svoji budoucnost pro sebe i svoje potomky. Nikdo z nich nečekal pomoc od vlády. Naproti tomu leckterý americký černoch dodnes sedí a lelkuje.

Tohle všechno je nám povědomé. I my si vydržujeme naši menšinu a pěstují v nás pocit, že jen díky nám jsou na tom zle. Nevěřte nikomu, kdo vám do hlavy cpe tyhle nesmysly. Žijeme v kapitalismu jak chtěli a nemůžou chtít žít jako v komunismu. Tady musí každý makat ať má barvu třeba fialovou. Tak proč ne černoši a cikáni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 10 540 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (58 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)