rt
18.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Černé britské studenty prý “psychologicky poškozují bílé osnovy”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RT 

Univerzity v Británii mohou způsobovat psychologickou tíseň černým studentům kvůli tomu, že je nutí učit se o převážně bílých Evropanech, řekla vůdkyně Národní unie studentů (NUS).

Prezidentka NUS Malia Bouattia, sama černoška alžírského původu, věří, že jelikož většina vysokoškolského vzdělávání se zakládá na “eurocentrických” předmětech, nebílí vysokoškoláci zaostávají.

Její komentáře přicházejí po oznámení vlády Spojeného království, že univerzity musí do roku 2020 zvýšit pětinásobně počty studentů z řad černochů a dalších etnických menšin.

V rozhovoru pro Guardian zaútočila Bouattia na to, jak “bílé” jsou osnovy na britských univerzitách, když řekla: “Když se podíváme na neuvěřitelně eurocentrické osnovy, kde se lidé nevidí v tom, co studují, a nemohou se s tím identifikovat, a cítí , že jejich evropským protějškům se v tom od začátku daří, nevidí smysl v tom, aby v předmětech pokročili. “

Dodala, že na vrcholu “obrovského množství dluhu”, kteří mnozí studenti nashromáždí, dokud dosáhnou vyšší vzdělání a nedostatek dostupných s nimi souvisejících témat při studiu by mohlo být “psychologicky destruktivní”.

Tato 28-letá žena je první černá muslimka, která vede studentský orgán. Dříve mluvila o tom, že má pocit odcizení od svého studia poté, co ji na internetu napadali různí internetoví trollové a islamofobové.

Ředitel nezávislého think tanku Social Market Emran Mian řekl deníku Times, že “ačkoliv vyšší akademické hodnosti mohou být stále nedostatečně diverzní, zastoupení menšinových pohledů ve vyšším vzdělávání Spojeného království by se mělo zlepšovat. Asi 14% akademického sboru na univerzitách ve Spojeném království pochází z černého nebo menšinového etnického zázemí, a také téměř 17% studentů,” dodal.

Bouattia byla dříve zapojena do kontroverzní aféry, když byla obviněna z antisemitismu, když tvrdila, že univerzita v Birminghamu, která má velký židovský studentský orgán, je “sionistickou základnou”. Tato obvinění však odmítá.

Zdroj: RT

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.