27.12.2013
Kategorie: Historie

Černá kniha komunismu, zločiny, teror, represe – díl první

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 27|12|2013

Takže, co předcházelo tomu, že “za komunistů jsme se měli lépe?” Co se vše muselo udát, abychom mohli před lety radostně budovat svoji budoucnost? Kolik jiných lidí muselo trpět a zemřít za naše sociální jistoty a výdobytky? To je jen pár otázek na pár desítek let vlády komunistů.

 

 

Všechno to začal svým způsobem jeden člověk. Říkali mu Vladimír Iljič Lenin. Ve svém fešáckém vyhnanství ve Švýcarsku vymyslel geniální všelidový mírumilovný systém. Který po svém návratu do Ruska hned začal uvádět do praxe.

 

Oko za oko, zub za zub. V Rusku bylo v letech 1906 – 1910 popraveno carským režimem 3932 politických odpůrců. Hrůzné číslo na naše poměry. Nicméně Leninovi bolševici toto číslo překonali již v březnu 1918, tedy za čtyři měsíce své vlády…

 

U následujícího Rudého teroru se k přesnějším číslům popraveným nelze dopátrat. Jen z dobového tisku, při sledování výčtu “oficiálních” poprav, lze dojít k číslu 15000 popravených měsíčně…

 

Vcelku se tedy jedná o velmi impozantní nástup nového “spravedlivého” řádu. A nás učili jen o tom slabém výstřelu z Aurory…

 

A co psala média v Rusku rok 1919 ? Například list Izvěstija:

 

V souhlase s rezolucemi sovětu pracujících byl vyhlášen 13. květen dnem vyvlastnění buržoazie. Majetné třídy budou muset vyplnit detailní dotazník, registrující potraviny, boty, šperky, jízdní kola, přikrývky, ložní prádlo, stříbrné příbory, nádobí a jiné předměty nezbytné pro pracující lid. V tomto svatém úkolu musí každý vyvlastňovací komisi napomáhat. Ti, kdo neuposlechnou příkazů vyvlastňovací komise, budou okamžitě zatčeni. Ti, kdo budou odporovat, budou na místě zastřeleni.

 

Že komunistická hlášení byla pak plná jmen těch, co odporovali? Že jejich majetek byl po “odevzdání” minimální? Zajímavé majetkové přiznání, co?

 

Docela složité bylo v Rusku na počátku 20. let minulého století přesvědčit dělníky a rolníky o “radostné ” socialistické a posléze komunistické budoucnosti. Jako zářný důkaz tohoto přesvědčování uvádím jeden denní rozkaz bolševických přesvědčovatelů z 11. června 1921 :

 

1. zastřelit na místě bez soudu každého občana, který odmítne sdělit své jméno

2. Okresní politické komise jsou zmocněné vystřílet všechny vesnice, v kterých jsou skryté zbraně

3. Rodina, která ukryje banditu, bude deportována, její majetek zkonfiskován a nejstarší člen rodiny zasřelen bez soudu

4. Rodina, která skrývá rodinu nebo majetek bandity, je považována za rodinu bandity a opět bude nejstarší člen rodiny zastřelen

5. V případě, že rodina bandity uprchne, její majetek je zkonfiskován, rozdělen mezi rolníky věrné sovětskému režimu, domy budou spáleny a zbořeny

 

Když si představím, že o pár let později se ze Sovětského Svazu vracel ze svých cest český novinář Julius Fučík a psal o Zemi, kde zítra již znamená včera…..

 

Bolševici v letech 1920 – 1922 jen popravovali a převychovávali statisíce nepřizpůsobivých v nových koncentračních táborech na Sibiři. Už v té době jich existovalo sedm.

 

Museli ale také jíst. Aby na ty popravy měli sílu. A tak jim rolníci museli odvádět 2/3 úrody. Kdo neodvedl, byl pouze zastřelen. Kdo odvedl, zemřel hlady. Hladomor v těchto letech v Rusku postihl minimálně 30 miliónů Rusů. Podle Červeného kříže hlady zemřelo minimálně pět milionů osob!

 

 

A co na hladomor řekl Vladimír Uljanov, tedy miláček Lenin? Jehož sochy dnes ještě zdobí nejedno ruské město, donedávna dokonce i ukrajinský Kyjev?

 

“Hladomor má mnohé pozitivní důsledky, jako je objevení se průmyslového proletariátu, onoho hrobníka buržoazního pořádku. Když hladomor zničí zaostalé rolnické hospodářství, přiblíží nás objektivně k našemu konečnému cíli, k socialismu, k etapě bezprostředně následující po kapitalismu. Hladomor také ničí víru nejen v cara, ale dokonce i v Boha.”

 

To by pro začátek stačilo, ne? Ještě přidám posledních pár čísel k budování radostného socialismu v Rusku z roku 1922 :

 

Konfiskace církevního majetku dosáhla svého vrcholu v měsících březnu až v květnu 1922. Podle církevních zdrojů bylo zabito 2691 kněží, 1962 mnichů a 3447 řeholnic.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 150,- Kč
Vybráno 23.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 164 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...