fb-eu
19.1.2016
Kategorie: Politika

Cenzura je tu zpět

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HOUŠKA 19|01|2016

EUkracie zabíjí svobodu projevu. Neskončilo to zablokováním jedné stránky, z Facebooku mizí lidem příspěvky, obrázky a občas i celé profily jejich přátel. Nešlo o jeden krok, nastal proces změn. 

V přímém přenosu vidíme ohýbání zákonů a pravidel ve prospěch – ne demokracie nebo svobody, ale prostě jedné vybrané politické ideologie.

Od lidí, kteří tomu procesu tlaskají pak slyším, že Facebook je soukromá aktivita Marka Zukerberga a může si s ní dělat, co chce.

Má to nějaké háčky.

Když padlo trestní oznámení na Martina Konvičku, stojí ve zdůvodnění, že jeho profil není jeho soukromou aktivitou, ale veřejným prostorem. Nebo je to soukromý prostor? A když majitel restaurace dostane zákonem přikázáno, že bude nekuřácká. Je to jeho soukromý prostor, kde si může dělat, co chce, nebo jde o prostor veřejný? Nebo jednou tak a podruhé onak, podle toho, jak se nám hodí?

Nadto všichni víme, že nejde o rozmařilé chování jednoho ajťáka, že jde o systematické úsilí jedné vládní garnitury. Tedy pokud se v prostředí sociálních sítí začne mazat a cenzurovat, není to věcí soukromého serveru, jde opravdu o uplatnění cenzury, tedy umlčování názorů s nimiž vládní moc nesouhlasí.

Čeho cenzura dosáhne? Umlčí odpůrce islámizace Evropy? Opravdu si to ve své nadutosti myslí?

Nikoli. Zaprvé způsobí odchod části lidí na jiné sociální sítě. A ten už nastal. Čím víc bude cukrová hora žít v přesvědčení, že je zhůry poslaným vládcem vesmíru, tím rychleji se jeho stránka propadne do bezvýznamnosti. I když to teď vypadá jako nemožné. Ve skutečnosti pohyby na netu probíhají rychlostí blesku. Vzpomeňme za pět deset let.

Co je jisté: Zvýší napětí ve společnosti. Akceleruje rozpad společnosti. Je to ověřená cesta, jak dosáhnout toho, že z táborů názorových oponentů učiním tábory skutečných nepřátel, se vším všudy. Čím víc bude estabilishment tlačit na pilu a umlčovat názor, který je ve společnosti navíc majoritní, tím uspíší výbuch tohoto přetlaku. A nemusí být hezký.

Ale hlavně: Takový zásah proti jedné komunitě je precedentem. Ukazuje, že k uplatnění jedné ideologie, udržení jedné garnitury u moci, je možné beztrestně sáhnout k nedemokratickým metodám. A proto se k nim do budoucna bude sahat častěji. Nejdřív zkusíme zadupat do země odpůrce islamizace. Pak odpůrce EU. Potom odpůrce té správné solidární socialistické společnosti. Potom smete odpůrce dědičně vládnoucí oligarchie. Potom… Ale kdo zažil a rozumem pobral dobu před rokem 89 dobře ví. Ano, jsme tam zpátky a přestaňme doufat, že se mýlíme. 

Hodní kluci a holky, co jednají ve jménu Lásky a vždy mají Pravdu vypustili džina z láhve. Zatím tleskají tomu, že džin vymetá s těmi, kdo nechtěli hájit jejich zjevenou Pravdu. 

ZDROJ: Tomáš Houška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...