fb-eu
19.1.2016
Kategorie: Politika

Cenzura je tu zpět

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ HOUŠKA 19|01|2016

EUkracie zabíjí svobodu projevu. Neskončilo to zablokováním jedné stránky, z Facebooku mizí lidem příspěvky, obrázky a občas i celé profily jejich přátel. Nešlo o jeden krok, nastal proces změn. 

V přímém přenosu vidíme ohýbání zákonů a pravidel ve prospěch – ne demokracie nebo svobody, ale prostě jedné vybrané politické ideologie.

Od lidí, kteří tomu procesu tlaskají pak slyším, že Facebook je soukromá aktivita Marka Zukerberga a může si s ní dělat, co chce.

Má to nějaké háčky.

Když padlo trestní oznámení na Martina Konvičku, stojí ve zdůvodnění, že jeho profil není jeho soukromou aktivitou, ale veřejným prostorem. Nebo je to soukromý prostor? A když majitel restaurace dostane zákonem přikázáno, že bude nekuřácká. Je to jeho soukromý prostor, kde si může dělat, co chce, nebo jde o prostor veřejný? Nebo jednou tak a podruhé onak, podle toho, jak se nám hodí?

Nadto všichni víme, že nejde o rozmařilé chování jednoho ajťáka, že jde o systematické úsilí jedné vládní garnitury. Tedy pokud se v prostředí sociálních sítí začne mazat a cenzurovat, není to věcí soukromého serveru, jde opravdu o uplatnění cenzury, tedy umlčování názorů s nimiž vládní moc nesouhlasí.

Čeho cenzura dosáhne? Umlčí odpůrce islámizace Evropy? Opravdu si to ve své nadutosti myslí?

Nikoli. Zaprvé způsobí odchod části lidí na jiné sociální sítě. A ten už nastal. Čím víc bude cukrová hora žít v přesvědčení, že je zhůry poslaným vládcem vesmíru, tím rychleji se jeho stránka propadne do bezvýznamnosti. I když to teď vypadá jako nemožné. Ve skutečnosti pohyby na netu probíhají rychlostí blesku. Vzpomeňme za pět deset let.

Co je jisté: Zvýší napětí ve společnosti. Akceleruje rozpad společnosti. Je to ověřená cesta, jak dosáhnout toho, že z táborů názorových oponentů učiním tábory skutečných nepřátel, se vším všudy. Čím víc bude estabilishment tlačit na pilu a umlčovat názor, který je ve společnosti navíc majoritní, tím uspíší výbuch tohoto přetlaku. A nemusí být hezký.

Ale hlavně: Takový zásah proti jedné komunitě je precedentem. Ukazuje, že k uplatnění jedné ideologie, udržení jedné garnitury u moci, je možné beztrestně sáhnout k nedemokratickým metodám. A proto se k nim do budoucna bude sahat častěji. Nejdřív zkusíme zadupat do země odpůrce islamizace. Pak odpůrce EU. Potom odpůrce té správné solidární socialistické společnosti. Potom smete odpůrce dědičně vládnoucí oligarchie. Potom… Ale kdo zažil a rozumem pobral dobu před rokem 89 dobře ví. Ano, jsme tam zpátky a přestaňme doufat, že se mýlíme. 

Hodní kluci a holky, co jednají ve jménu Lásky a vždy mají Pravdu vypustili džina z láhve. Zatím tleskají tomu, že džin vymetá s těmi, kdo nechtěli hájit jejich zjevenou Pravdu. 

ZDROJ: Tomáš Houška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 1 700,00 Kč
Vybráno 4.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
39 komentářů
    • Redakce
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.