130738329_1213318119108697_2898879233977570257_oCINA
11.12.2020
Kategorie: Politika

Cenzory najaté Facebookem na blokování informací o volebních podvodech v USA spolufinancuje Komunistická strana Číny

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Prvotřídní skandál odhalil včera večer tým investigativních novinářů, v němž se sešli zástupci největší tiskové agentury světa REUTERS a sítě sdružující americké lokální noviny The Epoch Times. Společně zveřejnili informaci, že společnost Lead Stories, kterou sociální síť Facebook najala na tzv. „kontrolu faktů“ současně financuje čínská firma Tik Tok. Platformu Tik Tok majetkově ovládá čínská firma ByteDance. Její zakladatel Yiming Zhang je členem Komunistické strany Číny. A nikoli řadovým – patří k tzv. páteřním kádrům, které jsou s pomocí stipendií placených čínským státním rozpočtem vysíláni studovat na západní university a na praxe v západních podnicích. Z jejich řad bývají vybírání agenti tajné služby.

.
Tik Tok je již téměř 2 roky předmětem zájmu amerických zpravodajských služeb. Investigativcům se – zřejmě z těchto zdrojů – podařilo získat Zhangem podepsaný závazek, podle nějž se jeho společnost zaměří na „posílení práce na budování komunistické strany, uskutečňování vzdělávání všech zaměstnanců o základních socialistických hodnotách, a SPRÁVNÉM VEDENÍ VEŘEJNÉHO MÍNĚNÍ“. Jinak řečeno závazek provádět cenzuru tak, aby to vyhovovalo zájmům v Číně vládnoucích komunistů.
.
Nejskandálnější na včera zveřejněných jištěních je fakt, že právě tuto firmu Facebook najal, aby vyhodnocovala pravdivost zpráv o volebních podvodech spáchaných při letošních prezidentských volbách v USA. O tom, že se Číňany placení cenzoři pořádně činí se můře přesvědčit každý, kdo nahlédne na facebookové stránky úřadujícího prezidenta USA Donalda Trumpa nebo členů týmu právníků, kteří jej zastupují při volebních sporech.
.
Kontroloři „pravdivosti“ obsahu na Facebooku zcenzurovali nejen stránky úřadujícího prezidenta USA, ale i federálního Kongresu a kongresů států, které přešetřují volební podvody. A rovněž úřadů generálních prokurátorů států, které se přidaly k žalobě státu Texas k Nejvyššímu soudu USA a státních kongresů 21 států, které je tímto úkolem pověřily. Stránky Nejvyššího soudu USA, který projednává několik ústavních stížností na falšování prezidentské volby, jako jedny z mála zatím unikly označení „dezinformační zdroj“ o tohoto čínského „krtka“, jak jsou v komunitě zpravodajských služeb označování zakonspirovaní agenti cizí tajné služby.
.
„Ověřovači faktů“ si zatím troufli pouze na soudy nižší instance, jejichž informace o projednávaných soudních žalobách byly na základě pověření od Facebooku, přetahovány plakátkem s textem podle nějž se „osobní i korespondenční volby v USA dlouhodobě těší velké důvěře občanů USA“. V současné situaci to na první pohled to vypadá jako černý humor. Facebook to však za vtip nepovažuje.
V případě prezidenta USA cenzoři blokují i informace, které souvisí s jeho běžnou pracovní agendou. Včetně sdělení, že se pod zprostředkováním USA podařilo dosáhnout navázání diplomatických vztahů mezi Marokem a Izraelem. Toto oznámení Bílého domu cenzoři přelepily štítkem s textem „Joe Biden je předpokládaným vítězem voleb prezidenta USA v roce 2020“. Marně si lámu hlavu nad tím, co má tohle společného s kontrolou faktů. Takto masivní napadení informačních služeb federálních orgánů i ústavních institucí jednotlivých států USA se doposud nepodařil žádní tajné službě světa.
.
V tomto případě však jde o fakta zveřejněná a ověřená špičkovými investigativními novináři. Není náhodou, že čínská tajná služba nasadila jednu z firem, kterou personálně podle Epoch Times ovládá, právě na kampaň proti Donaldu Trumpovi, který obhajuje prezidentský mandát. Úřadující prezident USA během svého prvního funkčního období zavedl v obchodní sféře řadu opatření od zvýšení cel až po omezení dovozu polotovarů a výrobků z Číny. Tato opatření směřují k návratu pracovních míst do USA, která byly kvůli levné pracovní síle a možnosti nedodržovat ekologické a bezpečnostní předpisy, nadnárodními korporacemi přestěhována do Číny. Druhým aspektem Trumpovy politiky je ochrana zájmů národní bezpečnosti – aby výroba tanků a letadel nebyla závislá na dovozu oceli a hliníku z potenciálně nepřátelské země.
.
Z této aféry se může vyklubat největší špionážní skandál v dějinách USA. Pracovníci, kteří se účastnili cenzurování informací poskytovaných veřejnosti prezidentem USA, zákonodárnými sbory a soudy mohou čelit obžalobě z vlastizrady a porušování Ústavy USA, která v 1. dodatku cenzuru zakazuje. Není bez zajímavosti, že na založení firmy Lead Stories se v roce 2015 účastnil kromě belgického vývojář webových stránek Maartena Schenka a dvou právníků z Floridy a Colorada i veterán televize CNN Alan Duke. Většinu zaměstnanců, kteří pracují na „ověřování faktů“ tvoří bývalí zaměstnanci televize CNN, která je obsahově jednoznačně na straně „Demokratické“ strany.
.
Na základě označení „dezinformace“, které tito cenzoři přisoudili informacím o volebních podvodech byly mazány příspěvky milionů uživatelů Facebooku. U informací poskytovaných veřejnými institucemi a prezidentem USA byl po jejich zásahu mnohonásobně snižován jejich dosah. Leonid Brežněv – 1. tajemník ÚV KSSS ani nesnil, že by se něco podobného mohlo někdy podařit sovětské tajné službě KGB.
.
Chtěl bych vidět, jak se bude tvářit eurokomisařka Věra Jourová (ANO), až se tuto informaci dozví. Minulý týden pod dohodě s Facebookem předložila tzv. digitální balíček novelizující řadu nařízení EU. Jeho cílem je legalizace cenzury v EU. Protože se považuje za EU „profesionálku“, zřejmě si nepřipustí, že dělá čínské tajné službě „užitečnou idiotku“. Což je termín jímž označila občany šířící informace, které nejsou příznivé pro EU. Což podle ní slouží Rusku k rozvracení Unie.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 150,- Kč
Vybráno 23.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 123 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)