PENIZE
20.10.2021
Kategorie: Ekonomika

Ceny letí nahoru, ale …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNeuvěřitelné zdražování všeho už musí šokovat každého. Nejde jen o pohonné hmoty, plyn a elektrickou energii, ale v podstatě o vše. Bude li někdo tvrdit, že nejde o záměrné plundrování našich peněženek a snahu komplexně Evropanům snížit životní úroveň, pak má dotyčný sníženou schopnost vnímání. Nyní budeme citovat sdílený text, který je plný čísel určených k otevření očí nechápajících voličů prounijních stran.

,,Čína zdražila elektřinu kvůli drahému US-plynu o 3% z 1700KČ na 1750KČ na 1MWh. Česko kvůli Bruselu zdražilo elektřinu o 150% z 2000KČ na 5000KČ za 1MWh kvůli levnému ruskému plynu! Británie, Holandsko a Německo naletěly na větrníkový podvod Bruselu a zavázaly se celá desetiletí platit větrným baronům výkupní ceny za 1MWh v rozmezí 3 000 KČ až 4500 KČ za vyrobenou 1MWh. Jenže naletěly pořádně. Češi pro změnu platí solárním baronům, ti dodávají sotva pár procent. Německo ovšem odebírá 27% elektřiny od větrných baronů a Británie dokonce 30%! Každý nový větrník znamená další zdražení elektřiny. Plynové i uhelné elektrárny navíc musí být udržovány i se zaměstnanci v pohotovosti, protože větrníky mají vítr v ideálním případu jenom asi 300 dní v roce! Nejlepší britský námořní větrník bude dodávat 30 let elektřinu za 85 EUR, ten bude spuštěn až v roce 2022 a je výjimkou. Německo je na tom s větrem ještě hůř. Německo i Británie zkrachují, když nedonutí východní státy EU zdražit elektřinu 3-4x a svět 6-8x! My vyrábíme elektřinu za ceny pod 50 EUR – to však dle EU nesmíme! Němce ani trochu nezajímá, že u nás vítr nefouká jako v Anglii, Slunce nesvítí tak intenzivně jako v Itálii, a ani neprší jako v Norsku! Zase nás chtějí vytunelovat. Když zdraží elektřina, zdraží vše. Hypotéky třeba z 2,5% na 4%. Pro hypotéku 2 miliony na 20 let to znamená měsíční zdražení o 1500KČ!“. Konec citace.

Z výše uvedeného je zjevné, že zelená eurounijní, a především německá ideologie stojí právě na tom systematickém ožebračování nás a našich středo- a východoevropských partnerských zemí. Ceny mnoha komodit raketově vystřelily nahoru, doslova skokově, s nimi i všeho ostatního. Nestačíme se však divit mnoha dalším věcem. Přístavy nejsou najednou schopny odbavovat nákladní lodě, plní se zbožím narvanými kontejnery a jejich další expedice vázne. Proč tak najednou? Další záhadou jsou stojící automobilky. Tedy, ony nestojí všechny, ty, které pracují s moderními čipy, fungují dále. To nelze říct o Volkswagenu, který buď zaspal, nebo záměrně zastavil linky, aby přinutil lidi nakupovat elektroauta, do kterých čipy továrna nečekaně má. Zdá se tedy, že jde spíše o vnitropodnikové machinace, ze kterých nejhůře vychází Škodovka. Ta má problémů více než dost. V Číně poklesly prodeje natolik, že vedení mladoboleslavské značky muselo to hlavní přemlouvat, aby mohla zůstat na jednom z největších trhů. Což nezabránilo tomu, aby se přestalo vyrábět v Čechách. Co je nepochopitelné, to je podpora vlády, která se rozhodla po dobu odstávky dotovat platy zaměstnanců. Proboha proč? Volkswagen vyváděl část solidních zisků své české dcery do zahraničí, aniž by je tu danil, a nyní jej má již tak zadlužená vláda podporovat? Při vší úctě k zaměstnancům jde o další ukázku německé nadvlády a našem řiťolezectví.

S automobilkou se vezou další. Její dodavatelé se de facto také zastaví, což se týká širokého spektra továren, dílen a provozů. To vše v době, kdy se zdražuje úplně ve všem. Často záměrně. Třeba i tam, kde není důvod. Například v dřevařském průmyslu. Cena dřeva je stejná, pily ho řežou za stejnou cenu. Ale musí prodávat za draho. Jsou přinuceny konkurencí, která v tomto resortu umí pracovat i s ohněm. A pily dobře hoří. Kdo to nechápe, narážíme tím na případ, kdy se na jistou menší pilu dostavila delegace z jiné větší a doporučila narovnání ceníku dle vlastních představ. I to svědčí o záměrném zdražování. Navíc média předpovídají (nebo snad radí?), v čem dalším se budeme muset uskrovnit. Takže elektronika, oblečení, opět potraviny, automobily, stavební práce všeho druhu, produkty chemického průmyslu, také služby. A od toho se bude odvíjet vše ostatní.

Evropská unie se stává skutečnou žumpou, což nebrání Petrovi Fialovi v tom vyjadřovat se o potřebě ještě většího semknutí se s pokrokovým Západem při ignoraci pohledu na Východ. Zdá se, že by se pan profesor měl zúčastnit přednášky o ekonomice a jejích dopadech na každého z jeho spoluobčanů. Inteligentní člověk s mozkem nepoškozeným eurounijní propagandou se totiž směrem k Rusku momentálně dívá s nadějí. Voličům Spolu a Pirstanu to vše dojde až ve chvíli, kdy jim budou vypínat elektřinu, začnou hladovět a na dovolenou se vydají pěšky. Fiala je schopen s ancáblem, se kterým chce vládnout, nadále zvyšovat napětí mezi námi a Ruskem. Následky toho budou pro nás katastrofální, nebo budou stát mnoho peněz, nikoliv ovšem z jeho kapsy, ale z naší. A v tom je ten problém. Dokud nebudou mít politici něco takového, čím je hmotná zodpovědnost například u vedoucích prodejen, nemůžeme čekat, že by se začali chovat tak, aby nevznikaly astronomické škody. Polovina z nich by totiž skončila v kriminálu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 015 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)