27.10.2013
Kategorie: Politika

“Centrálný nákup” voličů a jeho důsledky …

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 27|10|2013

Andrej Babiš se stal českým Obamou. Dokonalé reklamní heslo “YES, WE CAN!” převedené na “ANO, BUDE LÍP!” podpořené koblihami zdarma a charismatem lidového miliardáře, který se vypracoval “pílí, pracovitostí a odvahou”, navíc s mnoha dílčími handicapy v podobě nedokonalé češtiny či stigmatem kolaboranta s KSČ a spolupracovníka StB, které však dokázal svým odzbrojujícím veřejným projevem přetavit spíše v politováníhodné plusy své multifunkční osobnosti, vyhovující většinovému postkomunistickému smýšlení voličů, stejně jako Barack Hussein svůj původ, nesrovnatelně vysoký rozpočet volební kampaně a naprostá rezignace voličů, natolik toužících po změně, na jakýkoliv reálný politický program či vize spasitele Andreje, vynesly nakonec jeho hnutí ANO do parlamentních výšin jedinečné důležitosti.

 

 

Tento fakt svědčí o jediném. Politické strany, v tradiční podobě ideologického boje, jaké jsme je znali, končí. Nejdůležitějším aspektem volby občana již zdaleka není nějaká racionální úvaha nad jasně vyprofilovaným cílem a programem partaje, ale velikost marketingové masáže, osobnost leadera a množství reklamních pastiček v ulicích a médiích. Babišovo hnutí toto uchopilo dokonale, mělo dostatek prostředků na realizaci, a proto se stalo faktickým vítězem voleb.

 

A to i přes to, že strýko Andrej opakoval v podstatě jen tři zásadní věty: “Centrálný nákup. Štát budeme řídit ako firmu. Som neni spolupracovník ŠtB.” K tomu nakoupil několik známých tváří, které je dokázaly zopakovat a zasponzoroval k vyjádření podpory i pár sportovců. Když přidal při rozdávání koblížků babičkám svůj malinko vyplašený úsměv bohatého chalana, kterého ty prachy, co mu všichni cpou do kapes tak nějak serou, bylo jasné, že stačí jen občas v televizí přidat pár slov o tom jak zatočí se stávajícími politickými zloději a jeho politické dílo se dokonale zdaří.

 

Co na tom, že právě ti političtí zloději, o kterých tak zaníceně hovoří, mu vlastně dříve dopomohli k jeho současnému postavení i majetku. Možná to byly jiné figurky, ale šachovnice zůstala stejná. Stejná byla i pravidla hry. Jaký může mít zájem vítěz na nějaké změně?

 

Správně hádáte, milé děti. Žádný, naprosto žádný. Jen chce ke své pozici hráče přidat i pozici rozhodčího. Pak to bude “férovka” stejně dokonalá jako v dobách mladého Bureše. Ano, bude líp …

 

 

Co tedy můžeme v nejbližších dnech a měsících čekat? Utrpení mladého Bohouše v podání předsedy Sobotky za opilého smíchu z Hradu. Druhý pokus JUDr. Mihályho Haška. Tradiční průnik programu KDU-ČSL s kýmkoliv. “Taktické” lavírování ANO, které bude očekávat na sepsání výhodné byznys smlouvy v podobě zákonů ČR. “Státotvornost” TOP09 při pohledu na ministerská křesla. Totální rozkol zbytku poslanců ODS na principu pokus o očistu versus závislost na výhodách politického dealu. Všeobecné pokusy o nákup poslanců hnutí Úsvit a jejich vévéčkování mocí. Občasné nesmyslné bláboly komunistů, aby se na ně nezapomnělo.

 

Vyhlídky tedy nejsou bůhvíjak opitmistické. Volby sice mohly dopadnout ještě výrazně hůře, ale mají i několik pozitiv. Totální zametení s bandou Zemanových bolševických apoštolů, propad nejhoršího pseudopravicového spolku recyklátů s firemní Bobovizí či konec kariéry obyčejného tlachala Paroubka s jeho šuplíkovou partají. Potěšitelný je i výrazný nárůst hlasů pro Svobodné či Piráty, kteří budují svoje strany navzdory téměř totálnímu mediálnímu bloku, ale tradičně, postupně, slušně a racionálně. Je velká škoda, že nelze spojit v jednu osobu jejich dva lídry. Možná by ta sněmovna byla již letos i vzhledem k výše popsanému.

 

Mne však zarazila na právě proběhnuvších volbách ještě jedna věc a to je účast. Více jak 40 procent lidí vůbec k urnám nepřišlo. To číslo je pro mne, při současném stavu politického rozložení sil i mocensko-společenské situace, děsivé. Ukazuje se, že Češi si na dno ještě asi zdaleka nehrábli a je jim úplně jedno, který koblihový mesiáš jim bude nadále řídit jejich životy. Buď si myslí, že hůře už být nemůže, anebo, že kdyby volby mohly něco změnit, tak by je dávno zakázali. Připadá mi to, že národ již jen očekává ránu z milosti.

 

To je sice dosti smutné konstatování na konec, ale uvidíme jakým směrem se nyní vydá nejnovější firma Andreje Babiše. Možná překvapí a začne zásadně pracovat na krizovém plánu restruktualizace tím, že opravdu oseká zbytečné náklady, propustí tisíce neschopných zaměstnanců, zjednoduší džungli nesmyslných firmeních předpisů a nebude hospodařit se stamiliardovými ztrátami, čímž naši zemi “uvrhne do spárů pionýrského kapitalismu stylu Singapuru či Hong Kongu”, na což by asi někteří jeho voliči dosti zírali, anebo přizná, že to všechno byly jen takové předvolbní blufy, vytuneluje zbyteček hospodářských pozitiv a pošle ČR do “zaslouženého” koknurzu?

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.