HITLER2
30.9.2019
Kategorie: Historie

Centrálně řízená paměť

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

19. září instituce, která sice nemá s parlamentem nic společného, ale podivíni ji nazývají Evropským parlamentem a která z neznámých důvodů schvaluje rezoluce, které kromě toho, že urazí země a národy, nemají žádný jiný smysl, přijala rezoluci k výročí zahájení světové války. Vzpomenout na tragickou minulost, aby se zachránila budoucnost – říká evropskounijní mašinerie, která deformuje a neguje evropskou historii ve velkém, třeba tu křesťanskou, denigruje evropské objevování světů a velkou evropskou minulost.

Vzpomenout na tragickou minulost, kdy národ, který dnes diktuje své zájmy Evropské unii, stavěl ve velkém pece pro nejkvalitnější část evropské populace? Ne, zrovna tuto část historie neměla instituce EP na mysli, ale vzpomenout na nacisticko-sovětský pakt (Molotov-Ribbentrop), jak to nazývají. EP vzdalo hold obětem stalinismu na prvním místě, pak nacismu a obětem jiných totalitárních režimů. Podivná formulace, na prvním místě měli vzdát hold obětem Němců, Adolf Hitler byl v Reichstagu po volbách 1933 zvolen kancléřem, byla by tedy na místě větší adresnost. Němci si zvolili totalitní zvrhlý režim.

EP volá po „společné kultuře paměti“, podivná formulace, která neskrývá nic jiného než Bruselem centrálně řízenou paměť. Evropská integrace je prý odpovědí na utrpení, které přinesly dvě evropské války, dnes se evropské národy dobrovolně sklonily pod knutou německého diktátu, kdyby to učinily i tenkrát, žádné války nemusely být. Nehorázné frázování je typické pro totalitní režimy, EU v tom přímo vyniká, v prohlášení EP se dál praví, že EU je zárukou demokracie a právního státu. Myslí si to dobře placená skvadra v EP, většina Italů, Sasů atd. si to nemyslí. EP požaduje ještě větší intoxikaci mládeže, výuka evropské historie v barvách evropskounijní ideologie. Je něco takového ještě možné? Není evropská mládež už fatálním a nevratným způsobem poznamenaná evropskounijní ideologií, která je nadřazena i přírodním vědám. Ani nejortodoxnějším stalinistům se nesnilo o něčem takovém.

V rezoluci EP, a pravděpodobně z tohoto důvodu také vznikla, poslanci vyjádřili znepokojení nad údajným úsilím současného ruského vedení zapomenout na zločiny sovětského totalitního režimu. Otázka je jasná: co je jim do toho. Spíš ať připomínají Němcům jejich zločiny až metafyzické dimense a narůstající judenhass v současném Německu. Židé se tam přestávají cítit bezpečně. Mládeži by měla být ordinovaná povinná četba – kniha geniálního znalce německé literatury Reich-Ranického „Můj život“, dočteme se o zločinech metafyzického rozměru i o poválečné denacifikaci Německa. A konečně v tomto ohledu něco i o Polsku, dá se totiž předpokládat, že Poláci byli první, kteří zmínku o současném Rusku v perverzním schematu EP rezoluce hystericky podpořili, pokud je přímo nenavrhli. Rusko má vést informační válku proti demokratické Evropě. Členské státy mají efektivně zakázat neonacistické skupiny. Proč nejsou adresnější a neosloví rovnou baltické země a Ukrajinu, tam mají kompaňoni SS volné pole působnosti.

Českého čtenáře musí napadnout, že se jedná o podivnou rezoluci chabé paměti. Pakt Molotov-Ribbentrop a víc už nic? Polsko podepsalo s Hitlerem již v 1934 pakt, na němž stavělo svoji politiku k sousedům. A mnichovská dohoda? Bez ní by Molotov-Ribbentrop nevznikl. Dohoda Británie, Francie, Itálie a Adolfa Hitlera, máloco může být podlejší. Jedním dechem s dobovými fakty mluví o současném Rusku, v podlosti si to nezadá s mnichovskou dohodou. Nemluvě již o tom, že tito nýmandi tak deformují historii, že osvobození Evropy, které je důsledkem nesmírného úsilí a utrpení ruského národa, desítky milionů sovětských občanů zaplatily německou zvrhlost životy, jim nestojí za zmínku.
Rusko se podle EP nýmandů má sklonit, činit pokání a bůhvíco ještě. Ale za co? Revoluce byla do Ruska importováná ze západní Evropy, Rusové byli de facto největší obětí západoevropských ideových nesmyslů a materiální korupce. Rusové mají odvrhnout všechno, co je činí národem – historickou paměť, hrdost, důstojnost, hodnoty, které jsou hlavní komponentou národní duše. Naštěstí (a hlavně naštěstí pro Evropu) to Rusko nikdy neudělá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 216 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.