trumpprotest
15.2.2017
Kategorie: Společnost

Čemu musí čelit Donald Trump

Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS

Jestlipak víte, jak pracují mozečky amerických levicových liberálů? Je dobře vidět a číst, čemu čelí prezident Spojených států. Toto je překlad sobotního (10.02.2017) komentáře The Washington Post:

Trumpovo dvouleté prezidentství

The Washington Post, 10.02.2017, Kathleen Parker

Dobrá zpráva: Za dva roky budeme mít nového prezidenta. Špatná zpráva: Bude-li to trvat tak dlouho.

Má “dobrá” předpověď je založena na zákonu kyvadla. Dostatečný počet Američanů, včetně většiny nezávislých voličů, bude natolik připraveno svrhnout Donalda Trumpa a jeho „Malý obchod hrůz“, že volby v roce 2018 budou zcela jistě lavinou, sesuvem půdy, či spíše sesuvem bahna, který vymete Sněmovnu reprezentantů i Senát. Stejně jako republikáni vyhráli obě komory v podhoubí odmítnutí Obamacare, demokraté je získají zpět v tsunami protestu.

Jakmile se v Kongresu usadí, vezme demokratické většině asi 30 sekund než začne proces obžaloby prezidenta (impeachment) výběrem z nahromaděných lží, přehmatů a prostých nedbalost. A to za předpokladu, že Trump nebude do té doby ještě poslán za dveře.

Nebo že Trump do té doby nevyhlásí stanné právo (to víte, ulice jsou plné všech těch anarchistů) a efektivně nepotlačí disent. K ostatně máme jež jen krok, viz neustálé Trumpovy útoky na média a novináře – “nejméně poctivé lidské bytosti na světě” – a denní tiskové konference mluvčího Bílého domu Seana Spicera, připomínající vzteklý štěkot čivavy. (Poznámka pro Seana: Cokoliv ti slíbil, nestojí za to, aby ses stal boxovacím pytlem Melissy McCarthy. Ale prosím, nepřestávej).

S trochou štěstí a úrovni odvahy vlády, která se nijak neprojevuje, je tu přesto šance, že nebudeme muset čekat dva dlouhé roky, během nichž, přiznejme si to, by se mohlo stát cokoliv. Při očekávání na okolností, které by odůvodňovaly rychlejší odvolání prezidenta, mějme na paměti doplněk Sekce 4 25. Dodatku Ústavy, který umožňuje odstranění prezidenta, jestliže to většina kabinetu a viceprezident považují za nutné, tj, v případě, že prezident je zraněn nebo je pro nemoc neschopen vykonávat funkci. Čili, potažmo, je tak nekompetentní – nebo ne zcela v pořádku – že on nebo ona představuje hrozbu pro zemi a musí být okamžitě odstraněn a nahrazen viceprezidentem.

Nejsme tam ještě?

Do této chvíle Trump a jeho stoupenci vedli plný frontální útok na občanské svobody, otevřenou vládu a náboženské svobody, a ve stejném duchu podněcují či omlouvají kaskádu porušování etiky, v plné škále od vážného (střet zájmů), až k absurdnímu ( útok na obchodní dům pro zrušení smlouvy s jeho dcerou). A ne, není to jen otec bránící svou dceru. Je to prezident Spojených států, který šikanuje konkrétní obchod a obecně nepokrytě útočící na svobodu podnikání.

Objektivnímu pozorovateli by se mohlo zdát nemožné obhajovat nebezpečné absurdity vycházející z Bílého domu a z alespoň jednoho departmentu, ministerstva zemědělství, která nedávno odstranilo zprávy o týrání zvířat ze svých internetových stránek, takže štěňata, koťata, koně a ostatní se zřejmě mají starat sami o sebe.

Rep. Jason Chaffetz, předseda Kontrolního výboru Sněmovny reprezentantů, nedávno dostal ochutnat, co čeká republikánské poslance a senátory. Čelil neovladatelnému davu na veřejném meetingu v Utahu, kde byl téměř vypískán pokaždé, když zmínil Trumpa. Dokonce i když mnoho lidí v davu byli členové opozičních skupin, dá se říci, že večer poskytl letmý pohled na další dva roky. Od Tea Party roku 2010 do masového odporu 2018 se kyvadlo sotva mělo čas zastavit před tím, než zahájilo svůj pohyb doleva,

Zatím, co čekáme na to, až se vytvoří národní centrum (odporu), na které tolik lidí netrpělivě čeká, se zdá být jasné, že prezident, který složil přísahu, že bude bránit americkou ústavu, ji nikdy nečetl. Stejně tak se zdá, že snad ani nesledoval Hollywoodská ztvárnění prezidentství. Jediná epizoda “The West Wing”, by Trumpa naučila o jeho novém zaměstnání víc, než o něm jak se zdá ví, nebo chce vědět.

Mnohem důležitější než dodržet svůj slib jednat jako prezident je pro něho dodržení předvolebních slibů, odporujícím zdravému rozumu, podepisování špatně koncipovaných vládních nařízení, napadání soudní a legislativní moci a tweetování své žluči na udivený a znepokojený svět.

Trumpovy dětinské a nevrlé způsoby mezitím dále posilují dlouhodobé obavy, že tento muž nemůže být důvěryhodný ani k tomu, aby vedl venkovský cirkus, tím méně národ. Nejvíc znepokojující je, jak dlouho Trump dokáže ignorovat protesty, výsměch, protiargumenty a porážky – a to, jakou cenu se bude snažit vymáhat od těch, kteří se odmítli dívat jinam.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 090,11 Kč
Vybráno 25.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
61 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.