koln2016
8.1.2016
Kategorie: Společnost

Celé znění policejní zprávy vrchního komisaře ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem

Sdílejte článek:

RED 08|01|2016

Přečtěte si doslovné znění “Zprávy o zkušenostech ze zásahu” (Einsatzerfahrungsbericht) sepsaném jedním z vrchních komisařů policejního zásahu z noci ze Silvestra na nový rok 2016 na hlavním nádraží v Kolíně nad Rýnem. Začerněná jsou výlučně pouze jména (v textu ***), ponecháváme i specifický úřední jazyk:

.

“Dne 31.12.2015, během silvestrovských oslav Nového roku byly v Kolíně nad Rýnem na nádraží nasazeny policejní složky a útvary spolkové policie.

Už při vjezdu na služební místo tedy na hlavní železniční stanici v Kolíně nad Rýnem jsme byli ze strany rozčílených občanů s plačícími a šokovanými dětmi informováni o situaci v okolí, tak na stanici. Přistupujíce na nádvoří (Domprobst-Ketzer-Str., byla naše ještě nezaparkovaná policejní vozidla zaházená petardami.

Na nádvoří a na schodišti hlavního chrámu se zdržovalo několik tisíc převážně mužů s migračním pozadím (přistěhovalci; orig .: Migrationshintergrund), kteří libovolně vypalovali ohňostroje jakéhokoliv druhu a házeli lahve do davu.

Přistupujíce na parkoviště, běželo k ozbrojeným složkám mnoho pobouřených kolemjdoucích a hlásili mimo jiné na základě výše uvedených okolností i bitky, loupeže a sexuální obtěžování žen.

Zásahové síly se tímto okamžitě nacházely ve stavu policejních opatření. Ani samotné zjevení policejních složek a přijatých opatření nezastavily masy od jejich počínání, a to jak před budovou hlavního vlakového nádraží, ani na samotné hlavní vlakové nádraží v Kolíně.

Kolem 22:45 hodiny se nadále již dobře naplněné staniční náměstí a železniční nádraží zaplňovalo osobami z řad přistěhovalců. Ženy v doprovodu nebo bez něj přešly davem silně podnapilých mužů v takzvaném Spießrutenlauf.

Vzhledem k tomu, že vzrostla neodborná manipulace s pyrotechnikou v podobě házení a palby v davu, byl jsem kontaktován rotmistrem národní policie (***). Oba jsme posoudili, že situace, která se nám naskytla (chaos) by mohla vést k vážným zraněním, ne-li dokonce k smrtelným. Příslušný velitel roty (***) již na místě potvrdil naše zhodnocení situace. Po konzultaci s operačním velením národní policie jsme se rozhodli na základě výrazného ohrožení osob a majetku, které vzniklo, evakuovat prostor směrem od hlavní katedrály přes staniční náměstí ve směru Domprobst-Ketzner-Str.

(***) požádal o pomoc v souvislosti s evakuací prostoru směrem od hlavní katedrály přes staniční náměstí ve směru Domprobst-Ketzner-Str., Které bylo schváleno (***). Vystěhování začalo kolem 23:30 nad budovou hlavní katedrály směrem k nádvoří. Když byly posily při vystěhování ve výši (***), došlo k uzavření hlavního východu A-tunelu pro veškerou osobní dopravu. V průběhu opuštění prostoru směrem od hlavní katedrály přes staniční náměstí ve směru Domprobst-Ketzner-Str. byly na záchranáře opakovaně házeny petardy a lahve.

Na základě této situace jsme vedle zátarasů (uzavření ulic, vyklizení prostoru, zásahu s masivním tlakem) podpořili vynucené nasazení ve formě jednoduchého fyzického násilí. Ztěžující situaci vyklizení bylyfyzické stavy osob, které byly pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek (např. joint).

Konec vyklízení cca kolem 00:15.

V dalším průběhu tohoto zásahu došlo opakovaně k vícenásobným fyzickým konfrontacím ojedinělých osob, jakož i skupin osob, krádežím, ale i k trestným činům na více místech současně. V průběhu zásahu se objevily četné plačící a šokované ženy / dívky, které byly obtěžovány několika mužskými migranty / skupinami. Identifikace nebyla bohužel již možná.

Jednotky nasazení nemohly být pánem situace při všech událostech, útocích a trestných činech, protože jich bylo příliš mnoho ve stejnou dobu.

Vedle výše zmíněných situací došlo ještě k dalším událostem / incidentům, které zde nejsou všechny uvedeny:

  1. Roztrhání povolení k pobytu s úšklebkem na tváři a prohlášením: “Vy mi nemůžete nic, zítra si seženu nový.”
  2. Já jsem Syřan, musíte se mnou zacházet přátelsky! Paní Merkelová mě pozvala.
  3. Úmluvy na místě byly obvykle provedeny s nátlakem. Dotčené osoby se znovu objevily a dělaly si z dané situace zábavu. Opatření ve formě vězení resp. zadržení nepřicházelo v dané situaci vzhledem k kapacitní možnosti v úvahu.
  4. Uzávěra nástupiště kvůli přeplnění. Reakce: přes vedlejší nástupiště a přes kolejnice se dostali na uzavřené nástupiště. To vedlo i k uzávěře kolejišti.
  5. Nástup do vlaků pouze přes fyzické spory – zákon džungle.
  6. V celé stanici “zvratky” a místa, které byly použity jako toaleta.
  7. Spousta mužů (migrantů), kteří bez záměru cestovat, ve všech zónách železniční stanice šířily zápach alkoholu a vyspávali svou opilost (bankovní přepážka, čekárna apod.).
  8. Byly vnímány volání o pomoc ze strany obětí. Zásahu pořádkových sil bylo bráněno kolem stojícími (členy?). Například zhuštěním kruhu lidí bylo bráněno dostat se k dotyčným (oběti / svědkovi / pachateli)
  9. Poškození / svědci, na místě, byly při zmínce o pachatelích ohrožení nebo následně pronásledováni.

A pod.

Díky stálé přítomnosti ozbrojených složek a pozorných kolemjdoucích na nádraží se zabránilo dokončení znásilnění. Opatření pořádkových sil se setkala s nedostatkem respektu, jaký jsem za 29 služebních let ještě nezažil. Zásahové síly absolvovali celý zásah v těžké ochranné výbavě a mající helmy v době od 21:45 do 07:30 hodiny, aniž by ztratili vůli a pracovitost.

Tato chaotická a zahanbující situace během silvestrovské noci, přivedla k další motivací jednotek zabezpečujících důkazy a zajištění zločinců v spolkové oblasti St. Augustin, služebního předpisu policejního prezidia v Kolíně nad Rýnem a nasazených ozbrojených složek národní policie.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 110 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...