virus3
24.10.2020
Kategorie: Společnost

Čekají nás tři nejhorší týdny koronaviru

Sdílejte článek:

MILOSLAV PONKRÁC

Právě máme před sebou 3 nejhorší týdny epidemie.

Všechny statistické údaje ukazují, že jsme už teď v průšvihu, a navíc má tento průšvih prudce rostoucí charakter.

***

Denní počet nakažených kopíruje stále stejnou týdenní křivku. Týden co týden opisuje podobnou křivku, jen se stále rozmáchlejší amplitudou. Číslo 10 tisíc nově nakažených v testech / den už jsme překročili vícekrát. Nedávno jsme překročili 100 tisíc oficiálně nakažených, ale nevyléčených. To je 1 % všech obyvatel.

Oficiální počet nově nakažených je ovšem zoufale podstřelené číslo proti skutečnosti. Je limitován počtem provedených testů. Je přímo úměrný počtu provedených testů s tím, že 20-30 % otestovaných je pozitivních.

Je to ale jen vrcholek ledovce. Testy na SARS-Cov-2 virus se dělají jen zlomečku obyvatelstva. Naše vláda nikdy neudělala žádný SERIÓZNÍ průzkumný test, který by kdy odhalil skutečně rozložení a počet nakažených v populaci České republiky. Můžu si tipnout, že reálně je nakaženo 5-10 % populace České republiky. Samozřejmě někde více, někde méně.

Reálný rozsah epidemie ukazuje spíše denní počet mrtvých. Ten právě teď atakuje hranici 100 mrtvých / den, a drsně akceleruje k vyšším a vyšším hodnotám. Můžu odhadnout, že na silvestra budeme mít minimálně 5000 mrtvých, ale možná spíše k 10000 mrtvým na covid-19.

Zde se nádherně ukazuje lživost “chřipečkářů”, kteří tvrdí, že na silnicích umře více lidí než na covid-19, nebo na chřipku či na rakovinu. Na silnicích umírá 1,2 lidí denně, na chřipku 3 lidi denně, na rakovinu 76 lidí denně, na covid-19 už téměř 100 lidí denně.

Celkově umře denně 300 lidí na všechny možné příčiny. Covid-19 už zabíjí téměř 100 lidí denně, a zvyšuje. Možná se podaří covidu-19 tento denní počet smrtí ke konci roku téměř na chvíli zdvojnásobit.

Nejde jenom o tu smrt. Pokud na vás padne černý Petr, průběh covidu-19 může být dost těžký. Jak ukazují údaje z Hradce Králové, 40 % těchto lidí má dlouhodobé následky, ne-li trvalé.

Hrajeme mimo jiné o to, jestli se zhroutí či nezhroutí – celkově nebo místně – české zdravotnictví. Může se stát, a patrně brzy stane, že sanitka, lékaři, zdravotnictví si budou muset vybírat koho ošetří (platí o jakékoli nemoci), a koho odloží (což může reálně znamenat, že ho nechají osudu a supům).

Jsme navíc v růstové fázi.

***

S hrůzou jsem zjistil – i ve svém okolí – že drtivá většina lidí považuje jakoukoli událost ve vesmíru i na zemi za politický boj. Už neuznávají, že věci se stávají i bez politiků. Zřejmě už i ranní východ kolem slunce, nebo zpěv ptáků – je pro většinu lidí výsledkem politických rozhodnutí, proti kterých se dá protestovat. Zřejmě se projevuje také to, že většina lidí žije v matrixu – vnímá svět pouze skrze internet a média a vlastní pohodlí, a vůbec přes vlastní oči, uši a mozek.

Já jsem se osobně rozhodl, že nebudu diskutovat s nikým o koronaviru. Budu pouze sledovat, kdo popírá realitu navzdory jasným faktům i událostem. Jak u politiků, politických stran, ale i svých známých a příbuzných. Kdo není schopen přemýšlet, a dělat věci, když jsou potřeba – zde v případě počínající epidemie – nebude nejspíše nikdy dobrý odhadce ani žádných příštím záležitostí, ani dobrý stratég v jakýchkoli jiných záležitostech. Může to být třeba dobrý člověk, ale určitě by neměl nic řídit, nic vést, o ničem podstatném rozhodovat.

Je navíc zvláštní, kolik se objevilo i v mém okolí najednou špičkových odborníků na virologii, epidemiologii, imunologii a další obory. Kolik lidí najednou “selským” rozumem, a často za pomoci průhledně zfalšovaných dat, ví, že vše je podvod a “chřipečka”. Pečlivě ignorují všechna fakta, která mluví opačně.

Potvrzují tak psychologickou teorii Leona Festingera z roku 1957 o kognitivní disonanci = tendenci lidí ignorovat a popírat i jasná fakta, která nepotvrzují jejich domněnky a teorie. Pro lidi je velice nepříjemné, když jim realita ukazuje nesoulad s jejich teoriemi. Proto se ve společnosti bude šířit jakákoli blbost, bude-li jí začne zastávat dostatečný počet lidí. (Což využívají naši genderoví odborníci; odborníci na diverzitu a utrpení rasismu; přepisování dějin ve smyslu mírumilovného Adolfa Hitlera agresivně napadnutého krvelačnou Rudou armádou; hysterici líčích nekonečná traumata z toho, že žili v úplné rodině či existují úplné rodiny; nebo šířící pohádky o nebezpečném oxidu uhličitém; apod.)

Nejenom to! Alternativci rovnou obviňují jakákoli opatření proti epidemii ze spiknutí NWO. Alternativní proudy, směry a weby jsou ve svém živlu a tak vzrušení, když všechny poučují, že koronavirus je podvod, případně že jakákoli opatření proti epidemii jsou největší zlo na světě vůbec! Alternativní proudy jsou aktivované tak, jako naposledy v letech 2010-2012 při varování lidstva před koncem světa podle Májského kalendáře, který měl nastat 21. prosince 2012. Měla skončit země, lidstvo, později už rovnou puknout celá galaxie.

***

Jsme v nejhorších 3 týdnech. Nikoli v číslech, ta budou ještě horší, a tomu zhoršování i po 3 týdnech se už reálně nedá zabránit. Jsme v nejhorších 3 týdnech z hlediska lidského faktoru.

V nedávné minulosti bylo procento nakažených lidí relativně nízké. Dalo se s trochou opatrnosti kalkulovat, že šance potkat nakaženého není nijak vysoká. To začíná být minulostí. Pokud v nejbližších týdnech navštívíte supermarket, úřad, školu – prostě nějakou akci, kde je řádově pár desítek až stovek hodně se potkávajících lidí – máte téměř jistotu, že nakaženého potkáte. Jakákoli vycházka ven bude ruská ruleta.

Lidé se navíc chovají a chtějí se chovat, jako kdyby žádná epidemie nebyla. Chtějí se bavit, žít společenský život. Navíc mají mnoho volného času. Ke mně i k mým známým žádá o návštěvy mnohem víc lidí (příbuzných, známých, kamarádů), než v jiných dobách za celé roky. Odmítnutí s odkazem na sílící epidemii SARS-Cov-2 berou jako urážku.

Teď se lidé budou intenzívně promořovat jako o závod. Nechají toho teprve, až katastrofa dostane pořádný, neudržitelný rozměr. Dříve ne. Proto píší o nejhorších týdnech z hlediska lidského faktoru.

Mám babičku, 98 let. Pokud se nakazím covidem-19, prakticky jí připravím rozsudek smrti. Snažím se proto nenakazit.

Roušky nejsou samozřejmě všespásnou a jedinou strategií. Na jistých místech jsou správným opatřením, ale hlavní řešení je krátkodobé radikální omezení kontaktu lidí, a ten se neděje. Mimochodem nevidím nikde pokuty za vědomé porušení karantény nakaženým člověkem, které měly už dávno být.

Vláda na skutečně účinná řešení rezignovala. SARS-2 virus se chová vcelku objektivně a demokraticky. Rázná a účinná opatření, která by měla šanci něco změnit, jsou neprůchodná. Ale možná budou průchodná, až se situace drasticky zhorší – jen budou muset být ještě tvrdší, ještě ráznější, než by mohly být dnes.

***

Vládní strategie v boji proti epidemii se rozpadla. Také lvím podílem tlakem opozice, aktivismu, médií, a rovněž soudů. Senátoři v čele s TOP09, STAN dokonce podali více stížností v květnu 2020 k Ústavnímu soudu, a ten některá protiepidemiologická opatření zrušil. V červnu Piráti zorganizovali hodování 2000 lidí na Karlově mostě. Nedávno zase soud zrušil zavření vysokých škol v Praze.

Někdy si říkám, jak by asi probíhala 2. světová válka, kdyby Ústavní soudy rušily Rudé armádě bitvy, které naplánoval Žukov s nějakým tím byrokratickým zdůvodněním?

Kromě toho se už de facto složil systém testování na SARS-2 (dlouhé čekací lhůty), stejně jako se složil trasovací systém. Hygienické stanice v době počátku nejvyšší krize pracovaly pouze v pracovní dny v pracovní dobu. No, nepředřely se, když bylo třeba, a teď už je to asi skoro jedno.

Vládní strategie se snaží pokud možno nahnat co nejvíce lidí na jedno místo, aby zvýšil šanci na nakažení se. Úřady omezily otevírací dobu, takže zněkolikanásobí počet lidí v těch několika málo hodinách, kdy jsou otevřené. Zavření maloobchodů, aby se o to více lidí potkalo v supermarketech – a aby zároveň zbytečně zkrachovali malí a střední prodejci ve prospěch zahraničních vlastníků supermarketů.

Stále musím v Prostějově na mnoha křižovatkách mačkat tlačítka, jinak zelená nenaskočí, a já silnici legálně nepřejdu. V době epidemie skvělé řešení. Co myslíte, dezinfikuje radnice Prostějově alespoň několikrát denně ta tlačítka? (Ta otázka byla jen nejapný žert.)

***

Nutno říci, že existuje mezinárodní aktivistický tlak na to, aby se epidemie SARS-Cov-2 rozšířila. Je to zcela evidentní.

Například demonstrace fotbalistů v neděli 18. října 2020, údajně proti české vládě a jejím protiepideologickým opatřením, měla své protějšky třeba na Slovensku, nebo Tajwanu, Pákistánu, a kdo ví, kde ještě? A všude to probíhalo dosti podobně. Myslíte, že v Pákistánu také protestovali proti Andreji Babišovi? Myslíte, že je to vůbec protest proti české vládě? A nebo mezinárodně řízené vyvolávání chaosu, kde o žádného Andreje Babiše či českou vládu a situaci ve skutečnosti vůbec nejde?

Neustále dostávám nesmysly do e-mailu. Například o premiantském Švédsku, kde údajně nedělají žádná opatření a počty nakažených jim klesají. To je lež hned vícekrát. Dělají tam opatření. Švédský hlavní epidemiolog před několika měsíci vyhlásil, že nebude už zaznamenávat počet nakažených, protože to nepovažuje za důležité. Ostatně jak by je z těch muslimů, kteří je brzy přečíslí, dostávali. Tudíž čísla ze Švédska jsou jednoduše výcuc z prstu. Ovšem krásně a úderně zní, když ekonom či televizní moderátor sdělí: “Aktuální čísla ze Švédska mluví jasně. Počet nových případů Covidu-19 není ve Švédsku tak velký, jako ve zbytku Evropy.”

Vůbec je pozorohudné, jak synchronně probíhají mnohé akce stejně v řadě států. Je jasné, že to tento orchestr plánuje někdo zvenčí, a nemají téměř nic společného s českým děním, českou vládou.

Skoro se nabízí závěr, že někdo si přeje, aby se řada států totálně složila v chaosu. A snaží se vykastrovat veškerá účinná opatření proti SARS-Cov-2. Aby tak paralyzoval státy co nejdéle.

***

Nasadil se i osvědčený prostředek pro zavádění blbostí, totiž obvinění ze strachu! Nechceš jásat nad exhibicí homosexuálů? Protože máš strach (fóbii), jsi homofob! Nebo máš strach, protože pochybuješ nad vlastní sexuální orientací! Nechceš jásat nad vražděním, znásilňováním a agresivitou muslimů? Jsi islámofob! Nechceš nechat volně šířit epidemii SARS-Cov-2? Jsi ustrašený!

Pravdivé informace o koronaviru se nazývají “strašením”. Ustrašení lidé, kteří nesnesou realitu byli vždy. Někteří to řešili těžkým alkoholismem, jiní narkomanií, další třeba pobytem v různých ústavech. Život už je tak zařízen, že přináší příznivé i nepříznivé zprávy. “Stres” prý snižuje imunitu, a tak zhoršuje situaci. Když projedu média, tak zjišťuji, že nepřekonatelný stres sadistického stupně je třeba nemožnost dětí jeden den kamarády, nemožnost jít do baru, nebo odložení výletu do Alp. Je vůbec div, že lidstvo takových sněhových vloček vůbec přežilo dodnes. Brzy bude stresující východ slunce, mraky na obloze, nebo tráva na louce.

Skutečné problémy se téměř neřeší: 1) Zdraví a likvidace epidemie. 2) Ekonomické problémy. Respektive řeší se to špatně. Ekonomické problémy se řeší protitlakem na vládu, aby nedělala krátkodobá a účinná opatření proti epidemii, kdy by škody byly nejmenší možné. Namísto toho se tlačí na vládu, aby opatření byla neúčinná. To demokratický a objektivní virus, který nechápe politické tlaky, ocení tak, že si vynutí dlouhodobá, pro mnoho firem likvidační, s astronomickými škodami, a drsným propadem.

***

Západní civilizace pomalu dochází na nesoulad matrixu s realitou. Politická a aktivistická prohlášení, jakkoli mimo realitu, bere významný počet lidí jako nezpochybnitelná fakta. Potemkinova vesnice “nezpochybnitelných faktů” stojí čím dál více energie.

Zatímco řešíme četné povodně – mluvíme o nejhorším suchu za posledních 500 let.

Zatímco řešíme zdravotnictví na hranici kolapsu – vystupuje ředitel Motola o velké rezervě zdravotnictví.

Zatímco umírá 100 lidí denně na covid-19, a ještě se to číslo zvětšuje – křičí se o chřipečce a zbytečném strašení.

***

Zkrátka, je to na vás. Na vašem osobním chování a zodpovědnosti.

Já se budu osobně snažit minimalizovat riziko setkání s nakaženým člověkem. To už dnes znamená minimalizovat setkání s lidmi, zejména s těmi, kdo mají bohaté kontakty. Samozřejmě, že je nutné chodit do zaměstnání či vyřídit absolutně nezbytné věci – proto mluvím o minimalizaci, ne o úplném zrušení.

Když už se musím setkávat s lidmi, budu se snažit dostat případně co nejmenší dávku viru. Je vcelku přímá úměra mezi počáteční dávkou viru a závažností následných problémů. Samozřejmě záleží také na kmeni viru. SARS-Cov-2 rychle vytváří mutace kvůli dlouhé RNA. Ale ovlivnit mohu pouze tu první věc.

Kolektivní imunita nebo cílené promoření moc nefunguje. Vzhledem k rychlým mutacím koronaviru můžete mít covid-19 vícekrát po sobě. I takové případy jsou. Z tohoto hlediska si také myslím, že případná vakcína proti koronaviru bude více placebo a prodej deště, než účinná. Nehledě na tom, že už druhá firma – AstraZeneca a Johnson & Johnson – musely pozastavit klinické testy pro vedlejší účinky na testovaných osobách. Nejsou to malé vedlejší účinky, v podstatě rozpad centrálního nervévého systému (roztroušená skleróza).

Nejbližší 3 týdny se rozhoduje. Vaše chování; chování lidí; akce vlády; destrukční akce aktivistů, neziskovek a švejků; a samozřejmě také náhoda a nejvyšší na nebesích. Tyto 3 týdny se rozhodne, co bude dál.

Jsou to nejnebezpečnější 3 týdny vůbec. Šance na nakažení je velmi vysoká. Lidé ale riziko nevnímají a chovají se nezodpovědně. Dá se z těchto důvodů očekávat větší růst než by bylo nutné. Čeká se v zásadě na zásah shůry: Buď takovou katastrofu, která lidi donutí se chovat odpovědně – což znamená vojensky rázná opatření. Nebo na zmírnění epidemie samo od sebe – což se ale zatím nedá očekávat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 432 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 2,32 out of 5)
Loading...
231 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)