2.12.2015
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Čeká nás nová silniční daň

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HOUŠKA 02|12|2015

Vláda se shodla na tom, že  ježdění není samozřejmostí, když nám narostly nohy, a jestli lidé mají na rozhazování, aby jezdili autem, je třeba to zdanit. 

Základní poučka socialistů zní Jestli se to hýbe, zdaň to. A auta se jednoznačně ještě hýbají. Náš skvělý ministr financí, který poté, co inkasoval 27 miliard dotací, vykázal 4 miliardy zisku, se konečně dostal k přečtení této poučky a jal se jí zavést do praxe.

Takže od ledna 2016 nás čeká silniční daň pěkně všechny majitele aut. Máš auto? Máš na benzín? Zaplať silniční daň! Nebo snad nemáš na beznín? Jsi lůzr a koukej zaplatit také!

Od července pak čekejme novelu, která do silniční daně zahrne i cyklisty, protože i oni ošoupávají asfalt, tak ať koukají něco přivalit. A samozřejmě i koloběžky a brusle. U bruslařů se bude vycházet z toho, jde-li o inlajny nebo oldschoolové čtyřstopé, které chodníky a cyklostezky opotřebovávají více.

Auto_stoped_highway

Od ledna 2017 budou zdaněny i dětské kočárky a kufry opatřené kolečky.

Vybrané daně se budou shromažďovat ve zvláštním fondu, v němž polovina vybraných peněz bude použita na výrobu penam-koblih potřebných v podzimních parlamentních volbách a deset procent na nákup plyšových medvídků pro chudé děti, které po soudní exekuci rodičů neplatičů daní přišly o kočárek.

Dalších deset procent bude použito na charitativní účely a potřebné děti běženců, protože naše populace má málo dětí a je třeba podpořit příchod imigrantů, aby ve volbách měl kdo odebírat koblihy.

Zbylých třicet procent bude moudře využito na dotace pěstování řepky a výrobu elektřinu v solárních elektrárnách. 

Nebojte, i v roce 2017 vykáže Agrofert pár miliard zisk. A opovažte se ho nezvolit znovu!

ZDROJ: Tomáš Houška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč

Celkem za měsíc: 936,00 Kč
Vybráno 2.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.