PENIZE
9.5.2020
Kategorie: Společnost

Čeho se nám nedostává?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝObdobí, ve kterém se momentálně nacházíme, je pro velkou část našich spoluobčanů skutečně těžké. Uměle vytvořená světová koronakrize sebou přinesla tu ekonomickou, respektive její příchod víceméně urychlila, protože byla vcelku očekávaná. Ať už obě spustil kdokoli, a je divné, že tu virovou dopředu předpovídali Fauci a Gates, tedy lidé spojení s výrobou vakcín, následky jsou pro společnost drtivé. Řadě lidí se tak momentálně nebudou dostávat peníze.

Rozjezd ekonomiky dost drhne. Řadě lidí vlastně dva měsíce flákání se vyhovovalo, a i když jejich příjmy poklesly o 40%, v podstatě si volno užívali a nebránili by se jeho protáhnutí do září. Průvodním jevem toho je neochota řady rodičů pustit děti zpět do škol společně s výmluvou, že jde přeci o jejich zdraví. Tuto hysterii podporuje i manuál Ministerstva zahraničí vydaný jako návod k zpětotevření školek a základních škol. Kdo ho četl a zároveň ví, že dětem se virus vyhýbá, musí si při existenci rozumu klepat na čelo. A odmítnutí poslat děti do škol navíc komplikuje jejich dalšímu vzdělávání. Učitelé tak pojedou na dvě směny. Nesmyslnost těchto devastujících opatření je děsivá a rozhazování peněz vyplácených proto, aby řada lidí zůstala doma, je nezodpovědné. Otevřou se kina, divadla, obchodní centra, sportovci se vrací na hřiště. A školáci budou trčet doma? Někomu tedy holt práce a peníze paradoxně nechybí.

Je zvláštní, jak si Češi zvyknuli cestovat do zahraničí a pro mnohé je především moře balzámem pro tělo i duši. Přestože letos malinko hrozí, že se na oblíbenou pláž jen tak nedostaneme, dá se předpokládat, že se vše během měsíce dvou zklidní a cestování bude umožněno. Jsme sice svědky toho, jak letecké společnosti vymýšlejí způsoby oddělení pasažérů či provozovatelé pláží přemýšlí o jakýchsi boxech, ale upřímně. Platili byste za letenky trojnásobek ceny jen proto, abyste seděli samotní na několika sedadlech? Chtěli byste ležet na Bibione v boxech 3×3 metry? Jde o trochu schizofrenní představy, které nechcete zažít v realitě. Moře tak sice plno z nás skutečně chybí, atmosféra pláží, taveren a cikády jsou koloritem prázdnin, ale chceme návrat do prostředí, které máme rádi. Vzhledem k tomu, že se víceméně ukazuje, jak obrovského podvodu s covidem jsme byli svědky, a tendence v oblbování lidí na celém světě pokračuje, tak se veškerá opatření směřující k otrávení nás zdají být výrazně zbytečná.

Dalším chybějícím atributem v nynější společnosti je selský rozum. Média do nás tlačí ze všech stran zaručené informace, které však záměrně ignorují skutečnou realitu. Jestliže na sociálních sítích a youtubu mažou okamžitě řadu příspěvků, které jsou v rozporu s doktrínou WHO a jdou i proti záměrům prosazovaným politiky a elitami, přičemž majitelé a provozovatelé těchto světových gigantů právě k těm zainteresovaným elitám patří, je vcelku logické, že se tak snaží umlčet pravdu. Přitom všichni víme, jak moc v poslední době nám oficiální média lhala. Boj proti fake news, jak označují likvidaci oponentů, je skutečně mocným nástrojem k udržení vlastní pravdy, která však na rozdíl od řady fake news je pouze vylhaným způsobem, jak si udržet pozornost a moc. Důkazem toho, jak velkou mají potřebu udržet si své diváky, kteří jsou zároveň pozornými posluchači, je na první pohled bombastické vysílací studium CNN Prima news. Přitom z obsahu samotných informací se chce většinou plakat a z každého koutu studia lze vnímat touhu ovlivňovat názor konzumenta tohoto nového formátu zpráv. CNN jsou dlouhodobě hlásnou troubou liberálů a z kdysi posledních relativně objektivních zpráv na Primě se stalo americké show v režii tamních Demokratů. Selský rozum tak zavelel tuto část vysílání Primy ignorovat. Kdo ho však nemá, hltá propagandu ve velkém.

Takže čeho se nám mimo peněz, moře a selského rozumu ještě nedostává? Určitě toho je mnoho. Mimo objektivních a pravdivých informací, které by dokázaly dát možnost utvářet si vlastní názor a s ním spokojeně a bez obav z následků jeho vlastnictví žít, absentuje mezi lidmi radost, štěstí, vášeň pro život. Rozhádanost společnosti je na vysoké úrovni, mnoho záležitostí nás polarizuje. Politici chtějí za každou cenu měnit naše životy. Kolik z nás si tak rádo sedne za volant a jde se jen tak projet? Stále méně, protože zvyšující se množství omezování a následného trestání vymyšlených přestupků řidičů vede k tomu, že už při otevření dveří u auta myslíte na to, jak velkým průšvihem by bylo, kdybyste přišli o řidičský průkaz. Natož o možnost auto vlastnit a řídit. To proto, že k něčemu podobnému dle přání elit směřujeme. A podobné je to i v mnoha dalších oborech a odvětvích. Vše, co lidem přinášelo radost, svobodu a vášeň je postupně zakazováno. Elity z nás chtějí mít poslušné, naočkované, a tím předprogramované roboty. Rebelie se bude přísně a exemplárně trestat. Ptáte li se tedy, co nám bude brzy chybět nejvíce, pak to bude prostá svoboda.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 827 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)