PENIZE
9.5.2020
Kategorie: Společnost

Čeho se nám nedostává?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝObdobí, ve kterém se momentálně nacházíme, je pro velkou část našich spoluobčanů skutečně těžké. Uměle vytvořená světová koronakrize sebou přinesla tu ekonomickou, respektive její příchod víceméně urychlila, protože byla vcelku očekávaná. Ať už obě spustil kdokoli, a je divné, že tu virovou dopředu předpovídali Fauci a Gates, tedy lidé spojení s výrobou vakcín, následky jsou pro společnost drtivé. Řadě lidí se tak momentálně nebudou dostávat peníze.

Rozjezd ekonomiky dost drhne. Řadě lidí vlastně dva měsíce flákání se vyhovovalo, a i když jejich příjmy poklesly o 40%, v podstatě si volno užívali a nebránili by se jeho protáhnutí do září. Průvodním jevem toho je neochota řady rodičů pustit děti zpět do škol společně s výmluvou, že jde přeci o jejich zdraví. Tuto hysterii podporuje i manuál Ministerstva zahraničí vydaný jako návod k zpětotevření školek a základních škol. Kdo ho četl a zároveň ví, že dětem se virus vyhýbá, musí si při existenci rozumu klepat na čelo. A odmítnutí poslat děti do škol navíc komplikuje jejich dalšímu vzdělávání. Učitelé tak pojedou na dvě směny. Nesmyslnost těchto devastujících opatření je děsivá a rozhazování peněz vyplácených proto, aby řada lidí zůstala doma, je nezodpovědné. Otevřou se kina, divadla, obchodní centra, sportovci se vrací na hřiště. A školáci budou trčet doma? Někomu tedy holt práce a peníze paradoxně nechybí.

Je zvláštní, jak si Češi zvyknuli cestovat do zahraničí a pro mnohé je především moře balzámem pro tělo i duši. Přestože letos malinko hrozí, že se na oblíbenou pláž jen tak nedostaneme, dá se předpokládat, že se vše během měsíce dvou zklidní a cestování bude umožněno. Jsme sice svědky toho, jak letecké společnosti vymýšlejí způsoby oddělení pasažérů či provozovatelé pláží přemýšlí o jakýchsi boxech, ale upřímně. Platili byste za letenky trojnásobek ceny jen proto, abyste seděli samotní na několika sedadlech? Chtěli byste ležet na Bibione v boxech 3×3 metry? Jde o trochu schizofrenní představy, které nechcete zažít v realitě. Moře tak sice plno z nás skutečně chybí, atmosféra pláží, taveren a cikády jsou koloritem prázdnin, ale chceme návrat do prostředí, které máme rádi. Vzhledem k tomu, že se víceméně ukazuje, jak obrovského podvodu s covidem jsme byli svědky, a tendence v oblbování lidí na celém světě pokračuje, tak se veškerá opatření směřující k otrávení nás zdají být výrazně zbytečná.

Dalším chybějícím atributem v nynější společnosti je selský rozum. Média do nás tlačí ze všech stran zaručené informace, které však záměrně ignorují skutečnou realitu. Jestliže na sociálních sítích a youtubu mažou okamžitě řadu příspěvků, které jsou v rozporu s doktrínou WHO a jdou i proti záměrům prosazovaným politiky a elitami, přičemž majitelé a provozovatelé těchto světových gigantů právě k těm zainteresovaným elitám patří, je vcelku logické, že se tak snaží umlčet pravdu. Přitom všichni víme, jak moc v poslední době nám oficiální média lhala. Boj proti fake news, jak označují likvidaci oponentů, je skutečně mocným nástrojem k udržení vlastní pravdy, která však na rozdíl od řady fake news je pouze vylhaným způsobem, jak si udržet pozornost a moc. Důkazem toho, jak velkou mají potřebu udržet si své diváky, kteří jsou zároveň pozornými posluchači, je na první pohled bombastické vysílací studium CNN Prima news. Přitom z obsahu samotných informací se chce většinou plakat a z každého koutu studia lze vnímat touhu ovlivňovat názor konzumenta tohoto nového formátu zpráv. CNN jsou dlouhodobě hlásnou troubou liberálů a z kdysi posledních relativně objektivních zpráv na Primě se stalo americké show v režii tamních Demokratů. Selský rozum tak zavelel tuto část vysílání Primy ignorovat. Kdo ho však nemá, hltá propagandu ve velkém.

Takže čeho se nám mimo peněz, moře a selského rozumu ještě nedostává? Určitě toho je mnoho. Mimo objektivních a pravdivých informací, které by dokázaly dát možnost utvářet si vlastní názor a s ním spokojeně a bez obav z následků jeho vlastnictví žít, absentuje mezi lidmi radost, štěstí, vášeň pro život. Rozhádanost společnosti je na vysoké úrovni, mnoho záležitostí nás polarizuje. Politici chtějí za každou cenu měnit naše životy. Kolik z nás si tak rádo sedne za volant a jde se jen tak projet? Stále méně, protože zvyšující se množství omezování a následného trestání vymyšlených přestupků řidičů vede k tomu, že už při otevření dveří u auta myslíte na to, jak velkým průšvihem by bylo, kdybyste přišli o řidičský průkaz. Natož o možnost auto vlastnit a řídit. To proto, že k něčemu podobnému dle přání elit směřujeme. A podobné je to i v mnoha dalších oborech a odvětvích. Vše, co lidem přinášelo radost, svobodu a vášeň je postupně zakazováno. Elity z nás chtějí mít poslušné, naočkované, a tím předprogramované roboty. Rebelie se bude přísně a exemplárně trestat. Ptáte li se tedy, co nám bude brzy chybět nejvíce, pak to bude prostá svoboda.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Richard Kovaříček 250,- Kč

Celkem za měsíc: 20 505,00 Kč
Vybráno 58.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 816 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.