frustrace
8.3.2017
Kategorie: Ekonomika

Čeho se bojí živnostníci?

Sdílejte článek:

COM/FCB

Tak jsem na finančním úřadu mluvila s několika končícími živnostníky. A dozvěděla jsem se co je hlavní problém. Ne samotné EET! Ale oni se bojí. Ze všech stran samé vyhrožování, kontroly a pokuty za každou pitomost tak vysoké, že jsou likvidační. Bojí se, že by dalším podnikáním ohrozili svou rodinu. Protože tady je nemožné neudělat nějakou chybu. Nebo něco nezapomenout.

Jak psal pan Hucla: “Jenom přečíst všechny nové předpisy, dodatky, novely, zákony, které na podnikatele státní správa za jejich daně každoročně chrlí, může zvládnout jen právně vzdělaný odborník. Ve své podstatě již vůbec nejde o to, jak kvalitní práci nebo službu podnikatel odvádí, důležitější je, zda vyvěsil nějakou cedulku s nesmyslnou, ale povinnou informací, nebo jak má zpracovaný kontrolovaný výkaz.”

A jak psal někdo jiný: “Politici si myslí, že živnostník nemá nic jiného na práci, než sledovat každou hovadinu, kterou oni vymyslí a nařídí.”

Živnostníci mi říkali, že si už nepřipadají jako živnostníci, ale je s nimi jednáno jako se zločinci, kde vyšetřovatelé hledají jakoukoliv záminku, za kterou by je usvědčili. Každý z nich už nějakou kontrolu měl a chyba se našla vždycky. A pokuta taky. Teď ale bude chodit kotrola jedna za druhou, pokuty jdou do statisíců za sebemenší pidichybičku a to už je trochu moc.

Je toho víc. Oni se také bojí, aby někdo nezneužil jejich data, protože věřte nebo ne, nejsou ničím chráněna. A tady dostávají exekuce tak často nevinní lidé, aniž se mohou ubránit, že je dnes rizikem vlastně cokoliv.
Jim ale ani tolik nejde o toto riziko jako o to, že by byli za nějakou nechtěnou chybu vyšetřováni a popotahováni jako vrazi.

Ti nejstarší končí proto, že informační technice prostě vůbec nerozumí, nedokáží se najednou přizpůsobit a ty chyby by udělali určitě. Dosud byli slušnými lidmi, najednou bez počítače nemohou existovat a když si ho za své peníze zaplatí, mají být najednou za zločince? To je příliš.

Nikdo nedomyslel psychické následky vládních výmyslů. A kdo podniká úplně sám a má si ještě dělat papíry, kde mu dosud stačila tužka a vyplnění paušálu, ten to zkrátka nezvládne. Je to likvidace!

Ale proč proboha? To pomůže babišfirmám, když důchodce přestane prodávat mrkev?

A to je právě ono! Že to nepostihne všechny stejně. Někdo má možná komisní prodej jen jako krytí černého obchodu a je mu proto úplně jedno, jestli to vykáže tak nebo tak. On potřebuje proprat peníze. Obchůdek s potravinami položí i výdaj za pokladnu, natož nějaká pokuta.

Obecně se dá říct, že od živnostníků hlavní slovo, které slyším je ponížení. Ta kampaň, kterou proti nim spustili politici a média jsou na žalobu. Protože to dosáhlo takových rozměrů, že je to skutečně na paragraf vyvolávání nenávisti ke skupině obyvatel. Zejména starší lidé, kteří mají svou živnost celé roky, to snáší moc špatně. A nechtějí takovému útoku čelit. K tomu dnes a denně hrozby pokut, na finančáku se dozví “při výpadku za všechno zodpovídáte vy”, soused, který se na ně dosud usmíval jim najednou spílá “konečně na tebe došlo ty zloději” a to je poslední kapka. A za to všechno by ten miniživnostník měl ještě platit a nést riziko? Prostě končí.

Na tomhle je nejhorší, že ty skutečné gaunery, ty, co dělají černý obchod, ty to nepostihne vůbec. Ani jejich krytí, schované za nedoložitelné kšefty. Postihne to lidi jako jsou ti, co jsem je tu popsala a způsobí to neštěstí v rodinách, které ten malý přívýdělek držel nad vodou. Někdo zvrácený tuto likvidaci chce.

ZDROJ: Fcb

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.