kraft
16.6.2021
Kategorie: Společnost

Causa Walter Kraft: Co vlastně udělám, až si přijdou pro mě …

Sdílejte článek:
VIDLÁK

Tak se stalo, co jsme všichni čekali. Včera byl u pražského městského soudu potvrzen rozsudek nad Michalem Walterem Kraftem za podněcování k nenávisti. U soudního jednání byl přitomen i Petr Hampl, který to na svém fejsbůku komentoval takto: 

 

Městský soud v Praze dnes potvrdil rozsudek nad Walterem Kraftem. Je tak otevřena cesta k trestnímu stíhání, Hampla, Kurase, Tomského, Kechlibara, Kovářové, Samkové, Vondrušky a desítek dalších.

Nepředstavujte si žádné emotivní soudní jednání. Walterovi prostě přečetli připravený rozsudek. Moje shrnutí:

1) Předsedkyně senátu se odvolávala na rozsudky Evropského soudu pro lidská práva. Je pravda, že tam už dávno neztrácejí s lidskými právy původních obyvatel Evropy čas.

2) Dále bylo konstatováno, že pokud prokurátor nabyde subjektivního pocitu, že nějaký projev je nenávistný, je to dostatečný základ pro odsouzení.

3) Dokazování je v takovém případě nadbytečné. Dokazovat se může, zda to obžalovaný opravdu napsal. Ale ohledně nenávistnosti či nebezpečnosti textu není co řešit. Pocit prokurátora stačí.

4) Přítomný státní zástupce vyjádřil názor, že požadovat, aby armáda při ochraně hranic používala vojenské zbraně, takový požadavek má být sám o sobě trestán.

5) Walterův obhájce Petr Holý správně poznamenal, že od této chvíle může být odsouzen kdokoliv kdykoliv za jakýkoliv text. Stačí, aby se našel aspoň jeden státní zástupce, který prohlásí, že mu to připadá nenávistné.

Opět jedno téma, které by měla pojmout okamžitě celá blogosféra, měla by ho značně rozmazat, psát o něm horem dolem a ve stejný čas a doufat, že majstrýmu nezbude, než ho zvednout. Já s tím hned začnu a určitě to nebude naposledy. 

Když jsem se to dozvěděl, první co mě napadlo bylo,  co vlastně udělám, až si přijdou pro mě… Já tu mám celou řadu textů, téměř každý den mi někdo napíše mail, že to co jsem napsal je žalovatelné, dřív nebo později někdo to trestní oznámení podá…  a pak bude jen záležet na příslušném státním zastupiteli, jestli se dobře najedl, jestli mu nějací chuligáni neposprejovali auto, jestli mu milenka dala… a podle nálady se rozhodne, jestli to bylo podněcování k nenávisti…

Kurňa, já mám pět dětí. Já nechci aby moje kariéra na prezidenta začínala tím, že budu sedět, chudinky děti nebudou moct na školu, ale lidi mě budou mít rádi. Pak se zaprodám nějaké tajné službě, ti mi dají prachy a až se stanu tím prezidentem, tak jim budu muset republiku předat na stříbrném podnose.  

Jak se to vlastně dělá, když vás vyslýchají? Mám jim hrdě říct, že všechno co říkám si také myslím? Mám být geroj, který se nebojí ani policie ani vězení? 

Nebo jim mám dokazovat, že to není podněcování a dopracovat se k tomu stejnému, co udělali Kraftovi?

Nebo je mám hned obvinit z rasismu more, mám jim vysvětlit že jsem nebinární transžena a jejich jednání by se dalo vykládat jako znásilnění?

Nebo mám moudře mlčet, neříkat nic, k ničemu se nevyjadřovat a spíš šetřit na právníka? 

Tohle bychom si teď asi měli probrat ne? Teď mají precedens, aby po nás mohli jít a mohli si obvinit a odsoudit koho budou potřebovat. Vždycky se najde nějaký Soros nebo Bakala, který zaplatí bonzáky i právníky. Tož milí čtenáři právníci… napsal jsem spoustu závadných textů a svoboda projevu je v prdeli… jak mám postupovat až mi přijde obálka s modrým pruhem? 

Soudkyně tam Kraftovi řekla, že svoboda myslet si co chceme, je dále zachována… jako by to někdy v dějinách bylo jinak. Myslet jsme si mohli co chtěli vždycky, protože myšlenky nám zatím ještě číst neumějí.  Ale říkat si co chceme už nesmíme.  

Mimochodem – ta soudkyně to je taková normální mamina. Žádný Urválek, žádná Borožová Polednonová a monstrporces. Pěkně potichu, v klidu, technicky, byrokraticky… alespoň vidíte, že pokrok existuje. 

Ale zpátky k věci… mám si dát do záhlaví blogu, že všechno co jsem napsal je ironie a nadsázka a každou větu mám uvádět slovem: “Patrně”? 

Protože jak vidno, klacky si nikdo nevzal, nikdo si nevzal ani megafon, nikdo nedupal nekřičel a tak tam pan Kraft vlastně zůstal úplně sám a totéž se zřejmě stane i ostatním blogerům. Až na to přijde, budou tam se svým právníkem a poslední, kdo se bude angažovat bude Petr Hampl… ale ten nejspíš bude příští na řadě.  Já to vlastně chápu, je mnohem bezpečnější bojovat za národ při lízátkové revoluci a domoci mu svobodu tím, že se odmítne očkování. A mezitím bude krásně zákonně ošetřeno, abychom byli totéž co Čína. Ba možná budeme brzy i dál. Jestli už nejsme…

Tož předpokládám milí čtenáři, že mi do kriminálu budete posílat pravidelně balíčky… A nebo raději ne, oni napíšou nějaký další zákon a ještě z toho budete mít nepříjemnosti. 

Nebo myslíte, že by pomohla účinná lítost? Rozbrečet se před uniformovanými muži i soudcem, že jsem to tak nikdy nemyslel, že jsem v jádru spořádaný ovčan, že jsem to pochopil… myslíte že dávají podobné šance jako Lukašenko Pratasevičovi? Myslíte že by se dalo kolaborovat a dělat hrdinu až na stará kolena, kdy budu psát paměti? Když si vezmu, jak to funguje s exekutory, tohle je podobná sorta lidí ne? Ti budou železnější než Putin i Sitting Ping dohromady. Jen v naší skvělé západní civilizaci vás potopí nejen když máte špatné smýšlení, ale stačí když uděláte chybu… Leckterý oddaný a prorežimní novinář či komentátor by mohl vyprávět, jak jednou nevhodně zformuloval větu a už letěl…

Nebo by pomohlo tvrdit, že jsem jen malý nepodstatný blog bez jakéhokoliv dosahu, který skoro nikdo nečte? Koneckonců žádnou registraci tu nemám… 

Ano, za svobodu projevu je třeba bojovat. To vám řekne každý soudce, právník i politik.  Ale jen v Rusku, ne tady. Republiku si rozvracet nedáme. 

Chtěl jsem ještě napsat, že po takovém rozsudku se vlastně těším, až z té naší slavné demokracie nezbude ani kůlnička na dříví. Ale vsadím se, že to je také trestné. Poníženě děkuji paní soudkyni, že mi dovolila svobodně myslet. Přeji jí stejně dlouhý život jako Brožové Polednové a doufám, že také zažije, jaké to je, když se dějiny otočí. 

Hluboko do paměti si ukládám ten prokurátorův postoj, že by se mělo trestat za názor, že při obraně hranic mohou vojáci používat zbraně… a vzpomenu si na to, až někdo přijde s tím, že musíme zase bojovat u Kábulu za Prahu. Nebo u Moskvy… 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 695 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
102 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)