7.8.2014
Kategorie: Společnost

Causa Řičář: Dopis Věře Jourové

Sdílejte článek:

JAN ŠINÁGL 07|08|2014

Vážená paní ministryně,

 

podle zákona č. 106/1999 sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a podle čl. 17 Listiny práv a svobod si Vás dovoluji požádat o odpovědi na otázky níže.

 

 

Při našem nedávném rozhovoru ve Sněmovně jsem Vám mj. sdělil, že se zabývám i kauzou ing. arch. Marka Řičáře, kde podstatnou roli sehrálo i MMR v době, kdy Vy jste na něm byla zaměstnána jako náměstkyně a ředitelka odboru, tedy ve vysoké a odpovědné funkci. Bylo to v období KVĚTEN 2003 až BŘEZEN 2006. Protože se v soudních protokolech a výpovědích žalovaných i svědků pod přísahou velmi často vyskytuje jméno „Věra“, chtěl bych Vás požádat o Vaše vyjádření k těmto otázkám a zda se nemohlo jednat i o jinou „Věru“ než Věru Jourovou? Pokud se hovoří jen o jméně, je málo pravděpodobné, že by bylo krycí:

 

a) Jaký odbor spadal pod Vaší kompetenci jako ředitelky na MMR a co bylo hlavní náplní Vaší práce?

b) Kolik jmen „Věra“ se v tomto období vyskytovalo na MMR?

c) V jakých funkcích tyto „Věry“ pracovaly na MMR?

d) Kdo Vás navrhnul do tehdejší funkce náměstkyně a ředitelky odboru na MMR?

e) Kdo Vás odvolal z funkce a jaké bylo konkrétní zdůvodnění Vašeho odvolání z MMR?

f) Je pravdou, že tehdejší ministr Jiří Paroubek projekt BONO PUBLICO považoval za skvělý a doporučil jej ke schválení?

 

 

Na doplnění si dovoluji připojit odkaz na můj článek – MS Praha 20.10.2010: Protokol o hlavním líčení ve věci obžalovaného ing. arch. Marka Řičáře!!! Doporučuji především červeně, tučně zvýrazněný text! Respektuji presumpci neviny, nicméně výpovědi svědků jsou velmi znepokojující. Presumpce viny je u vysoce odpovědných osob jistě přípustná. Bohužel veřejnost má už příliš negativních zkušeností se soudními rozhodnutími týkajících se politiků za posledních 25 let, pokud se vůbec před soud dostali.

 

Je velmi znepokojující, že v souvislosti s Vaší kandidaturou na funkci eurokomisařky si žádné z veřejnoprávních médií nedovolí na toto téma cokoliv kritického napsat? Je jistě ve Vašem, veřejném i v zájmu dobré pověsti České republiky, abyste se k mlčení médií nepřipojovala.

 

Mlčeli i všichni členové Parlamentního Výboru pro evropské záležitosti, které jsem den předtím podrobně o kauze pana Řičáře informoval a kteří měli možnost se Vás přímo zeptat, včetně předsedy opoziční ODS pana Petra Fialy. Předpokládal jsem, že alespoň on najde odvahu se zeptat? Nenašli ji ani ostatní zástupci opozičních stran?! Dokonce ani hlasováním neumožnili vystoupení veřejnosti. Sama jistě uznáte, že to důvěryhodnost ve Vaší osobu nepodpořilo, ani v důvěryhodnost tohoto výboru Sběmovny.

 

Jste kandidátka České republiky na eurokomisařku. Jde o velmi vážnou záležitost. V sázce je nejen Vaše pověst, ale i pověst České republiky, kdy máte být tím nejlepším co může naše země nabídnout. Bude to nepochybně i tématem při Vašem případném velkém „grilování“ v Evropském parlamentu. Europoslanci si jistě nebudou moci dovolit přehlížet Vaši minulost v místech, kde vzbuzuje nejasnost či podezření tak, jako si to nezodpovědně dovolila česká veřejnoprávní média a Výbor pro evropské záležitosti.

 

Ve vězení se nachází ing. arch. Marek Řičář, kterému bylo prokazatelně upřeno ústavní právo na spravedlivý soudní proces, stejně tak jako při jeho vydání na mezinárodní zatykač Rakouskem. Vina byla svalena na člověka, který na korupci upozornil a stál se tak s celou svoji rodinou, s pěti dětmi, nevinnou obětí korupce zasahující nejvyšší patra politické strany, v tomto případě ČSSD. Věřím, že nový, spravedlivý soud, proběhne jak v České republice, tak v Rakousku.

 

Přeji Vám, České republice a jejím obyvatelům, aby byly novým rozsudkem odstraněny důvodné pochybnosti o Vaší minulosti a při případném Vašim zvolení eurokomisařkou tak nehrozila České republice další mezinárodní ostuda.

 

Mimochodem vynikající, stále potřebný projekt ing. arch. Marka Řičáře BONO PUBLICO na podporu rozvoje občanské společnosti, nebyl dosud realizován? Přitom podobné projekty EU žádá a podporuje, kdy současně kritizuje jejich nedostatek ze strany ČR, resp. jejich špatnou kvalitu.    

 

Děkuji Vám předem za Vaše odpovědi v zákonné lhůtě. Seznámím s ní média, širokou veřejnost, stejně jako s touto moji ZOI.

 

V úctě k Vaší vysoké a neodejmutelné odpovědnosti

 

Jan Šinágl v.r.

Předseda SODALES SOLONIS o.s.

 www.sinagl.cz

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.