ricar517
4.9.2017
Kategorie: Společnost

Causa Říčař a ministr Robert Pelikán, neudržitelná osoba v čele české justice

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ŠINÁGL

Ministerstvo spravedlnosti potřebuje nutně silnou osobnost. Tou současný ministr bohužel není. Mohu doložit i osobní zkušeností, kdy jsem pomohl zprostředkovat schůzku obhájce ing. arch. Marka Říčaře s ministrem Pelikánem. Trvala cca 20 min. Od ministra spravedlnosti se žádné reakce advokát nedočkal.

Týkalo se mj. stížnosti na porušení práva na spravedlivý proces. Od této kauzy dávali ruce všichni ministři spravedlnosti od jejího vzniku Pospíšil, Blažek, Benešová, Válková. Nazývám ji českou „Watergate“, kdy v ohrožení nebyl prezident, ale ČSSD a její lidé na ministerstvech a ve vládě. Stížnost pro porušení zákona má 55 stran !!! Odmítl ji i Ústavní soud pro formální chybu – chybějící příloha, kterou si mohl snadno ÚS ČR vyžádat – přitom sám vyčítá soudům, že se zbavují nepříjemných kauz na základě formálních chyb?! Její autor byl bývalý gen. prokurátor ČSFR JUDr. Jiří Šetina.

V kauze byla obviněna i současná eurokomisařka Věra Jourová, která pracovala na MMR jako náměstkyně, k činu se přiznala. Poté, co byli vyšetřující policisté odvoláni, důkazy zničeny, své přiznání odvolala, za 33 dnů vazby ji soud přiznal takřka obratem odškodné 2.700.000,-Kč a korunní svědek policie ing. arch. Josef Říčař šel po pěti letech života v programu na ochranu svědků, změněné identity (včetně celé rodiny) za pár dnů „sedět“ na 7 let (snížen na 6 let). Věra Jourová se stala eurokomisařkou pro spravedlnost. Letos 11.dubna byl po polovině trestu ing. arch. Marek Říčan propuštěn na svobodu za mlčení všech médií…

Rodina se zřejmě přestěhuje do zahraničí, děti začínají studovat na prestižních vysokých školách. Přispějí tak svými morálními a odbornými kvalitami svému novému domovu, kdy původní je nevítal a nepotřeboval… Za roky existence petice na podporu rodiny Říčařů podepsalo do dnešního dne pouhých 832 lidí – i tak vřelé díky všem signatářům!  Zatím ji ponechávám na svém webu jako svědectví doby.

Mimochodem zdravotní sestra Marešová žádá po státu odškodné 5 milionů za více než rok vazby. Kdyby měl být ohodnocen každý den její vazby jako u Jourové, musela by od státu obdržet cca 30 milionů odškodnění?! Pravda, Jourová požadovala i náhradu ztráty za ušlý zisk apod., ale tolik za pouhých 33 dnů nezákonně vazby – tedy cca 82.000,-Kč za každý den?! Běžný občan se tak neubrání dojmu, že nesvoboda úředníka či politika má mnohem větší cenu pro stát, než jeho běžný občan…

Jan Šinágl, 2.9.2017

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.