136058379_1234054830368359_8431268823212319246_n
7.1.2021
Kategorie: Politika

Část demonstrantů proti volebním podvodům obsadila Captiol a přerušili sčítání hlasů volitelů. Generálka na 21. 1. 2021?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVID„Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým Stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí. Že k zajištění těchto práv se ustanovují mezi lidmi vlády, odvozující svoje oprávněné pravomoci ze souhlasu těch, jimž vládnou. Že kdykoliv počne být některá vláda těmto cílům na překážku, má lid právo ji změnit nebo zrušit a ustanovit vládu novou, která by byla založena na takových zásadách a měla svoji pravomoc upravenou takovým způsobem, jak uzná lid za nejvhodnější pro zajištění své bezpečnosti a svého štěstí.“, konstatovali otcové zakladatelé USA v Deklaraci nezávislosti ze 4. 7. 1776.

.
Tyto úvodní odstavce Deklarace nezávislosti USA přišlo asi 200 tisíc demonstrantů připomenout kongresmanům jednajícím na společné schůzi Sněmovny reprezentantů a Senátu.
Po oznámení viceprezidenta Mika Pence, že nebude blokovat hlasovací listiny ze států, v nichž došlo k volebním podvodům, demonstranti pronikli do budovy Kongresu. Když přišli svůj názor na krádež voleb říci kongresmanům do jednacího sálu, bylo společné zasedání přerušeno. Ve srovnání s tím, co v loňském roce předvádělo hnutí BLM, se odpůrci volebních podvodů nechovali ani nijak zvlášť agresivně. Příslušníci ochranky předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové z „Demokratické“ strany přesto střelbou těžce zranili jednu protestujících voličku prezidenta Donalda Trumpa. Přes sklo zavřených dveří evakuovaného sálu. Nebyla nijak ozbrojena. Po převozu do nemocnice střelným zraněním bohužel podlehla. Její fotografie, které přikládám, přinesl řecký web pronews.gr.

Doufám, že půjde o jedinou ztrátu života v důsledku volebních podvodů a je mi její oběti upřímně líto.
Až ke Capitolu se z prostorových důvodů podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times dostala pouze část demonstrantů. Podle odhadů asi 200 tisíc lidí. Proti krádeži voleb přijelo do Washingtonu D.C. protestovat podle policejních odhadů asi 3 miliony voličů. Šlo o největší demonstraci v dějinách USA. Včerejší protest překonal dosavadní rekord, který držela demonstrace proti válce ve Vietnamu z roku 1969, na níž se sešlo asi půl milionu lidí.

K demonstrantům promluvil před Bílým domem úřadující prezident Donald Trump. Ve svém projevu zopakoval známá fakta o desítkách tisíc volících nebožtíků, o náklaďácích falešných hlasů dodaných do center sčítání korespondenčních hlasů a o přeměně hlasů odevzdaných voliči pro Donalda Trumpa na hlasy počítané volebními stroji Dominion pro Joe Bidena. Připomněl i policejní odhalení, že v pensylvánii bylo započítáno o 400 tisíc hlasů více než bylo registrováno voličů. Dav protestujících se během jeho projevu táhl až za památník prezidenta Thomase Jeffersona na 2 km vzdálený břeh řeky Potomac, která tvoří hranici Columbijského okrsku, jak je označováno hlavní město USA.

Trump svůj projev ukončil ujištěním voličů, že se boje proti krádeži voleb nevzdá, ani kdyby zákonodárci zamítli námitky proti falšování voleb podané republikánskými kongresmany. Demonstranti se poté vydali pochodem přes přilehlý park k sídlu Kongresu. Capitol byl obklopen zátarasy střeženými policejními jednotkami a ochrankou Kongresu. Demonstrantů však bylo tolik, a tlačili se dělit svůj názor zvoleným zastupitelům tak silně, že se pořádkovým silám nepodařilo je za bariérami udržet. Dav se skrz policejní kordon protlačil až ke schodišti hlavní kongresové budovy.

Po evakuaci zákonodárců kvůli průniku demonstrantů až do jednacího sálu promluvil ve všech televizích kandidát „Demokratické“ strany na úřad prezidenta Joe Biden. Ve svém vystoupení, které obsahem i kvalitou přednesu připomínalo posledního generálního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše, označil Biden demonstranty za „smečku“. „Tohle není Amerika.“, řekl ve svém projevu Biden. Nervózní a jen těžce ovládající mimiku, vyzval prezidenta Donalda Trumpa, aby vystoupil v přímém přenosu celostátních televizí a požádal své příznivce, aby demonstraci ukončili. Na dokreslení situace v USA je třeba uvést, že do té doby demonstraci nepřenášela žádná z celonárodních televizních stanic s výjimkou FOX News. Po vyklizení Capitolu se na místo naopak přepnuly všechny TV kanály.

V přímém přenosu celou událost přenášely různé weby, ruská televize RT a také Al Jazeera. Krátce po Bidenově řeči jeho slova vyvrátil jeden z černošských aktivistů, s nimž RT spolupracuje. „Přesně tohle je Amerika. Vzpomeňme si na to co tu loni předváděla BLM, různá hnutí homosexuálů a jiné skupiny, které Demokratická strana podporuje. Vždy když se voliči necítí být řádně zastupování svými volenými zástupci, tak se jim přijdou připomenout. Tohle je prostě Amerika.“, řekl politický komentátor.

Krátce po evakuaci kongresmanů vyhlásila starostka D.C. Muriel Bowserová z „Demokratické“ strany ve městě výjimečný stav a zákaz vycházení od 18 hodin tamního času do 6 hodin ráno. Na všech televizních kanálech poté vystoupil prezident Donald Trump, který vyzval protestující, aby šli v míru domů. „Chápu jak se cítíte. Krádeži voleb ale nelze zabránit násilím. Musíme pravdu prokázat právním prostředky před soudy. Odejděte prosím v míru. Jděte v míru domů.“, řekl Donald Trump v přímém přenosu ze zahrady Bílého domu.

V rozporu s tvrzeními evropských médií, která ještě nedávno vyslovovala obavy, že Trump použije US Army k vojenskému převratu, prezident poté umožnil povolání Národní gardy státu Virginie k obnovení pořádku v okolí Kongresu. Jako perličku dokreslující objektivitu a konzistentnost zpravodajství v EU přidávám výzvu komentátora německé veřejnoprávní televize ARD, aby proti demonstrantům byla nasazena armáda.

Demonstranti se během večera po Trumpově výzvě a po vytlačení gardisty z budovy Capitolu začali od Kongresu stahovat. Uvidíme, zda to nebyla jen generálka na 21. 1. 2021, kdy má o volební stížnosti proti podvodům rozhodovat Nejvyšší soud USA. Nyní už 9 jeho soudců ví, že BLM nejsou jediní, kteří umí přivést do ulic hodně lidí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 360 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.