hand-749676_960_720
12.3.2016
Kategorie: Politika

Čas revoluce

Sdílejte článek:

PETR ŠEVČÍK 12|03|2016

Politický život se odvíjí v cyklech. V českých zemích přitom mají význam milníků „osmičkové“ roky (kromě sametové revoluce, jež měla rok zpoždění). A zdá se, že s dalším blížícím se osmičkovým letopočtem opět nazrává čas systémové změny. Proč? Protože stát se stal nepřítelem svých živitelů.

Český stát se k produktivním lidem nechová jako servisní organizace, nýbrž jako feudál k poddaným. Místo podpory podnikání se na nás valí další a další povinnosti. Místo oslavy odvahy a tvořivosti jsou podnikatelé a živnostníci očerňováni a vykreslováni jako zloději a podvodníci. Pro velké investory má vláda pobídky a úlevy, pro drobné podnikatele šikanu a šmírování. Což je sice z pohledu levice logické – nezávislí lidé byli odjakživa třídními nepřáteli socialistů; oproti minulosti ovšem nastala změna: dříve levice útočila na „bohaté“ (rozuměj všechny od střední třídy výše), nyní je cílem každý, kdo je schopen se postarat sám o sebe – od drobného živnostníka počínaje.

Roste počet obyvatel přímo či nepřímo závislých na státu: vedle úředníků a příjemců nejrůznějších dávek vznikla sféra, která se formálně tváří jako nezávislá a ostentativně nezisková, leč žije z dotací a grantů placených daňovými poplatníky. Valná většina těchto lidí by přitom měla problém uživit se skutečnou prací, kterou někdo jiný dobrovolně zaplatí. Celá tato na státu závislá sociální megavrstva se pak chová dle hesla „kapři si rybník nevypustí“ a radostně hlasuje pro strany, které jí slíbí více peněz druhých lidí.

Dramaticky se zvětšuje rozdíl mezi povinnostmi občana a nepovinnostmi státu: daňový poplatník musí platit daně i zálohy na ně, odevzdávat přiznání a hlášení, přičemž nemá prostor pro chybu – každý omyl, každé zpoždění je (či alespoň může být) potrestáno. Stát nemusí nic, a když udělá chybu, myslíte, že se dočkáte omluvy či kompenzace škody? Pokud pak stát neumí vymoci svá vlastní pravidla, vymyslí si další šikanu a potrestá poctivé – jak to je v případě EET a kontrolního hlášení, či dříve u institutu zodpovědného plátce DPH nebo kamerového dohledu v likérkách.

Z politiky zcela zmizel i poslední náznak etické zodpovědnosti: dříve politici odcházeli z funkcí za byť jen náznak problému, dnes vláda i parlament fungují jako politická divize koncernu, a nic se neděje. Eroduje právní prostředí (jež ostatně nikdy nebylo symbolem spravedlnosti), do kterého stále více proniká presumpce viny („důkazní břemeno na straně obžalovaného“). Je kriminalizováno rozhodování: podnikatelé i zastupitelé jsou trestně stíháni za to, že hypoteticky v minulosti bývali mohli rozhodnout lépe. Vůbec nemluvě o tom, že stát, ve kterém je možné beztrestně vtrhnout s komandem na Úřad vlády, připomíná spíše latinskoamerickou banánovou republiku než vyspělou demokracii.

Neomarxisté v zeleném, oranžovém či aktivistickém maskování vnucují své sociálně inženýrské koncepty většině, která zatím trpně mlčí. A na podporu zvenčí spoléhat nemůžeme: EU nabízí leda tak jedovaté dotace a ještě více centralizace a sociálního inženýrství, než naši socialisté. EU neumí řešit evropské problémy (jako je nezvládaná migrace), ale musí dotovat rozmístění laviček v Horní Dolní a „harmonizovat“ stále detailnější parametry našich životů. Místo zóny svobody, pestrosti a férové soutěže vzniklo socialistické centralizované monstrum.

Máme se zatím dobře, ale zároveň máme zaděláno na obrovský průšvih. Vzniká nám tady podivná forma růžové totality – dirigistický socialistický stát, který reguluje a kontroluje naprosto vše, a ve kterém každý iniciativní, nezávislý člověk je předem vinen. Přitom by to tak nemuselo být. Jsme národ se skvělou tradicí v průmyslu, vědě i umění. Jsme národ lidí šikovných, tvořivých a praktických. Máme být na co hrdí: je ohromující, jak jsme naši zemi po roce ´89 spravili a rozvinuli, a paradoxně nám to musí připomínat cizinci, protože my sami máme tendenci podléhat hlasatelům hesel typu „spálená země“ a „všeci kradnú“.

Ještě je čas na změnu scénáře. Je čas na revoluci aktivních a produktivních lidí, kteří chtějí o svých životech rozhodovat sami.

ZDROJ: Petr Ševčík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 118 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...