soap-bubbles-1119624_960_720
12.5.2016
Kategorie: Společnost

Čas praskání bublin

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 12|05|2016

Tak nám v Česku zase praskla jedna povedená mediální bublina. Praskla tiše, téměř nepovšimnuta. Protože ti, co ji před pár týdny s takovým halasem nafukovali, teď zarytě mlčí a dívají se upřeně stranou. Policie ČR dokončila vyšetřování „odporného, rasistického útoku skinů na muslima Issaka T“ a vydala závěrečný verdikt. Skutek se nestal.

Odvážný výrok. V dnešní hyperkorektní a před vším „cizím jiným a odlišným“ už preventivně předpodělané době obvinit muslima, že si napadení vymyslel….  Hodit pražské kavárně zánovní hračku do kanálu, mediím rozkopat milovanou bábovičku a všem dobrotrusům dohromady pak zabít tak krásný příklad sílícího extrémismu a fašismu, to už chce silné a neprůstřelné argumenty. O co se policie opírá?

Především o záběry z pouličních kamer. Ty ukazují, jak Issak T. vbíhá do parku a téměř vzápětí se v klidu a nezraněn vrací do svého domu. Na záznamu nejsou vidět žádní útočníci, opouštějící park. Na Issaakově poškozené běžecké bundě se také nenašla vůbec žádná krev. Dále je tu svědectví lidí, kteří v těch místech nakládali věci do auta, na celou oblast měli výborný výhled a žádného incidentu si nevšimli. K dispozici je  i lékařský posudek Jiřího Hladíka, který na těle poškozeného zaznamenal pouze centimetr dlouhou ránu, která nepronikla do dutiny břišní. To podle znalce vylučuje (jako mechanismus jejího vzniku) bodnutí nožem.

Policie případ odložila. A voda by se za ním v tichosti zavřela, nebýt přítelkyně údajně napadeného Issaka T, jisté Evy Zahradníčkové. Ano, jde o tu hysterizující proimigrační aktivistku, která tak dlouho a usilovně objížděla uprchlické tábory a pomáhala s transferem muslimů do Evropy, až měla jakési oplétačky se sociálkou kvůli zanedbávání vlastních dětí.

Ta teď bombarduje redakce nejrůznějších deníků tklivými historkami, jak jsou ona i její přítel „zdrceni“, „otřeseni“ a přestávají věřit, že žijí v demokratické zemi. Zkrátka zkouší tu skomírající aférku mediálně rozfoukat a vyždímat z ní alespoň ještě jedno protičeské plivnutí.

Dosáhla však paradoxně pravého opaku. Media by si, bez jejích aktivit,  dala dobrý pozor, o závěru vyšetřování by opatrně pomlčela a doufala v krátkou paměť svých čtenářů a posluchačů. Vždyť to bylo v lednu! Kdo by si na to ještě vzpomněl? A navíc, lid už tehdy pochyboval… Raději nevzpomínat!

Takhle došlo, z pohledu našich elit, rovnou ke dvojí škodě. V první řadě k samotnému připomenutí (od počátku kontroversního) případu. S tím se mnohým čtenářům a posluchačům při vybaví a vrátí i mediální ryk, který ho provázel. O násilnickém antiislamismu, o hnědnoucí české lůze, o fašismu, zvedajícím hlavu…

Hlavně však, a to je daleko „horší“, se potvrdil tehdejší lidový, všeobecně sdílený názor. Byl to (zase další) podraz! Bublina praskla.

Pražská kavárna může se sčítáním škod. A policie? Za tuto akci bravo a palec nahoru. Jménem nedůvěřivých občanů ještě jednou – díky. Hlavně ale neusnout na vavřínech a v novém, odvážném trendu vytrvat! Což takhle třeba odhalit, kdo byl oním choreografem v hnědé bundě, který řídil to známé baletní vystoupení na téma „náckové útočí“ pro českou televizi? Nebo třeba pustit závěry z vyšetřování „žhářského útoku“ na „kulturní centrum a veganskou jídelnu“ na pražské Klinice? Anebo nám předvést ty nácky, co v (typických) mikinách s kapucí posprejovali ty hatefree podniky?

Děkuji všem poctivým policistům, držím jim palce a těším se už teď, dopředu, na praskot dalších mediálních bublin!

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.