800px-Zuzana_caputova
23.3.2019
Kategorie: Politika

Čaputová: Celebrita, která musí vysvětlovat nejasnosti ohledně své koncipientské praxe

Sdílejte článek:

MARTIN AMBROS

Favoritka druhého kola prezidentských voleb na Slovensku Zuzana Čaputová musí vysvětlovat nejasnosti ohledně své koncipientské praxe. Podle portálu topky.sk neoznámila advokátní komoře, že během této praxe provozovala živnost a také ji vykonávala v místě vzdáleném téměř 200 kilometrů od jejího bydliště. 

Když už se někdo nechá z podprůměrnosti vytáhnout na veřejnost, měl by si aspoň zajistit, že má média pod kontrolou. Přesněji, pod kontrolou mají mít média ti, kteří investovali nemalé finanční prostředky do vytvoření kandidáta z naprosto nevhodného materiálu. Takhle je to až směšné. To že si vymýšlí u vzdělání nic moc neznamená, to dnes dělá hodně lidí. Dnešní elitáři mají většinou tak leda bakaláře z gender studií a na práci pro úřad vlády a v neziskovce to v pohodě stačí.
Čaputová je spíš jen obrazem současné doby, kdy obrovská moc médií dokáže z nuly udělat celebritu a je jedno jestli jde o nějakého rapera s IQ 80, herce ze slavného rodu nebo aktivistka, co jako hlavní potenciál má zkušenost s projekty financovanými Sorosem a lokální střet s místním podnikatelem. Pak už jen stačí aby byl zabit aktivistický novinář a ukázalo se bez soudu prstem na podnikatele s mafiánskými praktikami. A celou akci dokonat propojením role oběti s aktivistkou bojující s oním zlým podnikatelem.

Sice cílem jistě bylo udržet i v dalším období v křesle Kisku, však taky udělal vše co šlo pro to aby z vlády odstranil všechny možné ohrožení. Jenže ho doběhla minulost pozemkového podvodníka a bylo nutno velmi rychle najít náhradu. Paradoxně nevadilo, že ožebračil tisíce lidí, vaz mu zlomilo až to, že okradl docela obyčejného Slováka o pozemky na hezkém místě. Mohl mu těch pár metrů pozemků vrátit, jenže jako správný elitář zaštítěný prezidentským křeslem a týmem právníků, nedokázal odolat.

Čas na nalezení nového vhodného kandidáta byl krátký, ještě kratší než seznam osobností s tím ideologicky správným názorem. Čaputová je z nouze ctnost, schopná zaujímat veřejnou pozici jen pokud bude mít na své straně média. Jenže co pak? A co když některá média nebudou poslouchat? Všem není možné dat nálepku fake média nebo proruská média a podobně. Ono už to moc nezabírá. Podobně jako snaha o cenzuru a přepisování minulosti. Dokud budou naživu lidé s historickou pamětí, vždy se najde někdo, kdo si vzpomene, jak chování elitářů přesně kopíruje totalitní praktiky funkcionářů totalitní vlády.

Je zábavné sledovat veletoče elitářů, co tak rádi kádrují všechny prohřešky politiků jiných názorů, ale jsou při tom ochotni okecat téměř jakýkoliv průser svých oblíbenců nebo dočasných spojenců. Falešné vzdělání Maláčové vadí, falešné vzdělání Čaputové je jistě v pořádku. Babiš vadí, Kalousek nevadí, stbák Štětina nevadí, stbák Babiš vadí, senilní Schwarzenberg nevadí, stárnoucí nemocný Zeman vadí…….

Vždycky se objeví někdo prakticky neznámý, komu média vytvoří svatozář a zmanipulované stádo se nechá zase a znovu napálit.

Přitom by stačilo pouze měřit všem grázlům stejným metrem, nechat vyprofilovat nové osobnosti a nesnažit se pořád o to hledat nějaké cizí národy a celebrity, kterým je potřeba se uvrtat v konečníku.

Je zajímavé prožívat těch posledních třicet let a vidět katastrofální úbytek skutečných osobností na úkor rychle vytvořených konzumních celebrit, co po splnění své role jsou zapomenuti. Nepomohou ani nové sochy a přejmenované letiště. Rychle vykvašené mediálně vytvořené celebrity jsou většinou zapomenuty ještě za svého života a udržet je v paměti stojí hodně úsilí těch, kteří se z falešného odkazu živí. Osobnostmi se obvykle stanou ti, co vlastní pílí nebo vlastním těžkým rozhodnutím provedli něco velkého. Nikoliv ti, které stačilo za balík peněz vytáhnout z průměrnosti.

Moudrý muž a zároveň skutečná osobnost pan Ivan Medek kdysi řekl, že některé lidi nazýváme celebritami, abychom si je nespletli s osobnostmi.

Autor: Martin Ambros

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 775 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz
61 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.