cancel_culture_shutterstock_1757700140.840x540c
4.3.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

“Cancel culture” pokračuje a nabírá obrátky

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAmerický autor dětských knih byl politikou demokratů označovanou jako „cancel culture“ umístěn do trezoru. Nelíbí se šest jeho knih, které už „navždy“ zůstanou pod zámkem a nebudou vydávány.

Podle společnosti Dr. Seuss Enterprises, která pozůstalost spravuje, k radikálnímu kroku došlo po důkladném konzultování s učiteli, specialisty a odborníky na dětskou literaturu. Šest titulů bude uloženo „do trezoru“ a bude zamezeno jejich dalšímu vydávání. …Všechny knihy obsahují nějaký rasový stereotyp. V pohádce And to Think That I Saw It on Mulberry Street vystupuje Číňan s dvěma hůlkami a miskou na jídlo. V povídce If I Ran the Zoo se objevují dva primitivní Afričané s listy okolo pasu. Podle Dr. Seuss Enterprises jsou tato vyobrazení závadná a ubližují.

Toto doslova tragikomické rozhodnutí správce pozůstalosti autora vystupujícího pod pseudonymem Dr. Seuss reaguje na postoj progresivních médií k rasové problematice, zejména v USA. Tato politika široce uplatňovaná a nazývaná „cancel culture“ (kultura zákazů či rušení) dopadá i na novináře, tj. na prostředí, kde vznikla. Příkladem může být propuštění reportéra The New York Times Donalda McNeila, jak o něm referuje iDnes.cz . Právě tento titul, společně s novinami The Washington Post, byl ústředním zdrojem propagandy proti bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi. O jejich aktivitě před volbami i nyní po volbách se dovídáme dnes a denně. Přesto se stále v českých médiích, veřejnoprávní ČT nevyjímaje, zprávy z těchto médií považují za „objektivní“.

Co se „Číňana s dvěma hůlkami a miskou na jídlo“ týče, je to směšné i proto, že se v Číně stále ještě hůlkami jí. Jde zřejmě o „stereotyp“ Číňana věčně hladového. Možná, že kdyby autor psal o tom, že sice jí hůlkami, ale z talíře, asi by zákazu ušel. Miska, která evokuje malou hrstičku rýže, je prostě podle moderních progresivistů „úplně špatně“.

Navíc je zrovna tato kniha o Číňanovi v klatbě v době, kdy administrativa Joe Bidena vytyčila svou staronovou politiku vůči současné Číně. „Náš vztah s Čínou bude založený na konkurenci tam, kde je to potřeba, na spolupráci tam, kde je to možné, a soupeření tam, kde je to nutné,” uvedl Blinken ve svém prvním velkém projevu od nástupu do úřadu, v němž představil priority budoucí zahraniční politiky USA. „Zvládneme největší geopolitickou zkoušku 21. století: náš vztah s Čínou.”

USA tak budou pokračovat v „ostré“ politice proti Číně z doby Donalda Trumpa a kterou „předznamenaly kroky Baracka Obamy“. To je úlitba amerických demokratů Obamovi. Trump totiž změnil americkou politiku vůči Číně naprosto zásadně tím, že na převážnou většinu zboží z Číny uvalil vysoká cla. Demokraté tuto politiku kritizovali, protože údajně zdraží zboží pro „obyčejné Američany“. Pokud je mi známo, USA o rušení cel zavedených Trumpem neuvažují. Bylo by ale velmi podnětné, aby nová administrativa přišla s tím, kde konkrétně bude s Čínou „konkurovat“, kde „spolupracovat“ a kde „soupeřit“. Nabízí se například spolupráce na „záchraně klimatu“. Pokud by Bidenova administrativa chtěla svět zachránit, musela by především tvrdě setřít Čínu za to, že v roce 2020 uvedla do provozu rekordní výkon uhelných elektráren. Zatímco progresivní Západ bude uhelné elektrárny rušit, ty budou plně nahrazeny elektrárnami čínským a z hlediska „globálu“ to vyjde na stejno. Vlastně ne, protože Západ na tom ekonomicky prodělá.

Taková politika je skutečně poplatná „cancel culture“ jako hrom.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 999 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)