KORONAVIRUS
2.2.2020
Kategorie: Společnost

Byznys Greta s.r.o. se na chvilku zadrhnul … světem teď hýbe koronavirus a brexit

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Greta sedí v koutě a pláče, její tým ve snaze upozornit na sebe hlásá, co vše si chce patentovat. Byznys Greta s.r.o. se na chvilku zadrhnul, copaté děvče se vrátilo před školu, do které de facto nemusí, ochranka nemá koho odhánět. Nikoho ani nezaujal nový návrh na udělení Nobelovy ceny této dívce, přestože by si jistě zasloužila. Už jen proto, že před ní ji dostali politici za něco, co nikdy neudělali, čímž ji výbor pro přidělování natolik znevážil, že je bezcenná. Kdyby ji dostala Greta, ukázalo by to na ještě větší nicotnost laureátů a zpolitizování kdysi tak uznávané ceny. Vše je zapomenuto, přišly Brexit a Koronavirus.

Britové i přes pláč některých poslanců v Evropském parlamentu složili vlajku, jejich hlavní vůdce vyzývající k opuštění organizace Farage ani nemohl ukončit projev na rozloučenou a obrazně se svými kolegy nasednul na loď a odplul domů. Neboť doma je tam, kde jste se narodili, strávili jste tam dětství a stali se později užitečnými své vlasti. Velká Británie bude mít dost problémů vyrovnat se s islamizací a migrací, vrátit do původních pořádků ekonomiku, které budou jistě někteří členové EU házet klacky pod nohy, to jako trest za to, že Brusel přišel o výkonnou slepici snášející zlatá vejce. Navíc bude pokračovat snaha Skotů být samostatnější, což je jejich historický sen. Nicméně si Britové mohou říct, že jsou opět svobodní a nikdo jim nemá co říkat, jakým způsobem se mají vypořádat s vlastními problémy. Boris Johnson vyvedl se zjevnou podporou královny Velkou Británii ze spolku, nad níž vládu převzali liberálové, Zelení a šílenci.

Česká televize přinášela záběry, které měly navodit dojem, že Britové už nyní smutní po ,,přátelích“ z pevniny. Opak je pravdou. Velký mejdan spontánně probíhající v anglických městech ukázal, jak Corbyn po celou dobu s pomocí BBC lhal. Vlajky Evropské unie zmizely z úřadů a Boris Johnson může vytáhnout rukávy a pustit se do práce, která ho čeká.  Pokud se mu bude dařit, dá se očekávat, že přijde další exit. Nelze momentálně předpovídat, kdo to bude, ale podaří li se Salvinimu vrátit k moci, bude Itálie dalším adeptem. Albánie a Švýcarsko přerušily již snahy přiblížit okamžik svého vstupu do EU, ostatní členské země budou muset připlatit, aby nahradily britský výpadek v rozpočtu. Poláci a Maďaři již mají buzerace z Evropské komise dost, Česká republika stále sveřepě a naštěstí odmítá platit eurem. Není vše takové, jaké si evropští vládci přejí. Merkelová tiše zuří nad existencí AfD, von der Leyenová, která vystřídala opilce Junckerse v roli hlavního inkvizitora v čele Evropské komise, přišla definitivně o Británii, Macronovi se v Paříži tlučou policisté s hasiči. Přidejme očekávanou neschopnost integrovat migranty a dokázat, že jejich slibovaná užitečnost je realitou, dále ekonomický propad automobilového průmyslu a neochotu Evropanů připojit auta k zásuvkám vedoucí k přiblížení se další hospodářské krize, a máme tu vcelku nepříjemnou kontinentální atmosféru, které se zbavit při nastoleném směru nebude snadné, ne li nemožné.

To čínský fenomén Koronavirus je strašák jiného typu. Řada odborníků upozorňuje, že zdaleka nedosáhnul nebezpečnosti chřipkového onemocnění a jde o zpolitizování situace, jisté však je, že se šíří. Kdyby centrem nákazy byl New York, asi by to nebylo takové drama, ale cokoliv je v Číně negativního, je samozřejmě viditelné mnohokrát více. Čínská vláda k tomu přistoupila zodpovědně, uzavřela oblast a dělá vše proto, aby nafouklou realitu zvládnula. I přes kritiku skutečně dělá co nejvíce proto, aby nikdo nemohl říct, že podcenila situaci. Dokonce požádala svět o pomoc. Naši politici ji okamžitě odmítli poskytnout. Jde o zásadní chybu, která se nám vrátí. Jakákoliv snaha podat nyní pomocnou ruku by se nám 100x vrátila v budoucnosti zpět. I kdybychom měli sáhnout do státních či armádních rezerv. Místo toho si hrajeme na zodpovědné vůči vlastním občanům, přičemž víme, že právě Babišovi jsou většinou ukradení, tedy pokud zrovna neprodukují dostatek hotovosti, ze které by mohl čerpat. Krátkozrakost je v tomto případě vlastností, kterou vládní činitelé poškodili do budoucna možnost pracovat s čínskými investory. Takové věci se prostě pamatují. Nulová snaha je trapnou ukázkou české omezenosti. Kdyby o pomoc požádali USA nebo Brusel, letěl by tam se zásilkou vládní speciál.

Začal únor a máme za sebou poměrně drsný první měsíc roku 2020. Moc pozitivního jsme toho nezažili, snad jen úspěšné dokončení Brexitu nám ukázalo světélko na konci tunelu. A to ještě matně plápolající, protože jasným se stane až tehdy, budeme li moc porovnat, jak na tom Británie je. Informace o stavu však neberme ze zpravodajství ČT24, ten kroužek lhářů tam se srocující je naprosto nedůvěryhodný. Prostě si počkejme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 960 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)