samer_shehadeh
7.1.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Bývalý pražský imám: Jsem hrdý na podporu teroristů

Sdílejte článek:

COM

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh v úterý u Městského soudu v Praze přiznal, že pomohl svému bratrovi a jeho ženě vycestovat do Sýrie a přidat se k teroristické organizaci Fronta dobytí Sýrie. Dodal, že to nepovažuje za trestné, protože neuznává syrskou vládu a organizaci nevnímá jako teroristickou.

Ve své výpovědi dále prohlásil, že pro něj rozhodnutí českých soudů není podstatné, nerozhodují podle islámského práva šaría. S vězením počítá.

Soud jistě zodpoví řadu konkrétních otázek, snad také přinese informace k dopadení těch dvou uprchlých zločinců. My jako občané si však musíme pokládat otázky také:

Musíme se ptát, proč nám experti tak sebevědomě tvrdili, že muslimové v Evropě a v Česku jsou v naprosté většině dobře integrovaní a loajální našemu společenství, přes to, že se začalo ukazovat kolik islamistů, extremistických kazatelů, islámských center a mešit šířících radikální ideologie, kolik vyloučených muslimských no-go zón se tu nachází a bohužel i kolik teroristických útoků se v Evropě přes všechna ta ujišťování událo.

Musíme se ptát, jak je možné, že si pražští muslimové zvolili jako svého představeného člověka vyznávajícího kult násilí, zotročování a vraždění.

Musíme se ptát, jak je možné, že mu na jeho podporu terorismu přispívali finančními prostředky jeho souvěrci.

Musíme se ptát, kdo z muslimů v České republice sympatizuje se světonázorem pana Shehadeha, jaká část z těchto lidí je ochotná islamistické teroristy podporovat, nejen finančně, ale i vším možným, od návštěv kázání radikálních imámů, po výchovu svých dětí k nenávisti vůči nevěřícím a konkrétním skupinám lidí, třeba Židům.

A musíme se ptát, co jsme ochotni a vůbec schopni učinit, ukáže-li se, že počet muslimů nekompatibilních s naší společností také u nás není zanedbatelný, co jsme schopni učinit, abychom se před hrozbou islamistického terorismu ochránili.

Musíme se ptát, zda si naše elity uvědomují, že nikoli naší společnosti loajální muslimský věřící, ale právě radikální islamista jen čeká na jakoukoli skulinu, kterou by protáhnul svoji nenávistnou doktrínu, a kterou mu poskytnulo třeba rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně nošení hidžábu ve škole tou somálskou studentkou-

Musíme se ptát, zda existuje vůbec zájem české oficiální moci na tom, aby byl udržen charakter naší země vycházející z našich kulturních a civilizačních tradic, charakter země, která nepřipustí, aby tuto naši podstatu někdo měnil a ohýbal nekompatibilním náboženským učením, neslučitelnými morálními i právními zvyklostmi a zneužíval k tomu ustanovení zákona o náboženských svobodách.

Už v zájmu té většiny slušných a přizpůsobených ze všech muslimů, kteří u nás žijí, se musíme se ptát i na to, co hodlají oni sami udělat pro to, aby jim majoritní společnost důvěřovala a aby se stali nedílnou a plodnou součástí lidského společenství České republiky.

Západní Evropa se bála tyto otázky vůbec položit, natož na ně relevantně odpovědět. Proto dopadla tak, jak dopadla.

Shehadeh je od listopadu 2018 ve vazbě. Byl dopaden v Jordánsku. Z Česka odešel, protože již věděl, že se proti němu chystá stíhání. Bývalý pražský imám se ocitl v hledáčku tuzemských tajných služeb a policie už před lety kvůli obavám z radikalizace. Podezření vyvolala například výzva určená jeho souvěrcům, aby se neúčastnili akce proti terorismu spolu s křesťany. Někdejší pražský imám Shehadeh studoval v Saúdské Arábii. Po návratu byl zvolen pražskými muslimy do čela Muslimské obce v Praze. Odtud před čtyřmi lety kvůli vzájemným sporům odešel. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 377 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.