19.12.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Být muslimem je dnes celosvětové terno. Všichni Vás tolerují

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 19|12|2013

Náboženství po celé věky hýbe lidskou civilizací. Hodně málo si dnes stále ještě křesťanská Evropa uvědomuje, že probíhá velká odveta za historické křižácké války. Mám pocit, že odvetné vrhání chleba proti kamenům nemá v budoucnu vůbec žádnou šanci.

 

 

V rámci svého osobního studia jsem procestoval valnou většinu arabského světa. Nikdy jsem neměl během svých cest žádný problém. Ať už to byl divoký východ arabského poloostrova nebo se jednalo o supermoderní arabské ropné státy.

 

Všude jsem byl v bezpečí. Pokud jsem totiž striktně dodržoval jejich místní zákony. Vždy jsem se musel přizpůsobit tvrdé direktivě.

 

Dlouhé kalhoty, dlouhé rukávy, hlavně žádné nepřístojnosti. Pak teprve jsme byli kamarádi.

 

Člověk, který prošel tyto krajiny sám, bez jakékoliv opory a zabezpečení svých úřadů, konzulátů a velvyslanectví, poznal jinou kulturu, jiné zvyky.

 

Moje osoba v posledních třech dnech navštívila západní Evropu. 

 

Spal jsem jednu noc v Curychu, jednu noc ve Frankfurtu a jednu noc v Bruselu.

 

Všechny ty večery jsem nemohl usnout. Ze stejného důvodu jako na Blízkém Východě. Muezzini, mešity, volání k motlitbám, to vše bylo koloritem “evropsky” stráveného večera.

 

Média, která každé ráno popisovala život arabských imigrantů. Média, která úplně mlčí o novém evropském standardu. O Evropě, která stojí na pokraji konce svého náboženství. Na pokraji své víry.

 

Žijeme v Evropě, která už Evropou není. Už se stala západním výběžkem arabského poloostrova. V očích muslimů se stala Evropa jejich životním teritoriem. Získaným mírovou protikřižáckou válkou.

 

Oni, na rozdíl od multikulturních Evropanů svoji historii nezapomněli. To jen my nevíme nic. Co kdo nám přednese, to respektujeme. Od narození jsme vychováváni k toleranci. Tolerance je bezesporu nádherná smysluplná vlastnost pro šťastnou budoucnost.

 

Ale má malý háček. Je na sto procent jednostranná. Díky své jednostrannosti se tím stává z tolerance slabost. Opovrženíhodná slabost. Která se může vymstít.

 

 

Myslím, že je potřeba stát se znovu křesťany. Zapřemýšlet, za co vlastně naši předci bojovali. A za co umírali. Popřemýšlet, jestli zrovna ta víra v Boha neudržovala rovnováhu sil ve světě. My se Boha ve velké míře zřekli. Ne tak už “protivník”…

 

Pokud si co nejrychleji neuvědomíme současný vývoj, prohrajeme.

 

Úplně všechno. A především naši budoucnost.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.