migrants
1.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Být Kurdem znamená stigma

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Uprchlíci, kterým v domovské zemi hrozí pronásledování, nemohou být ze zemí Evropské unie vyhoštěni ani poté, co zde spáchají závažný trestný čin. Soud tak rozhodl na základě dotazů, které k tomuto soudu vznesla česká a belgická justice. V českém případě se jednalo o muže původem z jihoruského Čečenska, kterému ministerstvo vnitra udělilo azyl v roce 2006, když byl ještě předtím odsouzen ke tříletému trestu za loupež. Později dostal devět let vězení za další loupež a vydírání. Tento trest si měl odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Ministerstvo mu kvůli opakovaným zločinům v roce 2014 azyl odebralo, proti čemuž se muž odvolal.

Nerozumím tomu. Na jedné straně tedy nemůžeme vyhostit migranta, který zde spáchal zločin, protože mu v jeho zemi hrozí trestní stíhání nebo jiná perzekuce. A na straně druhé se snažíme o vyhoštění migranta, který zde nejenom nespáchal zločin, ale integroval se, naučil se česky a začal zde podnikat. Jedná se o případ tureckého Kurda Fedaie Ergina , o kterém jsem zde nedávno psal. Přesto že zde žije již více než 11 let, tak mu české úřady azyl neudělily. A aby toho nebylo málo, tak mu zrušily i trvalý pobyt, takže mu hrozí reálné vyhoštění. Což v jeho případě znamená vyhoštění není těžké uhodnout. Je to Kurd, který podporoval krajany v boji proti ISIS. Vzhledem k tomu, kolik dostali Markéta Všelichová a Miroslov Farkas (čeští občané odsouzení v Turecku za údajnou podporu YPG), tak v případě Ergina by se jednalo zcela jistě o 10 a více let.

Takže se ptám, co rozhoduje o tom, koho vyhostíme, či ne? Jestliže nemůžeme vyhostit ani zločince, který zde spáchal trestný čin, ale člověka který se neprovinil ničím a v jeho rodné zemi mu hrozí vězení vyhostit můžeme. Obávám se, že tím pomyslným závažím na misce vah není to, jak se chováte nebo nechováte, ale jaké národnosti jste a z které země pocházíte. Není žádným tajemstvím, že Erdogan pořádá hon na své odpůrce po celém světě. Snaží se je dostat zpět do Turecka a exemplárně potrestat pro výstrahu. No a vzhledem k tomu, že evropská politická reprezentace, českou nevyjímaje, má před Erdoganem stažené půlky, tak se snaží tomuto tureckému „Erdolfovi“ vyjít vstříc. Co na tom, že to odskáče nevinný člověk i s celou rodinou. Možná, že kdyby byl Ergin např. Somálec, co zde prodává drogy a krade, tak bychom jej nevyhostili. On je ale Kurd a tak má zřejmě smůlu.

Autor: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 459 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)