DEMOFANSSLOVENSKO
18.10.2020
Kategorie: Společnost

Byli to fotbaloví fanoušci?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝEvropou se postupně žene vlna nepokojů a projevů nespokojenosti s opatřeními, které absolutisticky vládnoucí rádoby demokratické politické koalice vyhlašují v boji s koronavirem. Přestože jsou naprosto neúčinná, viz čísla, která jsou však zčásti tvořena uměle a rozhodně nevyjadřují skutečný stav nákazy obyvatelstva covidem 19, politici ruku v ruce s některými odborníky prosazují další utahování šroubů.

Je vcelku jasné, že covid nezmizí, vakcíny moc nepomohou a mohou uškodit, účinné léčivo není doposud známo, přestože existují možnosti využívat některé ze starších a pravděpodobně účinných léků, což se ovšem nehodí farmaceutickým koncernům, takže se o nich mlčí. Na vir tak platí buď vybudovaná imunita, nebo absolvování onemocnění, které může mít různé průběhy, nicméně nevede až na výjimky k úmrtí. Tam, kde lze v kolonce příčiny smrti hledat covid, je třeba vědět, že dotyčný měl úplně jiné zdravotní problémy. Samozřejmě se dozvídáme o vysokých horečkách, bolesti hlavy a dočasných ztrátách chuti a čichu, nicméně kdo prožil zásah těžké chřipky, ten ví, že průvodní jevy jsou s výjimkou čichu a chuti stejné, trvají i deset dní a člověk je po absolvování této nemoci tři týdny vyčerpaný. Srovnávat to může jen ten, kdo si prodělal obě nemoci v stejné intenzitě, přičemž i těžká chřipka má své oběti především mezi staršími lidmi a imunitou nevybavenými jedinci. Tolik skutečnost bez ohledu na sadomasochisty mající snad i radost, že měli pravdu, když nedobrá čísla stoupají a dávají u nás za pravdu šílencům Prymulovi a Flégrovi.

Máme tu ještě jednu jistotu. Podíváte li se na dění ve světě, všude to má podobný průběh, média píší stejně, shodně se chovají i vlády. Roušky se staly univerzálním znakem Evropanů, jejich sundavání hned jak to jde patří k těm, kteří prostě ví, že jde o nesmyslnou ochranu před něčím, co je naopak lepší chytit. Ona ta čísla jsou vylhaná ze dvou důvodů. Testy prostě neurčují, kdo je nemocný a kdo ne, kolik má v sobě viru a je li aktivní či je pozůstatkem prodělané infekce. To za prvé. Za druhé i při plošném testování nelze zabránit přenosu viru mezi lidmi v různém období, při neplošném se zase nikdy neodhalí všichni. Takže při skutečnosti, že stejně neexistuje známý lék, je všechen ten humbuk naprosto komediální událostí, nafouknutou a zbytečnou. Divadelní představení s potřebou stavět polní nemocnice je už jen zlatým hřebem režisérů covidmánie stojící nejen miliardy, ale zároveň podporující totální propad střední podnikatelské třídy, ožebračení miliónů lidí a připravující bohatnutí bankovního sektoru, farmaceutických koncernů a těch, kteří rozhodují o nákupech zdravotnického materiálu. U nás je to Babiš v tandemu s Prymulou.

Lidem v Evropě již dochází, jak velký humbuk to je. Problémem zůstává názorová roztříštěnost a strach budovaný ,,demokratickými“ vládami napříč Evropu, Severní Amerikou, přidat můžeme Austrálii. Politikům, médiím a epidemiologům se podařil mistrovský tah a nezávisle na politických názorech jednotlivců společnost polarizovala na koronašílence a covidignoranty. U prvních obavy z nákazy, vyžívání se v uveřejňování těžkých případů a důvěra v čísla včetně hysterie s rakvemi plnými zemřelých zatemňují mozek, druzí vše berou s nadhledem a spíše počítají nedozírné ekonomické ztráty a uvědomují si, že příští měsíc mohou díky covidu umřít hlady a nemít na nájem. A právě ti vyráží do ulic a stávají se strůjci oprávněných protestů. Vzhledem k výše uvedenému, kdy jakýkoliv odpor založený na logice je nazýván konspirací, lze konstatovat, že nepokoje a demonstrace jsou oprávněné a měly by mít za následek buď změnu přístupu jednotlivých vlád, nebo jejich svržení. A zde je problém s již zmíněnou polarizací společnosti, neboť na stranu zkorumpovaných politiků a šiřitelů strachu se přidává velká část veřejnosti a v záloze jsou i ozbrojené složky ministerstev obrany a vnitra.

Včera se v Bratislavě dle médií sešli fotbaloví a hokejoví rowdies a snažili se dostat do budovy vlády. Ve skutečnosti tam bylo mnohem více lidí, než kolik se jich na celém Slovensku věnuje v ochozech stadionů těmto sportům. Došlo k nasazení policie a její zásah byl neadekvátní situaci. V neděli podobná akce bude v Praze, samozřejmě lze čekat podobný průběh. V Německu či Francii probíhají demonstrace již déle, jen se v médiích o nich nemluví, případně se razantně snižují počty účastníků. Často už nejde jen o koronavir, přidává se nespokojenost s politickým a ekonomickým směřováním Evropy, to se však v televizi také nedozvíte. Celý ten humbuk už přerostl do obrovské bubliny, která ve skutečnosti dusí celou Evropu. A v nastalé situaci si v Bruselu připravují na pokraji zájmu nové nesmysly, na jejichž zvrácení bude po utichnutí covidmánie dost pozdě. A o tom to celé je.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 484 times, 9 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.