zena9
12.5.2019
Kategorie: Společnost

Byla jsem ženou

Loading...
Sdílejte článek:
PETR BURIAN
.
Provozovatel sociální sítě Xichtbook zrušil americkému prezidentu Trumpovi sérii příspěvků k oslavě narozenin jeho ženy Melanie. Ve formě výzvy v něm apeloval na jiné ženy, aby první dámě USA popřály k výročí narození.

Hlavním kazem a závadou zveřejněného textu bylo oslovení: Milé dámy!Protože prý porušovalo zásady sociální sítě, která nepovoluje, aby uživatel v reklamách uváděl osobní vlastnosti, tedy například pohlaví osob, na něž cílí.Paradoxem této, ale i jiných diskusních platforem a potažmo celé naší dnešní euroatlantické kultury je to, že nesmíte oslovit toho, koho chcete oslovit, nýbrž úplně někoho jiného. To proto, že kdyby se ten někdo úplně jiný v oné skupině správně oslovených nacházel, tak by z toho mohl mít civilizační šok. Takže pokud jste se třeba náhodou zamíchali do davu nakupujících, nesmí vás amplion v supermarketu oslovit Drazí nakupující, ale Vážení pomíchaní. Protože takhle je to správné a tak to má být.

Můj kamarád a šachový kolega Olda býval starý šprýmař. Jednou jsme se potkali před hracími sály na cigaretě. Olda hrál vedle v místnosti za jiné družstvo a jeho partii jsem neviděl.

„Tak co, jak to u tebe vypadá?“ ptám se.

„Mám sice figuru míň, ale stojím líp,“ referuje mi zvesela on.

To ještě není paradox, v šachu můžete obětovat figuru za útok a stát skutečně na výhru. Za půl hodiny, stejné místo, stejná otázka.

„Prohrál jsem,“ žmoulá Olda smutně cigáro, „kvůli tomu, že soupeř je idiot a nerozumí tomu. Nevšiml si totiž, že stojím líp!“ Ano, to už paradox je. Ovšem pořád mi to připadá jako logičtější vysvětlení, než to popsané výše.

Paradoxem druhým onoho mazacího přístupu je ten prostý fakt, že sociálně sítě mají vyšperkované programy přímo slídící po detailech vaší osobnosti. Od pohlaví, věku, sociálního okruhu, přes vaše zájmy, záliby, politické názory až po vzdělání, charakterové tendence a třeba i zdravotní stav. Všechno, co tam vykváknete, je skrytou binární rozvědkou rozpitváno do nejmenších detailů a zasložkováno. To kvůli reklamě, která má mířit přímo na tělo a do konkrétního šuplíku vaší peněženky.

Veřejně známým se už stal soubor cookie, který vás natvrdo doslova tyranizuje a šikanuje na každé navštívené stránce a neomaleně z vás vytlouká souhlas s tím, aby vaše osobní preference mohl použít k následnému zahlcení vaší osoby reklamami šitými vám přímo na bankovní účet. A nejenže se tím vůbec netají, on vám to na rovinu i takhle přímo řekne. Takže varování takového automatizovaného sociálního policajta může potom vypadat třeba i takto: Vy, Xavere Juvenoviči, výška 180, váha 91, číslo bot 44, se třemi exekucemi a s příplatkem na bydlení, z komunistické rodiny, děda StBák, babička alkoholička, poslouchá Judas Priest, preferuje teflonové pánve a LED svítidla, onanuje 5× týdně a chlastá neředěný Fernet po decákách, přestaňte ostatní motoristy oslovovat kolegové řidiči, protože tím neoprávněně zasahujete do jejich osobní identity.

Paradoxem třetím této překorektní gender taškařice je ten prostý fakt, že ona sociální síť svou pseudoochranou určité cílové skupiny, v tomto případě dam, veřejně porušuje jejich právo na svobodný výběr identity. Cožpak dáma musí být nutně žena? A kdo jí to chce vnutit? Skupinu dam může klidně tvořit sedm pohlaví všech věků, vzdělání a povolání, včetně silné komunity bývalých hasičů v důchodu. Tedy oslovením Milé dámy leader promlouvá k tak širokému spektru občanů, že by to nepobral ani Český statistický úřad.

Podle zásad queer ideologie si totiž každý může v rámci své dané identity zvolit identitu jakou chce. Tady je potom oslovení skupiny bezdomovců popíjejících po ránu lahváč před hlavním nádražím: drahé slečny inženýrky, naprosto v pořádku. A nevidím jediný důvod, proč by mi to měl někdo zakazovat a je tak ochudit o zasloužený sociální statut.

A douška na závěr. Četl jsem kdysi krátký postřeh jedné naší podnikatelky, která se po 20 letech v USA zase jednou podívala domů, do České republiky. Její nadšení neznalo mezí:

Taxikář mi pomohl naložit kufry a už ve voze mi rovnou pochválil kostýmek, účes a to, že mi to sluší. U hotelu mi kdosi přidržel dveře. Ve vestibulu mi několik mužů nepokrytě zíralo na výstřih, nohy a rentgenovalo můj zadek. Jiný muž mě vpustil první do výtahu a lehce se mnou zašpičkoval. Všichni muži se na mě mile usmívali a dávali mi všude přednost. Cítila jsem se obdivovaná jako královna. Byla jsem po těch letech zase ženou.

To bylo v době, kdy svět byl ještě v pořádku.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 16 820,78 Kč
Vybráno 48.05%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 652 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.