SLACHTAPRISAHA
27.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Byl Robert Šlachta likvidátorem ÚOOZ i když to myslel dobře ?

Sdílejte článek:
PAVEL OPL
pavel-oplVstup Roberta Šlachty do politiky je stejně překvapivý, jako jeho příchod na ÚOOZ z “Drogovky”. To říkám jako člověk, který k ÚOOZ nastoupil čtyři měsíce po založení tohoto útvaru v roce 1995.

V době, kdy jsem sloužil u ÚOOZ, byl Robert Šlachta “řadovým” detektivem na “Drogovce”, která byla jedním z odborů ÚOOZ. Její tehdejší vedoucí odboru byl pan Komorous, který naprosto nesnášel ostatní organizační součásti ÚOOZ a měl obrovské osobní ambice, které vyústili v odtržení Národní protidrogové centrály od ÚOOZ a stali se samostatným útvarem kriminální policie s celorepublikovou působností. (k odtržení došlo těsně po mém odchodu z ÚOOZ)
Bylo pro mne proto několik let později velkým překvapením, když do čela ÚOOZ přišel člověk právě z “Drogovky”, která ÚOOZ tolik nenáviděla. 
Ve veřejných vyjádřeních pana Šlachty i dnes slyšíte to, co mu zalívám, že právě on je příčinou likvidace ÚOOZ a celkové reorganizace Policie ČR, která zlikvidovala značnou autonimii specializovaných útvarů kriminální policie, což vnímám za obrovskou chybu a v tom má pan Šlachta (a mnozí další) pravdu.
Pan Šlachta neustále mluví o korupci a závažné hospodářské trestné činnosti. Tato trestná činnost je samozřejmě velmi závažná a její problematika by mělo být v gesci specializovaného útvaru kriminální policie. A to také byla. Touto činností se zabýval tehdy Útvar pro odhalování korupce a závažné hospodářské trestné činnosti, někdy nesprávně označován za ekonomickou kontrarozvědku.
ÚOOZ – Útvar pro odhalování organizovaného zločinu se měl zabývat nikoliv hospodářskou kriminalitou, ale kriminalitou tzv. obecnou. Tzv. “pytlačení v jiných vodách” – myšleno věnováním se kauzám hospodářským, nikoliv kauzám obecné kriminality, se oprávněně nelíbilo mnohým lidem z vedení policie a nepochybně i toto bylo použito jako jedna za záminek té velmi špatné reorganizace. A těch “hospodářských” kauz bylo více a je pro mne nepochopitelné, proč nebyly kolegiálně předány v rámci poznatků k dalšímu zpracování organizační součásti, která k tomu byla určená. Nepodsouvám panu Šlachtovi, že jednal ve zlém úmyslu, ale stalo se a o týmové spolupráci na nejvyšších postech Policie ČR mluvit nelze.
Pana Šlachtu osobně neznám, přesto věřím, že je férový člověk s obrovskou znalostí a zkušeností z policejní práce. Přeji mu, ať se mu v politice daří. Jestli se mu to podaří ukáže brzká budoucnost. 
  
  
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 531 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 2,15 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)