BABBIT
9.1.2021
Kategorie: Společnost

Byl jsem přece jen překvapen rozšířením přijatelnosti vraždy

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDV různých komentářích jsem se opakovaně setkal s názorem, že zastřelení aktivistky Ashli Babbitt, která vnikla do Capitolu společně s mnoha jinými aktivisty, bylo úplně v pořádku, jen houšť a větší kapky. Tento názor pokládám za projev patologie v kultuře, v níž ještě nedávno míval život absolutní cenu. Trest smrti je pokládán za nepřijatelný, ale vražda neznamená víc než zpestření večerních zpráv.
 

Smrt je pokládána za selhání lékařské péče a lidé jsou udržováni na přístrojích i v případech, kdy nemohou mít z vlastního života subjektivně ani objektivně žádný prospěch. Vojenská veteránka Babbit se snažila prolézt otvorem po rozbité skleněné výplni dveří do sousední chodby. Evidentně byla neozbrojena a nikoho fyzicky neohrožovala. Byla zastřelena ze sotva dvoumetrové vzdálenosti mířenou ranou do hrudi. Vše je podrobně zdokumentováno, protože těch několik přítomných aktivistů natáčelo videa na mobilní telefony.

Šlo o úmyslné zabití, tedy vraždu. Podle terminologie v USA o vraždu druhého stupně. O nějaké sebeobraně nemůže být řeči. Poškození majetku státu sotva stojí za zmínku. A přece se asociálové na internetu chlubí svojí nekompromisností a tvrdostí. Oni by postříleli všechny a dobře jim tak, pořádek být musí. Protestující procházeli Capitolem a natáčeli si obrazy na stěnách a chaotické dění kolem. Mezi nimi nesporně byli provokatéři označovaní jako Antifa, tedy bojůvky používající fašistické metody. Jde o předvoj „neomarxistického“ hnutí. Aktivisté Antify mají za sebou vraždy a někdy mírné tresty, protože omezovat svobodu je přece nehumánní. Článek nepíši pro potěchu Pirátů.Ashli Babbit byla zcela obyčejná žena, jen s trochu vyvinutější představou, že je třeba hájit spravedlnost, tak jak si ji sama představovala. Ironií osudu nosila stejné jméno jako „hrdina“ románu „Babbit“ o typicky americkém středostavovském maloměšťákovi. Spisovatel Sinclair Lewis čelil obžalobě, že zesměšňuje americký životní styl a americké hodnoty. Americké hodnoty se ale mění.

210107-ashli-babbitt-videoVideí dokumentujících zastřelení aktivistky Ashli Babbit jsem našel mnoho. To, co jsem nenašel, a asi hned tak nenajdu, je jméno vraha. Jméno zasahujícího policisty v případě veterána drogového dealingu George Floyda bylo známo hned. Ačkoli zjevně chyběl úmysl, byl policista obžalován z vraždy druhého stupně. Následovaly nepokoje hnutí Black Lives Matter, které jsou rovněž bohatě zdokumentovány. Tlupy osob násilně vnikaly například do obchodů, které vykrádaly, ničily vybavení a vypalovaly je, zapalovaly auta včetně aut policistů, útočily na policii. Málokdo si dovolil jim to veřejně vyčítat, verbálně je podporovala nebo vyjadřovala „pochopení“ řada politiků Demokratické strany včetně Hilary Clintonové a Baracka Obamy.

Média a politici uplatnili ve své většině dvojí metr, jako symbol naší doby, k níž patří úpadek snahy o objektivitu, účelové lži a pokrytectví, to vše po nedlouhém období, kdy byly hodnotami objektivita a vyváženost. Teď je přípustný jediný správný názor. Dozvěděli jsme se, že výrok: „Na všech životech záleží“ není správný.

Po první světové válce se humanisté hromadně vyjadřovali, že něco podobného se přece nemůže opakovat, když má lidstvo takovou zkušenost s hrůzami války. Samozřejmě se to potom opakovalo tak jako před tím a opakovat bude. A bude to tím snažší, že vrazi nevidí oběti výbuchů strategických raket s nukleární náloží a střílení civilistů z dálkově řízených dronů vypadá jako počítačová hra. Asociální porucha osobnosti a poctivé plnění úkolů nevymizí.

Co to asi bylo za lidi, kteří organizovali a prováděli transporty, týrání těžkou prací a hladem, usmrcování plynem? Co to bylo za lidi, ti Němci, příslušníci nejkulturnějšího národa, kteří na Ukrajině, v Bělorusku, Rusku a jinde naháněli lidi do stodol, které pak zapalovali? Byli to hodní otcové rodin, kteří plnili důležité úkoly. Pořádek přece být musí! Jen vědět, co je správné.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 077 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
79 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.