prahapanorama
3.4.2019
Kategorie: Ekonomika

Bydlení v Praze po pirátsku

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HOUŠKA

houskaDnešní debata s piráty na téma byty v Praze mě obohatila o nové poznatky:

Bydlení v Praze je lidské právo.

Je mnoho lidí, kteří by v Praze rádi bydleli a nemohou najít kde. Je tu svinsky draho. Měla by jim pomoci pražská radnice. Protože ta se má starat především o ty, co v Praze nebydlí, ale rádi by. (Těch, co v Praze bydlí a tu radnici volili, není třeba se zas tak ptát.)

Problém je, že jsou tu kulaci, kteří drží i několik bytů, a některé z nich jsou i delší dobu neobsazené.

Proti těm je třeba zakročit. Zdanit je, až ty byty rychle prodaj, klidně i pod cenou. A když neprodaj, radnice by měla mít právo ty byty obsadit nájemníkama. Protože komunální politik je vyvolený k nakládání se všemi byty v rajónu. Protože při nedostatku bytů se z bytu stává veřejný statek.

Tedy nebojte, zatím to chtějí jen mapovat. Aby mohli přijmout následné politické rozhodnutí. Jaké bude, to nikdo neřekl. Tedy: Bude Správné.

A koneckonců vyvlastnění, je-li ve jménu Dobra a správného politického cíle, není nic špatného. Netrvejte na vlastnictví jak na nějakém zpozdilém fetiši.

Respekt k vlastnictví je znakem ultrapravicových extrémistů a libertariánů, co to nemají v hlavě v pořádku. Piráti to v hlavě v pořádku mají a dělají správnou politiku ve jménu Dobra. A lidu. A obecného blaha.

A neříkejte jim, že je to komunistické. Uráží je to. Některé i zraňuje.

Autor: Tomáš Houška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 705 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.