1.11.2014
Kategorie: Společnost

Buzerovat a prudit

Sdílejte článek:

VLADIMÍR PACÁK 01|11|2014

 

Trošku se mi zvedl tlak, neboť mě nadzdvihl příspěvek na TV NOVA, kdy nám redaktor s vážnou tváří sděloval, že od 1. ledna 2015 nám policajt klidně může odebrat či zkrátit dobu platnosti osvědčení o technické způsobilosti vozidla /malý techničák/.

 

 

Na co tedy platíme povinně “technickou daň” každý druhý rok? Pardon to není daň to je poplatek za to, že nám dají známku, vlastně dvě a milostivě nám dovolí užívat náš majetek. Neboť jsme všichni nezodpovědní idioti, na které je třeba řádně, říkám řádně, dohlédnout. Ono je totiž lepší buzerovat všechny než honit skutečné darebáky.

 

No nic, zchladl jsem, abych si hned další ráno přečetl, že “Ministerstvo dopravy plánuje doplnit novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích o povinnost řidiče očistit před jízdou vozidlo od sněhu a námrazy, aby měl dostatečný výhled. Návrh nyní prochází meziresortním připomínkovým řízením a ve čtvrtek zazněl na tiskové konferenci Besipu.“

 

 

Ilustrační foto.

 

Možná by ještě soudruzi z ministerstva mohli přidat: “Jakmile řidič vyrazí, bude povinen ještě očistit nejbližší semafor a v autě musí mít povinně minimálně 2 metry krychlové posypového kamene pro případ, že by někdy dojel do hor. Ale nezoufejme, to vše jen v období od 1.10 do 31.3.” Asi bych uzákonil i dva prezervativy a kontrolovat to bude Franta Vomáčka ze služebny. Co na tom, že přes veškerou administrativu ani nevyleze ven.

  

Nebylo by nejlepší ty naše dárce dobra platit za to, že do parlamentu raději ani nechodí a žádné nové zákony nepřijímají?

 

Vždyť ani já sám netuším, co jsem zase dnes ve své nevědomosti porušil a za co mě selektivně může někdo potrestat, bude-li chtít, či bude-li to potřebovat .

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.