rouskyhodne
4.3.2021
Kategorie: Společnost

Buzerací k lepším zítřkům na věčné časy

Sdílejte článek:

IVO F. CILICH

Opravdu naši představitelé věří, že se po tom všem, co už předvedli, národ opět semkne jako před rokem, kdy tady ten virus byl fakt nový?

S jistým, i když asi ne zrovna radostným, zadostiučiněním, protože už skoro rok tvrdím, že roušky anebo aktuálně i respirátory venku na poloprázdných ulicích opravdu nejsou nic jiného než nesmyslná buzerace či viditelný a hlavně snadno pokutovatelný symbol slepé poslušnosti, pozoruji, že lidi jim na to už zvysoka kašlou.

Venku na ulici, dokonce na hlavní pěší třídě našeho okresního maloměsta, dnes nosilo povinný náhubek evidentně ještě mnohem méně lidí, než jej nosilo ještě minulý týden zcela dobrovolně. A podobné zprávy mám od přátel z celé republiky včetně hlavního města. Nesmyslnou buzeraci, navíc bez jakéhokoli alespoň ne zcela vágního zdůvodnění, totiž lidé zcela logicky časem odmítnou akceptovat.

A tou zcela nesmyslnou uzavírkou všech okresů ten hřebík bohužel zatloukli ještě mnohem hlouběji.

V Rakousku kancléř Sebastian Kurz pochopil, že další a další utahování šroubů by mohlo vést i k jejich prasknutí. Tak jenom pevně doufám, že na to ti naši vládní matlalové nepřijdou až ve chvíli, kdy ty šrouby opravdu prasknou.

Třeba iniciativě Chcípl PES jsem fandil do chvíle, kdy začali usiloval o kandidaturu v říjnových volbách a současně s tím se dle mého názoru až příliš zradikalizovali. Byl jsem na demonstraci 10. ledna a přestože jsme tam drtivá většina lidí byli vzorek běžné populace včetně rodin s dětmi, tak jsem si nemohl nevšimnout i různých již od pohledu na konflikt natěšených rowdies různě se proplétajících mezi námi obyčejnými lidmi. Tohle si měli organizátoři ohlídat. I proto v neděli zůstanu doma. Ovšem tyhle vládní restrikce vyloženě nahrávají radikálním hnutím. Nejen tomuto, SPD či o něco méně Trikolora by mohli povídat. A jestli někdo věří, že současná uzavírka téměř všeho (samozřejmě opět mimo fabrik plných úkáček z ubytoven bez jakékoli kontroly, kde se to šíří ve velkém anebo třeba květinářství, kde se to sice nešíří, ale v podobných krámcích taky ne a ty musí být zavřené… opravdu není vůbec nikomu divné, že mnoho z jmenovaného “ne”patří premiérovi této země) vážně skončí za tři týdny, tak ať si dá obklad na hlavu. Takových “dočasných” uzavírek jsme myslím za ten rok už zažili dost. Ostatně sovětská vojska tady taky byla jen dočasně, jen náš současný premiér byl tehdy v Maroku a pod pláštíkem StB si dělal vlastní kšefty …

Osobně jsem přesvědčen, že tahle buzerace nebude “jen” slibované tři týdny, ale ještě minimálně měsíc, to znamená v rámci trvání “nového” nouzového stavu a pokud jim nouzák ještě někdo (asi jen komouši a opět za něco) prodlouží, tak ještě mnohem, mnohem déle … totalita nenastupuje, totalita tady totiž už zase jede plné pecky!

Opravdu nechápu, jak ještě vůbec někdo může věřit tomu, že to vládní papaláši dělají pro lidi. Kdyby si opravdu mysleli, že jsou ta opatření k něčemu, tak by je dodržovali jako první v rámci zachování jejich životů. A to teda fakt nedělají, dělají přesný opak. Připomnělo mi to ten již legendární zahradníkův příspěvek jak se oni baví na večírku a chudina u PC u fotek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 078 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)