18.6.2015
Kategorie: Politika

Burešstán: Jak chutná moč?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 19|06|2015

Zdá se vám, že je v titulku chyba? Nikoliv. Otázka směřuje k voličům Andreje Babiše, který v honbě za budováním image kamarádského chalana, ochránce všech obyčejných člověků, spravedlivého mesiáše a proroka rovného podnikatelského prostředí, neváhá navštívit plebejský festival písní a tanců, tam si  poctivě vystát frontu na pisoár, ulevit si a tento akt veřejně předložit užaslému elektorátu jako důkaz své lidovosti, obyčejnosti a průměrnosti. „Ten je přece náš, mámo!“ zvolá potěšený volič a otevře dalšího lahváče. Zřejmě tedy alespoň v představách lidumila Andyho a jeho PR týmu.

Jen z tohoto malého příkladu je vidno, že Nebureš zachází se svými voliči jako se stádem buranů, které má v mozku jen dva závity. Jeden na koblihu zdarma a druhý na velebení soudruha spasitele a jeho činů. Co však přináší jeho nový (ne)politický burešovský styl do politiky všeobecně pociťujeme, bohužel, všichni a to stále více.

Neuznaný konfident, kterému jeho řídící orgán u soudu odpřísáhl, že jej v podstatě nikdy neviděl, nikdy s ním nemluvil, nikdy jej k ničemu nezavázal a ty částky za služební byt i večeře vůbec nesouhlasí, si dnes počíná jako kdyby prošel nejen kursem udávání, ale přímo elitním výcvikem pro esa estébácké mafie.

Pravda, měli jsme již ve Strakově akademii více všelijakého lidského dobytka, který u žlabů nejen kvičel, ale hodně hlasitě mlaskal a dokázal přes erární penězovod vytunelovat nejeden fond či „soukromou“ firmu, pánové Gross, Řebíček, Svoboda, Paroubek by možná mohli přispět nějakým vysvětlením jak se tak rychle dají zhodnotit třeba akcie, práce na silnicích, kočárky nebo plné spisovatelské střevo, ale aby někdo začal tunelovat ve velkém celou Českou republiku, to je opravdu  unikát snad i v eurosocialismu.

BURES2015

Co však znamená tento vyšší stupeň řízení státních financí jako firmy v současné praxi? Hlavně zajistit zdroje. Nikoliv ale pro natěšené voliče, z nichž někteří už delší čas otevírají huby, čekajíce slíbený přílet pečených holubů, ale samozřejmě pro vládnoucího oligarchu. Tak se „řídí“ a hlavně fízluje. Strach a údernická tajná policejní práce platí na znejistěné otroky společnosti stále „dobře“ … již od dob soudruha Beriji.

 Tak se vytvoří vnitřní nepřítel, kterého je třeba zlikvidovat a obrat o majetek. U nás jsou to dnes živnostníci a malí podnikatelé, kterým jde Burešstát po krku všemi možnými způsoby. Maskováno pácháním dobra ve smyslu „poctivého“ podnikatelského prostředí.

Dále se začne útočit na nezávislá média, která nepíšou dle not Ústředního výboru ANO. Občas se pohrozí, občas se z pozice moci někdo urazí, dá se nějaká společensky nepřijatelná nálepka či se vyšle  do éteru „řečnická“ otázka ohledně korektního vedení účetnictví, o které by se třeba mohla zajímat nějaká fízlovská struktura státní moci.

Pokud někdo i přes to nepochopí, kdo je tady u nás pravým vládcem, nastupují metody drsnější. Cosa Nostra posílala svým odpůrcům uřezané zvířecí hlavy, Burešstán posílá „utajené náhodné“ kontroly do krámku malé živnostnice či na úřady „neuctivých“ starostů. Cosa Nostra vypalovala provozovny nespolupracujících majitelů, kteří nechtěli odvádět dávky za „ochranu“. Burešfirma vypálí postřikem úrodu pšenice za 4 milóny. Gestapo, StB či KGB si vedly na politicky odbojné jedince tuny svazků, které byly použity ve chvíli, kdy nazrál čas na jejich totální likvidaci. Burešstát si vede svodky ve složkách nesložkách.

Nezdá se vám těch podobenství nějak příliš? Nepřipadá vám to trochu jako kdyby naše vlast byla řízena mafiánsko-bolševickými praktikami?

Dokonce i premiér Sobotka zareagoval. Vyrušen ze svého klidu na práci, musel vystoupit na obranu svého stranického kolegy. Vyslal směrem k ministru financí ostrou supliku, aby se teda jako pan velkomožný možná trochu omluvil, když ta koalice tak pěkně funguje, že přece budujeme ten fungující stát, jistoty a prosperitu a je třeba hlavně vydržet u koryt co to půjde, což, Andreji? Bráchovi ten kšeft s pojištěním pak nějak přihrneme, až to malinko utichne.

Současná síla Burešstánu a jeho vůdce se ukázala v plné dominanci, když Babiš v podstatě poslal Sobotku i s celou jeho trapnou partají do prdele. Nikomu se omlouvat nebude a nadále si bude dělat věci po svém. Tak jak je naučený a vycvičený. A volič? Tomu zase rozdá pár přecukrovaných koblih, nebo pošle několik lidových foteček z pisoárů. ANO, „lidově nachcat do huby“ umí soudruh Nebureš dokonale, ale opakuji tímto otázku z titulku pro jeho sympatizanty a voliče: “Jak vám chutná ta jeho moč?”       

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 18 855,00 Kč
Vybráno 53.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 207 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.