10.6.2015
Kategorie: Ekonomika

Burešovská politika strachu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL HAVLÍČEK 10|06|2015

Máte rádi kontrolu? Jakoukoli kontrolu? “Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde” se vžilo v našich končinách. Proč tomu vlastně tak je? Nemáme náhodou všichni už takovou zkušenost? Podívejme se na takové přísloví blíže… Wiki píše: Význam – ten, kdo má v úmyslu někomu znepříjemnit život (např. mu vynadat, jej potrestat apod.), vymyslí k tomu snadno záminku.

Jste v tramvaji, přijde revizor. Zůstáváte v klidu, protože jízdenku přece máte. “Revize jízdenek, prosím, předložte Vaši jízdenku…” S nepříjemným pocitem někoho nuceně svlékaného sáhnete do kapsy a vylovíte jízdenku… “Ta jízdenka je neplatná, je znehodnocena tolik, že je nečitelná. Zaplatíte tisíc korun pokuty a nebo ve správním řízení pět tisíc.” Inu, zaplatíte. A řeknete si, hajzlové…

zl

Přijde Vám dopis. S modrým pruhem. A je ve Vás malá dušička, cože vlastně ta kontrola bude zase chtít, vždyť včera Vás kontroloval živnosťák, minulý týden zdravotka a předtím Inspektorát práce. Jo, a na příští týden se objednali na kontrolu z berňáku. A nesmím zapomenout donést doklady na pracák, jo a psali taky varovnej dopis ze zdravotky, že nemají přehledy za měsíce 03, 05, 06,07, 11 minulého roku a 01, 04, 09, 10, 11, 12 roku předminulého. Musím vyhledat měsíc po měsíci od nich potvrzené kopie, že jsem je odevzdal a bordel je na jejich straně. Oni ovšem nejsou pod sankcí, kterou by museli platit Vám.

A sociálka Vám poslala platební výměr na penále, protože jste před půl rokem nestihli poslat odvody, protože jste je prostě do termínu nedokázali vydělat… Nebudu už náhodou po splatnosti? Doprd….e, kdo se v tom má ještě orientovat… Sakra!!! Uniklo mi něco…?

Kdo z Vás už poznal politiku strachu? Bureš už nás má, už se bojíme. Každé kraviny a každá kravina nám bere sílu i čas na práci, kterou zoufale potřebujeme udělat, abychom mohli vydělat…, na ty zástupy kontrolorů… A pak Vám někdo říká, že kradete…!!!

ZDROJ: Fcb Řeznictví u Pavlíka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
39 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.