bleskfilip
18.4.2021
Kategorie: Politika

Budoucnost KSČM je smetiště dějin

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Komunisté jsou mistři světa v umění vládnout proti vůli těch, komu vládnou. V naší zemi to už naštěstí uplatňují jen sami vůči sobě.

Šéf komunistické strany Vojtěch Filip v posledních letech prohrává ve volbách, co může, a čelí sílícím výzvám členů partaje k odchodu. Oznámil proto, že na sjezdu dá svoji stranickou funkci k dispozici – ovšem sjezd se stále odkládá a podle posledního rozhodnutí se má konat až po letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Normální strany konají právě před volbami manifestační sjezdy, které mají mobilizovat členy i voliče – ne tak čeští komunisté, pokud hrozí, že by to mohl být skutečný sjezd, kde by se opravdu o něčem rozhodovalo…
.
 

Místo sjezdu se v sobotu 17. dubna v Nymburce – rovněž po mnoha odkladech – sešlo pouze zasedání ústředního výboru. Ústřední výbor komunistické strany má 90 členů, do Nymburka jich přijelo 78 a pro odvolání Vojtěcha Filipa zvedlo ruku 46 z nich. Tedy zřetelná většina pro odovolání. Ovšem Vojtěch Filip přesto dál zůstává v čele KSČM a hovoří o „docela silném mandátu“, který mu prý zasedání dalo; podle stanov partaje je totiž pro odvolání předsedy ústředním výborem nutná dvoutřetinová většina, tedy 60 členů ÚV.

Na svých místech po hlasování ÚV zůstává i celé nejužší vedení KSČM a jediný, kdo odchází je dosavadní místopředsedkyně strany europoslankyně Kateřina Konečná, která se chtěla stát předsedkyní místo Filipa – a měla by šanci získat pro bolševickou stranu nové a mladší voliče. Tedy obdobná situace jako u sociálních demokratů, kde zůstává v čele ten, kdo prohrává jedny volby za druhými, a odejít musí mladší politik, který by chtěl být alternativou; ovšem u sociálních demokratů se aspoň sešel sjezd a pro Jan Hamáčka hlasovala většina delegátů; u komunistů byl sjezd vyřazen ze hry a pro dosavadního předsedu se vyslovila menšina členů ÚV.

Setrvání Vojtěcha Filipa v čele KSČM je vynikající zpráva pro každého, kdo si přeje definitivní odchod komuistů na smetiště dějin. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 730 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,64 out of 5)
Loading...
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)