2.10.2014
Kategorie: Společnost

Budou volby a na billboardech se zase objevili šmejdi

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 02|10|2014

Pamatujete na šmejdy? To je ta parta rádoby byznysmenů, kteří si svůj profit založili na prodeji předražených hrnců seniorům. Pamatujete na jejich praktiky? Dají vám prachy a různé věci „zdarma“, třeba salám nebo jiné dárky, když přijdete na jejich předváděcí akci. A pamatujete na politiky, jak se bili do prsou, že se šmejdama teda rozhodně zatočí? Já je teď viděl na billboardech. Politiky a šmejdy v jednom balení.

Chápu, že předvolební sdělení na reklamních plochách musí být krátké a jasné. Upřímně, předvolební sdělení na reklamních plochách jsou podle mě výhradně pro ovce. Ten, kdo politiku a svoje věci a záležitosti, které se předchozími rozhodnutími zvolených politiků staly mnohdy dokonce věcmi veřejnými, hlídá průběžně a pravidelně, ten má jasno i bez předvolebních kampaní. No a pro ty, kteří sledují kulový, na ideje kašlou, protože nevědí, co to je, něco někam při volbách hážou, je jim v podstatě jedno komu, hlavně že se buď hezky usmívá nebo něco pěknýho slíbí, a pak se diví, pro ty jsou tady reklamní plochy. Takže sdělení musí být krátké a jasné. Třeba: „Dárky pro zdraví pro všechny!“, „Bonusy pro Vás zdarma a vakuově balené“, „Dárek pro všechny. Salámy a lahve kvalitního vína“, „Pro dámy zdarma kávovar“, nebo „Pro pány zdarma elektrická vibrační bruska“, případně „Zdarma digitální fotoaparát nebo slunečník pro manželské páry“.

Je toho nepřeberné množství. Skutečnost, že zdarma není nic, maximálně je to pro někoho bezplatné, ale zacvakat to musí někdo jiný, ta je snadno k přehlédnutí. Stejně jako fakt, že mnohdy vám někdo sebere oklikou po malých částkách balík, aby vám z toho něco málo jako dal. Tak třeba tady: „1000,- Kč pro každého seniora“, „1000,- Kč pro talentované děti“, „1000,- Kč pomůžeme Vám ušetřit za elektřinu a plyn“, nebo „1000,- Kč pro registrovaného dětského sportovce“, případně „1000,- Kč pro každého prvňáčka“. Jen když přijdete a oni vyhrajou. I v tomto případě se nejedná o nic jiného, než to někomu budou muset vzít, aby to někomu jinému dali. Dokonce to tato parta dotáhla tak daleko, že na rozdíl od původních šmejdů se nezaměřuje jen na seniory, ale tahá do toho i děti, tedy využila obě nejslabší skupiny. Kdo by neupustil slzu nad důchodcem o holi před Kauflandem, nebo nad malými dětmi, smutně koukajícími na něco, co si nemohou dovolit, protože jejich rodiče jim museli koupit vybavení do školy. Fakt, že příčinou takového stavu nejsou ani omylem ti, kterým někdo vezme prachy proto, aby je jiným mohl slíbit a dát za hlas, ba dokonce že příčinou jsou předchozí socialistická rozhodnutí těch, kteří ty prachy přerozdělují a teď se z plakátu smějí, řadě lidí nedojde.
.

Rozdíl mezi těmi šmejdy není žádný. Obě skupiny žijí z cizího a okrádají jedny, aby to druhým, po ponechání si většiny na realizaci vlastních zájmů, z části poslali. A zatímco jedna skupina šmejdů s hrncema je mimo zákon, druhá skupina šmejdů s veřejnými penězi se směje a dělá v principu to samé. Tragédií pak je, že zatímco šmejdi s hrncema škodí jen konkrétním lidem, kteří přijeli, přičemž důsledky jejich praktik odnesou zase a jen konkrétní lidé, kteří se upíšou, v případě šmejdů s veřejnými penězi to odnesou i lidé, kteří hlas nehodili. Vítejte u voleb.

 

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 53 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz