Budou nás zavírat do kriminálu za vyjádření názoru (např. o cikánském etniku)?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 06|08|2014

Údajně žijeme ve svobodné a demokratické zemi, kde estébácký fízl, bolševický udavač či komunistický cenzor i soudce již dávno nemají mezi slušnou společností místo, je jimi pohrdáno a v žádném případě nemají přístup do nějakých funkcí, kde by mohli občanům škodit. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí, sametová opona přikryla všechny hříchy světa a my můžeme se vztyčenou hlavou volně dýchat, poctivě pracovat a svobodně mluvit i psát.

 

 

Tolik povídačky propagandistických médií a politických elit. Realita však jejich sluníčkovým pohádkám ukazuje malinko jinou tvář. Velký bratr nás sleduje na každém kroku a jeho pohůnci se činí jako za Husáka. Není divu, někteří sedí na svých židlích již od těch dob. Spousta dalších je pak po dědičné linii komunistickým světonázorem infikována a bolševické praktiky vnímá jako normální standard „politické“ práce.

 

Hospodářské noviny přinesly zprávu, že bývalý poslanec Otto Chaloupka dostal trestním příkazem půlroční podmíněný trest za svoje výroky o Romech, publikované na sociální síti Facebook. Nejsem jeho volič, příznivec a ani přesně nevím jakou partaj dnes právě reprezentuje, ale toto rozhodnutí soudu vůči jeho osobě mi připadá neskutečné. Pro podstatu věci.

 

Vyhledal jsem inkriminované výroky, které soud, bez toho, aby hledal nějaké důkazy, uznal jako kriminální čin, by jejich autora potrestal tak, že pokud by se něco podobného opakovalo po nabytí právní moci, jistě by poznal „výhody“ našich nápravných zařízení zevnitř ve společnosti vrahů, násilníků či zlodějů. Jsou to tato společensky „nebezpečná“ a „násilí podněcující“ slova:

 

“Slušní lidé dlouho snášeli vaše krádeže, agresivitu a neoprávněné požadavky na další a další výhody,” napsal politik a v následné diskusi na Facebooku pak doplnil, že “lidi jsou na hraně a ještě pár takovýchto cikánských provokací a začne mazec. A pak je neochrání ani těžkooděnci. Ale jen tak dál, holoubkové, ještě trochu tlačte a ono to někde rupne.“

 

Celé to bylo napsáno jako reakce na napadení a zmlácení manželského páru bílé pleti bandou cikánů v Duchcově na Teplicku, při kterém útočníci neváhali kopat do nebránící se ženy jako zvěř. Pokud však napíšete, že by se lidé mohli proti takovým útokům také začít sami bránit (bude mazec?), je to v naší „svobodné“ vlasti dnes čin hodný kriminálu, tedy dle Obvodního soudu pro Prahu 1.

 

 

Chaloupka se výroku soudu samozřejmě brání. Paradoxně však ne tak, že by se pouštěl do sporu o obsah, ale „politicky korektně“ tím, že to psal jako poslanec a přímo ze Sněmovny. Směšné? Kocourkov? Kde to vlastně žijeme? Kolik z nás někdy podobný facebookový post napsalo? Kolik daleko tvrdších názorů zaznělo v internetových diskusích? Ukládá je Velký bratr pečlivě do své paměti a budou použity až se to bude hodit? Kolik z nás takto mohou dnešní mocipáni zlikvidovat až se jim budeme zdát nepohodlní či nebezpeční?

 

Mám pocit, že tady přestává legrace. Postupný plíživý návrat salámovou metodou ke komunistickému socialismu v ekonomické sféře již vládnoucí socialisté nedokáží skrývat, ale stále si hrají alespoň na tu občanskou svobodu a demokracii, kterou se prý liší od totalitní hrůzovlády bolševiků. Pokud však již dnes začínají šlapat i po svobodě slova, a z výše uvedených slov Otto Chaloupky vytvoří právní bič s hrozbou vězení, situace se z vážné stává tragickou a naše Česká republika bude opět zemí plnou vyděšených, rezignujících otroků, tentokráte pod “kuratelou” pravdolásky, politické korektnosti, multikulturního obohacování, sociálního smíru a skrytě neokomunistické vlády.

 

Možná bychom si to měli uvědomit o něco dříve, než bude zase pozdě.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.